Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jakie żarówki w podświetleniu zegarów?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu sam sobie wymieniałem podświetlenie LCD'ków pod zegarami ale nie wpadłem na to żeby na zapas spojrzeć jakie żaróweczki podświetlają liczniki. Chodzi mi o typ i o to, czy też mają te przeklęte niebieskie kapturki? Bo własnie w okolicach 100-120km/h zrobiło mi się ciemno... Pewnie bym się nie przejmował tak bardzo, ale właśnie tam najczęściej spoczywa wskazówka i wciąż to widzę ;)

 

P.S. czy wymiana jednej żarówki nie pociągnie za sobą konieczności wymiany pozostałych, bo np. będzie jaśniej świecić?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Zaaprobowałem z podswietlenia deski od Malucha (nie wiem czy różne roczniki miały inne żarówki, ale raczej nie).

 

Świecą tak samo, natomiast największy problem miałem ze ściągnięciem niebieskiego kondonka, który do jednej ze spalonych żarówek po prostu się przykleił :? .

W razie czego można kapturek wyciągnąć z podświetlenia popielniczki (o ile się jej nie używa :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecą tak samo, natomiast największy problem miałem ze ściągnięciem niebieskiego kondonka, który do jednej ze spalonych żarówek po prostu się przykleił :? .

W razie czego można kapturek wyciągnąć z podświetlenia popielniczki (o ile się jej nie używa :lol: )

Heh, miałeś kupę szczęścia, że Ci się udało. Historia uczy, że sławetne, wszechobecne niebieskie kondonki udają się zdjąć raz na 50 przypadków... A w popielniczce też mi przestało świecić... :shock:

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co się bawić z kondonikami???? wystarczy pójść do sklepu z elektroniką i poprosić o niebieskie żarówki do instalcji 12v, koszt chyba niecałe dwa złote i po kłopocie, dobrze wziąść na wzór bo są różne wielkości, kolory też dowolne, ostatnio instalowałem i jest ok, efekt oryginału w kondoniku, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co się bawić z kondonikami???? wystarczy pójść do sklepu z elektroniką i poprosić o niebieskie żarówki do instalcji 12v, koszt chyba niecałe dwa złote i po kłopocie, dobrze wziąść na wzór bo są różne wielkości, kolory też dowolne, ostatnio instalowałem i jest ok, efekt oryginału w kondoniku, pozdrawiam

 

No to chyba Cię będę musiał wykorzystać, bo wszystkie do tej pory znalezione przeze mnie niebieskie kondoniki, po założeniu dawały zielone, seledynowe albo niebieskie światło. Nigdy oryginalnie białego nie uzyskałem.

 

A co z typem żarówki?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałeś kupę szczęścia, że Ci się udało. Historia uczy, że sławetne, wszechobecne niebieskie kondonki udają się zdjąć raz na 50 przypadków... A w popielniczce też mi przestało świecić... :shock:

 

pzd

 

No trochę szczęścia miałem, ale z podświetleniem LCD już nie :evil: .

W dodatku rozgrzebałem to około 8 wieczór i nie było gdzie jechać po niebieskie żarówki.

I tak.....zegar jest jaśniejszy a przebieg ciemniejszy.

Bo zegar miał malowaną na niebiesko żarówkę, a co do dobierania koloru to już się nie podejmę.

 

PS. Czy ktoś wie gdzie kupić takie kondonki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć takie podświetlenie, to jeżeli kolega Tomi_ nie będzie miał nic przeciwko temu, to mogę wrzucić jak to zrobić, a wtedy spokój z dobieraniem koloru żarówek.

Nie chcę, nie cierpię niebieskiego podświetlenia! Najbardziej bodoba mi się oryginalne białe i przy takim chcę pozostać.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy tej okazji mam swoje pytanko. Czy w tym całym module od ogrzewania też powinny być jakieś świecidełka?? Rozumiem że w regulacji dmuchawy coś jest bo mi świeci, ale nie świecą mi przyciski od poszczególnych wariantów nawiewu (chodzi o te z obrazkiem, bo pomarańczowe od aktywności świecą) i troche słabo przy suwaku. Jeżeli są jakieś to o ile wiecie to jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy tej okazji mam swoje pytanko. Czy w tym całym module od ogrzewania też powinny być jakieś świecidełka?? Rozumiem że w regulacji dmuchawy coś jest bo mi świeci, ale nie świecą mi przyciski od poszczególnych wariantów nawiewu (chodzi o te z obrazkiem, bo pomarańczowe od aktywności świecą) i troche słabo przy suwaku. Jeżeli są jakieś to o ile wiecie to jakie??

 

Z wypowiedzi wywnioskowałem, że pytasz o P10? W takim wypadku Ci nie pomogę...

 

Ale wracając do tematu, ktoś wie jaki typ jest tam żarówek? Bo nie widzi mi się rozbieranie deski dwa razy, choć opanowałem to już do perfekcji... :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ludziki tez nie swieca. Gdzies na forum bylo jak sie do tego dostac. A co do kondonkow to ja zmienilem wszystkie zarowki i wlozylem bez kondonkow. Kolor jest inny niz byl (bardziej czerwony) ale to lepsze niz jeden fragment o innym swietle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawracaj sobie główy typem żarówek, w sklepie z elektronika dadzą Ci dobre grunt żeby do instalacji 12V i z dwoma wąsami, chodzi co najwyżej o rozmiar żarówki bo w nysce są różnej wielkości, co do podświetlenia ludzików nawiewu w panelu to owszem mają się świecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawracaj sobie główy typem żarówek, w sklepie z elektronika dadzą Ci dobre grunt żeby do instalacji 12V i z dwoma wąsami, chodzi co najwyżej o rozmiar żarówki bo w nysce są różnej wielkości, co do podświetlenia ludzików nawiewu w panelu to owszem mają się świecić

Właśnie chodzi mi o rozmiar, ew. jakiś symbol bo nie widzi mi się jeżdżenie bez zegarów po jedną żaróweczkę...

 

Ale widzę, że chyba nie mam wyboru...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to są W5W 1,2W z niebieskimi kapturkami, ja u siebie też wymienialem w okolicach 120km/h a kapturki kupilem w sklepie z pierdołami motoryzacyjnymi po 1 zł były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to ostatnio (wymiane zarówek) i z efektu nie jestem do końca zadowolony. Poprawie to ale na wiosne już chyba, bo zimno się robi. Żarówki chyba są takie jak kolega wyżej pisze, ale dla pewności sprawdze jutro, bo mi chyba jedna jeszcze została. A co do samej wymiany, to ja Ci moge doradzić, że najlepiej kupić sobie wszystkie żarówki i je wszytskie wymienić, bo będziesz miał problemy takie jak tu inni piszą, różne odcienie. Można kupić zarówno żarówki o odpowiednim kolorze szkła, jak również białe i do nich kapturki o odpowiednim kolorze. Cenowo wyglada to podobnie. Zwróć uwage przy kupowaniu, czy żarówki (jeśli będziesz brał kolorowe) lub kapturki mają jednakowy odcień, bo ja na to nie zwróciłem niestety uwagi i się okazało, że jedna była niebieska, a druga wpadała już w lekki fiolet.

W sumie w podświetleniu zegarów masz 5 kolorowych żarówek + 2 kolorowe na pokrętła od ogrzewania + 2 kolorowe na przyciski od klimy i od zamkniętego obiegu powietrza + 2 białe na przyciski od klimy i od zamkniętego obiegu powietrza.

Zdarza się, że żarówka nie świecąca po prostu tylko nie łączy i po stuknięciu może zaświecić, ale i tak radze wymiane gdyż ona, może raz się załączać a raz nie, a 2 zł to chyba nie wielkie koszty za spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to ostatnio (wymiane zarówek) i z efektu nie jestem do końca zadowolony. Poprawie to ale na wiosne już chyba, bo zimno się robi. Żarówki chyba są takie jak kolega wyżej pisze, ale dla pewności sprawdze jutro, bo mi chyba jedna jeszcze została. A co do samej wymiany, to ja Ci moge doradzić, że najlepiej kupić sobie wszystkie żarówki i je wszytskie wymienić, bo będziesz miał problemy takie jak tu inni piszą, różne odcienie.

Właśnie tego się boję... Czyli wymieniać wszystkie.

Jak możesz, to sprawdź jeszcze jakie to dokładnie są żarówki i daj znać bo chcę się za to zabrać ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scyzor sprawdziłem i te żaróweczki to W5W 12V 1,2W. To są standardowe żarówki i dostaniesz je w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Powodzenia przy wymianie.

 

Czyli takie same jak w LCD'kach... Niech Ci Bozia wynagrodzi :)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te do podswietlenia klimy i obiegu zamknietego - wP11 sa inne niz te do zegarow - male banieczki na cieniutkich drucikach - nigdy nie wim jaki to model - poprostu w sklepie z elektronika kupuje najmniejsze ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te do podswietlenia klimy i obiegu zamknietego - wP11 sa inne niz te do zegarow - male banieczki na cieniutkich drucikach - nigdy nie wim jaki to model - poprostu w sklepie z elektronika kupuje najmniejsze ;))

 

No tak... te też wypadałoby wymienić, bo nie świecą od kiedy mam auto... A to takie same jak w przyciskach od świateł awaryjnych czy ogrzewania szyby?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P11 i u mnie do podświetlania zegarów i do klimy i obiegu zamkniętego były te same, z tym, że do przycisku (klima, obieg zamkniety) idzie jedna bezbarwna i jedna zabarwiona. A do awaryjnych i podgrzewania tylnej szyby niestety nie wiem jakie są, bo ich nie wymieniałem. Chociaż z tego co mi się wydaje to awaryjne nie mają żarówki w przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te do podswietlenia klimy i obiegu zamknietego - wP11 sa inne niz te do zegarow - male banieczki na cieniutkich drucikach - nigdy nie wim jaki to model - poprostu w sklepie z elektronika kupuje najmniejsze ;))

Ja też kupuję te najmniejsze, ale strasznie krótko u mnie świeciły. Wymieniłem w przycisku od awaryjnych i w przycisku od obiegu zamkniętego i wytrzymały obydwie około 2 miesiące. Teraz włożyłem nową od awaryjnych (od obiegu więcej rozbierania) i zobaczę jak długo będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...