Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki,czujnki....


Gość KeriSR

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego jest czujnik na dole skrzynki biegów?Mam tam urwane dwa przewody i nie jest to czujnik cofania.I problem z tym czujnikiem od prędkościomierza ...wziołem go sobie do domu i ma trzy wejścia a przewody tam u mnie wiszą dwa -----skrzynka była robiona i wszystko jest w rozsypce-----przy próbie rozebrania tego ślimaka z czujnika mało sobie palca nie uciachałem :evil: ,wszelkie info., mile widziane ....

czy ten czujnik można sprawdzić na sucho tzn., czy wysyła on impulsy po wyjęciu z autka ,bo mój nie ale w samoch., tez nie więc...sorki za byc może głupie pytania ale nie mam zielonego pojęcia o tym...nowikq licze na Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne da się sprawdzić na sucho to zależy od jego budowy ja swojego nie rozbierałem to nie wiem. Jeśli ma sobie elektronikę to gorzej. Musisz zlokalizować przewód zasilający podać zasilanie nalepiej dla bezpieczeństwa przez rezystor i obracając patrzyć co jest na wyjściu.

Jak nie ma elektroniki to wystarczy kręcić i sprawdzać co sie dzieje na wyjściu. Proponuje zacząć od serwisówki i przestudiowania schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..z serwisówki tyle tylko się dowiedziałem że ten czujnik na dole skrzyni to czujnik położenia neutralnego,a co do prędkościomierza i jego czujnika to lipa i jak mam to naprwić,ręce opadają :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...