Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy z Jukiem kilka pytan


andi_pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wlasnie zonie zakupilem Juka 1.6 DIG-T 190 PS  wersja S CVT  2015 z USA i mam kilka pytan

 

1. czy ktos robil swapa lamp USA na lampy EU (musze miec lampy EU bo rejstruje go w DE i musi przejsc niemiecki TÜV)

 

2. mam radio bez nawigacji i mysle o wlozeniu nawet org Navi byle poprostu byla zeby zona miala jak bedzie gdzies jechac gdzie potrzeba navi

 

wyczytalem gdzies ze zwykle radio ma w sobie wzmacniacz a navi org juz nie i tu juz  nie podejdzie swap ale nie wiem jak jest w modelu USA

 

3. chce wlozyc (mam taka mozliwosc) cale zawieszenie od NIsmo zeby byl troche sztywniejszy  czy da rade 1 do 1 przelozyc ??

 

kola juz kupilem 18 od nissmo z tym wiadomo nie ma problemu

 

narazie tylko to

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. chce wlozyc (mam taka mozliwosc) cale zawieszenie od NIsmo zeby byl troche sztywniejszy  czy da rade 1 do 1 przelozyc ??

 

Jeśli przekładasz z wersji AWD do AWD albo z FWD do FWD odpowiednio, to nie ma problemu, wszystko pasuje. Tylko pytanie, czy jest sens. 

 

Ja w Nismo RS AWD jakiś czas temu wymieniłem fabryczne zawieszenie na zestaw Eibach B12 Pro-Kit. Eibach ten sam zestaw oferuje do 1.6 DIG-T i Nismo (oczywiście są osobne wersje do FWD i AWD, ale specjalnej wersji dla Nismo nie przewidziano) i jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tego, co oferuje fabryka. Oczywiście da się ustawić taką samą wysokość jak na fabrycznym zawieszeniu - komfort jazdy jest bez porównania większy, szczególnie jakość tłumienia niewielkich nierówności poprawiła się znacznie. Taki zestaw kosztuje 650-700 EUR i jest wart tych pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o to ze wszystkie zestawy obnizaja auto o okolo  30mm a zawieszenie od nismo obniza go tylko o 15mm z tego co wyczytalem

cale zawieszenie od nismo ma przebieg 1850km i kosztuje mnie 150 euro calosc

 

30mm juz duzo dlatego chcialem dac te org 15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo o to ze wszystkie zestawy obnizaja auto o okolo  30mm a zawieszenie od nismo obniza go tylko o 15mm z tego co wyczytalem

cale zawieszenie od nismo ma przebieg 1850km i kosztuje mnie 150 euro calosc

 

30mm juz duzo dlatego chcialem dac te org 15mm

 

 

OK - nie mam porównania do zwykłej wersji, ale w przypadku Nismo RS zawieszenie jest tak samo wysokie jak przed wymianą. Niby w specyfikacji napisano że obniża 15mm tył i 20 mm przód, ale być może dotyczy to "zwykłego" 1.6 DIG-T AWD, u mnie nie widać różnicy po zmianie, mierzyłem odległości od środka koła do krawędzi błotnika przed i po wymianie, jest tyle co było z dokładnością do 1-2mm. Właściwie jedyna wizualna różnica to kolor amortyzatorów, bo sprężyny Eibach też są czarne.

 

Natomiast w czasie jazdy różnicę na plus czuć - jasne, że takie odczucia to sprawa mocno subiektywna, ale jeśli na fabrycznym zawieszeniu przy jeździe po kostce brukowej trzeszczała mi deska, a po wymianie na tej samej drodze już nie trzeszczy, to chyba coś jest na rzeczy.  Podobno amortyzatory Bilstein B12 są za twarde na zwykłe drogi - Nissan chyba o tym nie słyszał, skoro do Nismo RS wpakował jeszcze twardsze.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...