Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] 1,2 dig-t Głośna praca silnika i rozrządu


dragan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowy szyderco, w Twoim przypadku można uznać, że faktycznie miałeś wadliwe napinacze rozrządu. Jednak w przypadku zamieszczonego wyżej filmu rozrząd przejechał 230000 km do wymiany. Można więc uznać, że nastąpiło po prostu normalne zużycie eksploatacyjne tego rozrządu (a w tym napinacza). Co nie zmienia faktu, że w nowoczesnych silnikach o jakość i poziom oleju należy dbać szczególnie, bo to bardzo delikatne i kapryśne na podawany olej zabawki. :D 

Dodam jeszcze, a w sumie wysunę kolejną teorię spiskową :P, że raczej nie bez powodu Renault porzuciło produkcję tego silnika po zaledwie kilku latach na rynku. No bo ile on był produkowany - 4 czy 5 lat? Moim zdaniem mogą wciskać klientom kit, że powodem wprowadzenia nowego silnika 1.3 TCe była konieczność dostosowania do wyśrubowanych norm emisji spalin. Jednak prawda zapewne leży gdzieś po środku i przypuszczam, że silnik 1.2 TCe (DIG-T) nie był jednak do końca tak cudowny jak nam go na początku przedstawiano m.in. na TYM FILMIKU, którym swego czasu i ja się jarałem. :D I w związku z tym nie przeprojektowano go i dostosowano do nowych norm (jak często się zdarza), tylko wprowadzono nowy motor. Ciekawe czym on nas zaskoczy w perspektywie czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może nie ma co szukać spisku i faktycznie o normy chodziło (a domontowanie GPF musiało jakiś wpływ na konstrukcję wywrzeć).

Koncern zaczynający się na literę V silnik o pojemności 1,2 radykalnie przekonstruował i zostawił jako 1,2 z taką samą nazwą, więc biedny klient musiał się zastanawiać czy tego lepszego czy tego zawodnego kupuje. Nie oszukujmy się - ukochana Unia robi niespodzianki i czasem producentów stawia wręcz pod ścianą.

Zresztą czy to nie jest tak, że 1,3 to w zasadzie przekonstruowany 1,2 o zwiększonej pojemności? Jakoś nie widziałem (poza GPFem) żadnych radykalnych zmian w tym silniku.

W dniu 18.01.2020 o 11:56, Karminadel napisał:

To, że ten silnik to pomyłka konstrukcyjna - to i ja wiem... niestety... 

Polemizowałbym. Podejrzewam, że gdyby powiedzieć o naszych problemach właścicielom Ecoboostów, TSI, N52 czy THP to po usłyszeniu słów o pomyłce konstrukcyjnej najpewniej popukaliby się w głowę i uznali nas za marudnych ludzi.

Owszem, olej bierze, ale tak samo bierze lub brały: TSI, TFSI, Ecotec, D-4D, VVtI (nawet więcej).

Rozrząd się psuje? Tak samo psują się lub psuły: TSI, Ecotec, 1,3 JTD, Puretech czy THP (tam chyba nawet bardziej).

Moim zdaniem to po prostu choroby wieku dziecięcego, które z czasem (czyli po 2017 r.) systematycznie usuwano, czego o silnikach innnych producentów powiedzieć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczny odgłos przy 55 000 km

Wymieniony łańcuch rozrządu (koszt+/- 500zł)

Ponadto wymiana oleju filtrów, tarcze+klocki przód, klocki tył.

Za robociznę wzięte 750zł.  Chyba mnie naciągnął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750? Naciągnął? Za takie pieniądze to wielu z domu nawet nie wychodzi - a tu się babrał przy silniku.

Bierz pod uwagę, że jest 2020 i rządy rozdawnictwa partii: Populizm i Socjalizm, a szczególnie próba ustawowego wprowadzenia dobrobytu robi swoje hehehe. Mi z nowym rokiem koszty wrosły o 15% - to klientom zrobiłem podwyżkę o 20-25% (pojedynczym 30%) by mieć większy zapas. Najfajniejsze, że nikt się nie rzucał i tylko z zrozumieniem kiwał głową - bo robił to samo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam cen warsztatowych a też poważniejszych napraw u niego nigdy nie robiłem. Zazwyczaj obsługa (olej filtry) plus coroczne punkty wg książki serwisowej zatem stąd pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe właśnie jakie ceny będą w Aso. Póki co ftyzjer mi podniósł o 5 zł strzyżenie. Prąd mi podniesli o 30 zł. Jak córce urodziny robiłem to cenę tortu cukiernia o 35 zł podniosła... To tylko znikomy ułamek tego co zdrożało. Nie zdziwiłbym się jakby w aso robotogodzinę o 50 zł podniesli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło wszystko w górę o 15-20%

Wracając do tematu: Podaję index łańcucha gdyby komuś był przydatny 13 0C 123 45R

0_0_productGfx_a6e3492a9de7396acbb3d3bc6

Nissan J11 2014r Silnik 1,2 benzyna

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś na pudełku napisane, kto to produkuje? Mi na stronie jednego ze sklepów pokazało, że to Febi ale pytanie czy faktycznie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jest jakaś różnica miedzy rozrządem (zestaw) Renault 1.2 Tce 115 a Nissan 1.2 dig-T 115 ?? 

Edytowane przez Radex9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie też wymiana rozrządu po przejechaniu 79650 km Nissan z 2014r listopad od nowości w moich rękach, koszt wymiany poza ASO z wymianą oleju, pompy oleju napinaczy oraz świec 4600 zł.

u mnie objawiło się tum że na postoju przy otwartych oknach było słychać stuki metaliczne takie kastaniety :), przy zamkniętych oknach nic nie było słychać, z tego co się dowiedziałem w serwisie Renault to rozrząd potrafi rozsypać się po 50000 km. to zależy czy jest jazda po mieście czy po trasie i zależy od oleju

mi mechanik powiedział że po wymianie jest OK ale jeszcze trzeba zobaczyć i obserwować jakieś 1000 - 2000 km czy będzie dobrze. zauważyłem dość szybko.

rozrząd był rozciągnięty napinacze trzymały słabo i zaczął się ocierać o obudowę

tak że jak macie przebieg powyżej 80000 km to zastanowiłbym się nad wymaną.

Edytowane przez Piotr S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...