Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z silnik 300km najmniej udana jednostka?


wojtasZzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie obilo mi sie o uszy ze wersja 300km to najmniej udana wersja silnika od 350z , czy to prawda i jesli tak to jakie wystepuje problemy czy obawiac sie samochodu z ta wersja silnika dzieki za pomoc ;)

 

2002-2005 -> 287KM
2005-2006 -> 300KM
2007 -> 306KM
2008 -> 313KM

Jesli sie nie mysle to tak to wyglada. 

Edytowane przez wojtasZzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003-05 280 km to najslabsza jednostka, potem 2006 300 km ulepszona i najlepszą 2007-2008 313 km z 2 przepustnicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revup jest ulepszona więc ciężko powiedzieć że gorsza jednostka od DE. Ma więcej koni może się wyżej kręcić (odcinka przy 7 tyś a nie przy 6600 jak w DE) pobór oleju nie wiem może ma trochę większy ale ja również nigdy na to nie narzekalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie są udane, a z kolejnymi liftami jeszcze bardziej. HR (313km) w porównaniu do DE(280) i Rev Up (300) nie pobiera oleju ale za to miewa problem z ciśnieniem, jest za to najbardziej elastyczny i nie trzeba go tak kręcić żeby w ogóle jechał, DE pod tym względem wypada najgorzej, w Rev Upi'e rozszerzono zmienne fazy rozrządu o wałki wydechowe, a sam silnik kręci wyższe obroty niż DE (i mniejsze niż HR).

 

Także ogólnie źle Ci się obiło o uszy.

Patrząc na to który silnik jest najlepszy to dość proste równanie:
HR > RevUp > DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RevUp motor, dla ścisłości to 301KM katalogowo. Na 7tys km dolałem 1litr oleju, myślę ok. Każdy motor jest w różnym stanie, auta mają po kilka lat i dostawały w palnik na pewnym etapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam... chyba mam cos nie tak bo ja nie musze dolewac wogole oleju miedzy wymianami o_O a powiem uczciwie ze motoru nie oszczedzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mu o wady, podobno rev up 300KM ma największe zużycie oleju ale ja jakoś na to nie narzekam

Wynika to z prostej przyczyny 5w30 plus 7000rpm

 

Technologicznie revup bardziej dopracowany jest od DE:

- pompa oleju z wzmocnionymi trybami

- mocniejsze śruby w korbowodach

- lżejsze sworznie tlokowe

- agresywniejsze wałki + twardsze sprężyny zaworowe

- dodatkowe zmienne fazy rozrzadu na walkach wydechowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2007 roadster. Bixenon, ledy ale maska bez garba i silnik DE. Wiec Sam nie wiem jaka moc.. Jakaś przejsciowka? Sterowanie radia z fajery + tempomat. Auto angielskie ma najechane 33k mil tj. ~52k km. Kupilem w zelszym roku kiedy mial 19k i oprocz kosztów eksploatacji zadnych dodatkowych. Na konsumpcje oleju nie narzekam, leje 5w50 mobil 1. dolewka raZ na miesiac

Edytowane przez ZyGA669
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...