Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jakie żarówki w podświetleniu zegarów?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tez lubie ten swiecacy trojkacik ;))) tylko troche zabawy jest z jego rozbieraniem, a te od klimy i obiegu sa najszybciej dostepne ze wszystkich -tez te malutkie na wloskach ;)!! wogole fajnie jak wszystko swieci i dziala!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te od klimy i obiegu sa najszybciej dostepne ze wszystkich -tez te malutkie na wloskach

Czy masz jakiś specjalny patent jak dobrać się do tych żarówek? Ja wolę wymieniać we włączniku awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaróweczki i kapturki bez problemu mozna dostac na wolumenie

Kapturki trzeba kupowac tylko i wylacznie silikonowe - nigdy zwyklych gumowych

W desce wystepuja dwa rodzaje zarowek - do podswietlania wskaznikow predkosciomierza, obrotomierza, temperatury i paliwa sa zarowki w5w o mocy 3 waty - ja osobiscie przy zmianie podswietlania na krwisto czerwony (identyczny jak w audi) zastosowalem w5w ale o mocy 5 wat

Natomiast do kontrolek sa zaroweczki w3w o mocy chyba 1.5 wata lub 1.8 wata, ale smialo mozna zastosowac 2.3wata

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaróweczki i kapturki bez problemu mozna dostac na wolumenie

No tak, tylko do wolumenu mam jakieś 220km ;)

 

Kapturki trzeba kupowac tylko i wylacznie silikonowe - nigdy zwyklych gumowych

A dlaczego? Gumowe świecą na inny kolor, czy jest jeszcze jakaś inna przyczyna?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowe po pioerwsze swieca na inny kolor i kupujac czerwone otrzymujesz obrzydliwe pomaranczowe podswietlenie a poza tym sa malo elastyczne i czesto spadaja z zarowek a jesli juz nie spadaja to sie topia na zarowkach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu dalem sie naciac na te zarowki w3w o mocy 1,2W - zawsze mi takie dadza jak mowie ze do samochodu i symbolu nie pamietam ;)) - sa za slabe i najlepiej je widac w nocy, w dzien slabo widoczne! lepiej zapytac o mocniejsze (jak pisal gt98) - niestety na oryginalach nie moglem odczytac mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To ja przy tej okazji mam swoje pytanko. Czy w tym całym module od ogrzewania też powinny być jakieś świecidełka?? Rozumiem że w regulacji dmuchawy coś jest bo mi świeci' date=' ale nie świecą mi przyciski od poszczególnych wariantów nawiewu (chodzi o te z obrazkiem' date=' bo pomarańczowe od aktywności świecą) i troche słabo przy suwaku. Jeżeli są jakieś to o ile wiecie to jakie??[/quote'']

 

Z wypowiedzi wywnioskowałem, że pytasz o P10? W takim wypadku Ci nie pomogę...

 

Ale wracając do tematu, ktoś wie jaki typ jest tam żarówek? Bo nie widzi mi się rozbieranie deski dwa razy, choć opanowałem to już do perfekcji... :)

=========================================

Ja mam pytanie odnosnie rozbierania deski bo rowniez musze wymienic zaróweczki wiec chetnie bym sie dowiedzial jak rozebrac deske. Bo nie mam pojecia jak sie do niej zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnosnie rozbierania deski bo rowniez musze wymienic zaróweczki wiec chetnie bym sie dowiedzial jak rozebrac deske. Bo nie mam pojecia jak sie do niej zabrac...

A sprawdziłeś gdzie prowadzi link z postu wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego ostatnio wymienialem sobie podswietlenie zegarów

podzielam zdanie kolegow jesli chodzi o zdejmowanie tych kondonikow z tych zarowek. Nie ma to sensu osobiscie polecam diody specjalne identycznie zakonczone jak zarowki w5w siwca o niebo lepiej koszt ok 7 zl za diodke ale naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna cos blizej o tych diodach co jak gdzie i po ile?

 

z góry dziękuję

pj

 

 

pytam

bo padło mi podświetlenie w zegarku - trudno

ale padło tez w kilometrach itd - a to już mnie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze nie wiem jak jest u mniew W10 z podświetleniem - co działa a co nie ale raczej będ erobił reorgaizację w podświetleniu więc napewno będe robił to diodami....

 

wszystkie maalowane żarówki są do doopy... blakną po jakimś czasie...

wiem bo robiłem (przerabiałem to) w mojej ex-corolli... trzy razy rozbierałem

 

a przy okazji moze zmienię zegary na białe :D

a podświetlenie niebieskie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebuję temat. Mi też padły żarówki, najpierw w liczniku między 100 a 120km/h, a teraz poleciała w zegarku, więc czas na wymianę. Z tego co radzicie, należy wymienić od razu wszystkie. Zastanawiam się nad LED'ami. tylko nie wiem jakie kupić, jest cała masa W5W, ale różne kształty i nie wiem które bedą pasowały. Możecie podać jakiegoś linka do odpowiednich LED'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pasują bez problemów? Zdjęcie tej żarówki, a konkretnie plastikowej osłony jest inne niż tej, którą wymontowałem z auta. Na zdjęciu z aukcji obudowa ma po bokach jakby 2 "wąsiki" a ta którą wymontowałem tego nie ma, jest gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jaki kolor najlepiej kupic do licznika od p11 GT ?? :) mysle ze bialy co ?? aha i ile sztuk jest razem i czy w wyswietlaczach i predkosciomierzu sa takie same ??

 

Ktore lepsze te: http://moto.allegro.pl/item585714359_zarow...cena_14dni.html

 

czy lepiej swieca takie: http://moto.allegro.pl/item584413295_diody...w_oryginal.html pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery takie.http://moto.allegro.pl/item610578415_zarowki_diodowe_r5_t5_zegary_opel_vw_audi_bmw.html

 

I trzy takie.http://moto.allegro.pl/item610578605_zarowki_diodowe_w5w_5_kolorow_led_tuning.html

 

Ja wymieniłem tylko w zegarze i liczniku przebiegu na niebieskie na wet fajnie wyglada.

 

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 08:43 ]

coś mam z wklejaniem .ale są trzy W5W i cztery R5/T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy te kapturki beda pasowac do diodowych ?? ;| :) A jaki kolor masz u siebie ?? jaki najlepiej bedzie wygladal z diodowych :) nie chce czerwonych i takich tam badziewi chce zeby bylo ladnie i jasno widac :) zeby w niebieskie wpadalo ale tak delikatnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat zwykle zaroweczki T5 a kapturki, ktore przelozylem maja kolor niebieski wiec swiatlo jest tak jak w oryginale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...