Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Regulacja kata wyprzedzenia wtrysku diesel


Gość frobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

ja nie próbowałem ale chyba bede musiał.. bo

regulowałem dafke paliwa i chyba jest ok ..

jest na granicy mocy i kopcenia :)

ale jest cos mułowaty... przejechałem sie kolegi primerą 2,o d rok młodsza i idzie lepiej

podejzewam ze to moze byc kat wyprzedzenia jeszcze zły

ale nie dam 200 za regulacje bo nie wiem jak wypadnie

a narazie spalanie w normie

może ktos juz próbował na forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w warunkach domowych nie da się tego zrobić dobrze. Potrzeba specjalnego czujnika zegarowego wkręcanego w pompę wtryskową.

 

Jeżeli jednak koniecznie chcesz to zrobić sam, to możesz sobie zrobić znaki na obudowie pompy i podstawie pompy, żeby było wiadomo do jakich ustawień wrócić, gdyby nie wyszło.

I spróbuj: poluzować pompę od podstawy, na pracującym silniku obracać do silnika lub od silnika, zależnie czy chcesz opóźnić, czy przyspieszyć zapłon. Na podstawie dźwięku silnika, na podstawie wkręcania się na obroty zablokuj w najlepszym położeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także nie polecam kręcić przy pompie "na ucho" .... to nie VW Golf...

moim zdaniem bez zegara ani rusz.....

 

 

chyba że chcesz sobie pokręcić :D

ale z regulacją będzie to miało mało wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to nie vw, ale na 'sluch' tez mozna miec dobre efekty. nie bedzie idealnie, ale moze byc lepiej, przekrecej po milimetrze i sluchaj. jak pracuje. bedzie zywszy, ale bedzie mial wieksze spalanie, od 0,5 litra na 100km wiecej do ilu sobie ustawisz :)

u siebie tez musze zmienic, bo pali wiecej niz bym sobie zyczyl, ale za to jedzie ladnie, na 3 do 80km/h, co przy wczesniejszym ustawieniu bylo wyczynem nie lada.

 

ps. to nie benzyna, ten diesel powinien byc mulowaty jesli chcesz miec oszczedne auto. a jesli nie to... moj rekord w trasie przy 120km/h to 5,5l z 2 osobami i pelnym bagaznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę masz daleko, ale do wiadomości pozostałych wrzucam na forum namiary chyba do IMHO najlepszego pompiarza/fachowca od diesli w Polsce:

Skrobów niedaleko Lubartowa (woj. lubelskie) do ktorego pompy przysyla wiele warsztatow z calej PL. Właścielem jest p. Włoch (zwany Szeryfem ), tel: 0 81 855 42 24, adres: Skrobów 88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

dawka paliwa jest stała reguluje sie podobno w pompie na listwie chyba... ale

z lewej strony jest sruba regulacyjna która posrednio tez odpoiada na ilość paliwa w jednym cyklu

wkrecajac ją zmniejsza sie dawkę

samochod mniej pali i nie kopci... miałem tak ustawione w wakacje i srednio z 1500 km (plus 4x po 1h w korku) spalanie wyszło 5,9 l/100 km

za to był mułowaty

 

teraz podkreciłem pali wiecej

i czasem zakopci pog górkę

ale niedługo musze poprawic bo przegląd bedzie i jeszcze sie doczepi

 

ps. ja zaznaczyłem sobie pisakiem i jak cos to mozna wrócic zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Wracając do tematu to wie ktoś ile wynosi ten kąt wyprzedzenia,kolega ma czujnik tylko nie wiemy jaki kąt wyprzedzenia.                     Jeszcze apropo regulacji dawki na pompie ,to zwiększa się wkręcając.


Jeszcze raz w kwestji wyprzedzenia zapłonu w silnku  2.0 D.A więc dziś spróbowałem to zrobić na słuch i jest dużo lepiej,znikł problem porannego zapalania  -3 i zapalił za pierwszym obrotem :)  ,do tej pory palił za drugim podejściem. Dodatkowy plus w końcu przestały klekotać zawory. Co do wyprzedzenia zapłonu na zimnym silniku to regulacji dokonałem też na tych dżwigienkach z tyłu pompy.Służy do tego śrubka na samym dole i pośrednia ta ze sprężynką,górna służy do regulacji obrotów na zimnym silniku.      Dzięki za wasze porady przydały się w końcu chodzi tak jak powinien . :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...