Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile zeta bierze oleju na 10k kilometrow?


wojtasZzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mniej wiecej ile bierze oleju bo ,jedem sprzedajacy mowil ze okolo 2-3 l na 10k kilometrow ,czy to normalne ilosci? Pozdrawiam :)

Oczywiscie silnik De

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się wymienia olej co 7k a nawet co 5k a niektórzy co 2k, to jak można liczyć co 10k ? swoją drogą gdyby mi palił tylko 300 ml na 1k to byla by bajka :D ale po uszczelnieniu silnika może zejdę do takich wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz leją obie uszczelki pokryw ale to przy wymianie na zime zrobię.

 

spalanie oleju to około 1 litr na 3000km

 

mam 2 dolewki po litrze na wymianę czyli 6500km

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz leją obie uszczelki pokryw ale to przy wymianie na zime zrobię.

 

spalanie oleju to około 1 litr na 3000km

 

mam 2 dolewki po litrze na wymianę czyli 6500km

 

Polecam silikon a nie uszczelki, mi jedna puscila po 1 godzinie przy jeździe do odciny, a druga po 2 miesiacach...a dokladnie po zabawach na lotnisku - a tam gdzie silikon jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam silikon a nie uszczelki, mi jedna puscila po 1 godzinie przy jeździe do odciny, a druga po 2 miesiacach...a dokladnie po zabawach na lotnisku - a tam gdzie silikon jest sucho.

Dziwne... Ja jestem już około 5 miesięcy po wymianie tych uszczelek i mam sucho ;) Poza tym nawet jak się uszczelkę zakłada to trzeba pomóc silikonem w kilku newralgicznych punktach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana wymiana co 7500km.

HR najmniej biorą oleju a Revupy najwięcej - ponoć miały wadliwe pierścionki tłokowe i w stanach nawet były akcje serwisowe z tym związane.

Zdrowy DE/REV up przy jeździe do jakiej został stworzony trzeba uznać 0,5L na 1000km za górą granicę pobierania oleju.

W warunkach torowych 4 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z trochę innej beczki. Mam 370 od maja i przejechane 6.000km. Rozumiem, że wymiana oleum przy 7.000-8.000 km nie może zaszkodzić, wręcz przeciwnie. Jak się to ma do planu serwisowego w trakcie gwarancji? Jeżeli zaleję Millersa, Nissan nie obrazi się na mnie i nie będzie robił fochów w przypadku problemów? Niedługo będę wymieniał wydech i tutaj wiem, że nic im do tego. Jak to się ma do oleum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie z trochę innej beczki. Mam 370 od maja i przejechane 6.000km. Rozumiem, że wymiana oleum przy 7.000-8.000 km nie może zaszkodzić, wręcz przeciwnie. Jak się to ma do planu serwisowego w trakcie gwarancji? Jeżeli zaleję Millersa, Nissan nie obrazi się na mnie i nie będzie robił fochów w przypadku problemów? Niedługo będę wymieniał wydech i tutaj wiem, że nic im do tego. Jak to się ma do oleum?

Czestsze wymiany w aso nie maja nic do planu serwisowania to wylacznie Twoja zwiekszona dbalosc o samochod.

Interwaly nie sa zobowiazujace cd minimum km tylko max km od wymiany do wymiany

Mozesz zadac innego ileju jesli jego normy sa zgodne z normami produventa samochodu w tym przypadku millers je spelnia zazwyczaj ale upewnij sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik ma przeżyć więcej jak 30 tys km to zmieniaj w nim olej miedzy przeglami w ASO... Niestety nie wiem jak obejść to by nie zalewali tych sików 5w30.

Najlepiej swój olej by było im dowozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że jak? Ten silnik jest obliczony na 30.000 km? Moim głównym wozidłem tyle to ja zrobiłem w 6 miesięcy. Zetą jeżdżę rzadziej i raczej w trasy ale ostatnie 3 miesiące to 6.000km. W tym tempie auto byłoby obliczone na trochę ponad rok użytkowania. Dowożenie oleju to chyba żaden problem, czy Nissan ma z tym problem? Za chwilę i tak będę chciał wymienić przy okazji wymiany tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica 30 tysiecy to mniej więcej srednia życia na oleju klasy 5w30 jak auto jest dynamiczniej użytkowane. Czyli na autostradzie jezdziny sobie z predkosciami ok 190-200km/h i czasem szybciej ruszymy sobie spod świateł...

Wiadomo jak pojedziemy na tor seryjnym egzemplarzem to do awarii silnika na oleju klasy 5w30 może już dojść po 8-9km zabawy

 

Mowa o seryjnych egzemplazach bez dokladania chlodnicy oleju ani wiekszej miski olejowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio przestan juz jechac po tym 5w30, bo to ze rozbierales zajechane silniki serwisowane w aso to jeszcze nic nie znaczy. Zacznijmy od tego w jakim kraju zyjemy i jakie przekrety sie robi wlasnie np. aso. Czy mamy pewnosc ze olej ktory teoretycznie powinni nam zalac jest napewo tym olejem? CZy mamy pewnosc ze zmieniaja nam olej tak jak powinni, a nie co np. dwa interwaly. Pozatym jest roznica miedzy najtanszym shellem czy co tam leja, ktory kosztuje 80zl za 5l a np takim amsoilem tory kosztuje 250zl za 5l. Znam pare aut ktore jezdza na 5w30 czy nawet 5w20 i nic sie nie dzieje i wcale nie sa to fiaty panda jezdzone do 3k obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo decydowac na jakim oleju chce śmigać.

W moim przekonaniu ogolnodostepne nie z najwyzszej półki 5w30 nie nadaje sie do tego silnika i moim klienta bede zabraniac stosowania go bo najnormalniej nie mam takich mocy przerobowych by co wyjazd jakiejs maszyny na tor czy po szybszej jezdzie po mieście kończył się wymianą panewek, sa ciekawsze roboty do robienia...

Roznica w cenie jest zadna wiec po co lac zly olej na ktorym 10 razy szybciej zuzywa nam sie silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 5w50, millers 5w50, liqui moly 5w50 itp. Było już wiele razy.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...