Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] CZY WYCIąć KATALIZTATOR w GT ?


Gość MALEKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak spalanie :?: moze zamiast samej rury lepiej dac strumiennice. :?: nie wplynie na prace sondy co za tym idzie spalania . :?: doradzcie

ps.wiadomo ze apetyt rosnie w miare jezdenia.pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spalanie :?:

No w Escorcie spadlo na zbirniku przejeżdzalem p wycieciu kata ok. 500 km a przed 420 km. Zreszta jak masz jeszcze watpliwosći to zapytaj Coobcia. Ja bym tam u siebie od razu wywalił kata tylko, ze nie moge :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z ta ekologia. Czepiasz się wycięcia kata, gdy jeździ tyle starych diesli i to na opale...

W moim przypadku gdy auto ma 11 lat i ponad 200kkm przebiegu, katalizator i tak nie istniał. Wycięcie go tylko polepszyło pracę silnika. We wrześniu br. robiłem badanie techniczne i analizator spalin wykazał książkową normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o strumienicę to nienajlepszy pomysł, lepeij wypukac wkład z kata i wsadzić tą samą puszkę lub dac tłumik przlowtowy o odpowiedniej średnicy

Historia z katem w mojej P11 była taka :

1. auto trochę muliło (i dalej muli) , razem z mechanikiem wymyśliliśmy że to może być katalizator,

2. wyciął go i wstawił rurę.

3. jeździłem bez przez około tydzień - nie zauważyłem żeby auto dostało jakiegoś zauważalnego kopa - dla mnie bez różnicy

4. mechanik wspawał kata na miejsce

parę słów odnośnie wyglądu samego katalizatora, jednolita kratownica i pod światło miała przelot tzn światło było widać :)

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej primefce GT niedawno wymienialem caly uklad wydechowy i postanowilem pozbyc sie katalizatora bo pewnie za wiele z jego wkladu juz nie zostalo.Firmy produkujace uklady wydechowe w swojej ofercie posiadaja dwa rodzaje srodkowej czesci ukl.wydechowego - z katalizatorem lub tlumikiem w jego miejsce (wystarczy zajrzec na strone np firmy Bosal). Jako ze uwielbiam cisze w samochodzie wybralem wariant z tlumikiem i nie odczuwam roznicy w mocy . Jest natomiast o wiele ciszej w srodku. Wersja GT ma tez wieksza srednice rur w ukladzie wydechowym na co warto zwrocic uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak spalanie :?: moze zamiast samej rury lepiej dac strumiennice. :?: nie wplynie na prace sondy co za tym idzie spalania . :?: doradzcie

ps.wiadomo ze apetyt rosnie w miare jezdenia.pozdrooo

Temat ten walkowany w dziale Tuning.

 

Strumienicy nie polecam, tylko prosta rura...

 

Po wywaleniu kata dalej twoja nysa będzie spełniać wymogi czystości saplin bez problemu.

 

Pzodrawiam

 

Ps. Kilka koni to większe zadowolenie z auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady . mysle ze wstawie po prostu prosta rure . gdyby bylo cos nie tak to moj maggajwer wstawi z powrotem. o o spaliny sie nie martwie bo na lpg jest buzo czysciej niz na benzynie.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Coobcio za dobre rady.od niedawna jezdze swoja primera i chcialbym troche tam dodac od siebie wiec cenne sa dla mnie wszystkie wskazowki, i mysle ze bede mial jeszcze nie jedno pytanko, ale najwazniejsze jest to ze lubie ten sport ...pozdro dla wszystkich Nissanmaniakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...