Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oryginalny filtr oleju do N16 1.8


Gość paulklee

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie, gdzie można kupić oryginalny filtr oleju (nissana) do almery N16 1.8? Na pewno w oryginalnym serwisie, to wiem, ale tam ceny są raczej kilkukrotnie wyższe.

Podobno zamiennik filtra oleju (innej firmy), który mam obecnie zamontowany w samochodzie, ma tzw. "złą przepustowość" (tak mi wyjaśniono w serwisie:)), co może tłumaczyć problemy z odpalaniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak filtr oleju ma wpływ na odpalanie silnika. Przepustowość filtra może mieć wpływ np.na "klekot" silnika przy rozruchu bo napinacz łańcucha rozrządu (lub popychacze hydrauliczne jeśli takowe silnik posiada) z opóźnieniem wypełnia się olejem pod właściwym ciśnieniem. W każdym razie na pewno bardzo dobrym zamiennikiem do Twojej Almy są filtry Mann lub Knecht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zamiennik filtra oleju (innej firmy), który mam obecnie zamontowany w samochodzie, ma tzw. "złą przepustowość" (tak mi wyjaśniono w serwisie:)), co może tłumaczyć problemy z odpalaniem silnika.

Tak powiedzieli w serwisie zebys kupił u nich taki sam (tylko ze oryginalny) za 100 czy 150 zł, stare numery ASO. A tak to kupisz za 30 zł nawet z np. Filtrona.

P.S. Ja ostatnim razem kupowałem do mojej Filtrona tym razem za 15 zeta i nie widze problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Mam też inne pytanie: czy filtr paliwa można w almerce wymienić lub chociaż sprawdzić jego stan? W serwisie mi powiedziano, że nie wymienia się go. Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Almera 1.8 N16 jest wyposażony w filtr paliwa zintegrowany z pompą paliwową-nie jest przewidziany do wymiany.

Pzdr

 

Nie jest przewidziany wg tabeli przeglądów ale da się go wymienić jeśli zachodzi taka potrzeba. Tak mi powiedzieli w ASO (mam 1,5 ale w 1,8 pewnie to samo) dlatego głowy za to nie daję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...