Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamek do strony kierowcy. Ratujcie....


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ratujcie. Jakieś gnoje w nocy chciały mi się włamać do mojego SŁONECZKA i rozwaliły mi całkowicie zamek od strony kierowcy. Finał był taki, że rano jak włożyłem klucz do drzwi to już go nie mogłem wyciągnąć. Po 20 minutach walki udało mi się jakoś go wyciągnąć, niestety trochę się pogiął. Ale nie pogięty klucz jest tu największym problemem. W warsztacie powiedzieli mi, że muszę wymienić wkładkę zamka i najprawdopodobniej trzeba będzie to zamawiać z Nissana bo zamienników się nie produkuje. Co mam robić ?? Może szukać na allegro jakiegoś rozbitego złoma i dogadać się z kolesiem, żeby sprzedał mi sam zamek :D A może ktoś z Was ma do sprzedania ??? Nawiasem mówiąc trochę upierdliwe jest wsiadanie prawymi drzwiami … :D

 

Pozdrawiam

symek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem coś chyba najtańszego, przełożyłem do drzwi kierowcy zamek od stony pasażera i w drzwiach pasażera rozłączyłem dźwignie tak aby z zewnątrz się nie otwierały. 6 lat już tak mam. Po co otwierać drzwi od pasażera skoro jest centralny zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobie tak jak mówi "nowikg". Tylko zastanawiam się jak sciągnąć wewnętrzną część drzwi. Po odkręceniu wszystkich śrub nadal na czymś sie trzyma to ustrojstwo. Najprawdopodobniej trzyma jeszcze ten caly panel od sterowania szybami ... ?? Jak to zdemontować ?? Oprócz panela trzeba cos jeszcze ściagać ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem coś chyba najtańszego, przełożyłem do drzwi kierowcy zamek od stony pasażera i w drzwiach pasażera rozłączyłem dźwignie tak aby z zewnątrz się nie otwierały. 6 lat już tak mam. Po co otwierać drzwi od pasażera skoro jest centralny zamek.

 

Próbowałem dobrać się do zamka od strony pasażera. Ściągnąłem wewnętrzne obicie drzwi, ale nie mam pojęcia jak wymontować zamek. Trzeba najpierw ściągnąć klamkę zewnętrzną ??? Dość utrudniony jest dostęp do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff po długiej i mozolnej walce udało mi się przełożyć zamek z prawych drzwi do lewych. Ale tak się zastanawiam, żeby jednak kupić nowe wkładki bo ta z prawych drzwi też jest jakaś „rozklekotana” i może się okazać za jakiś czas, że będę musiał wsiadać przez bagażnik … :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswieze temat. Ma ktos patent na odkrecenie drugiej sruby trzymajacej klamke? Chodzi o ta od os skraju drzwi. strasznie trudnodostepna. chyba tylko rece japonskiego robotnika moga sie tam wcisnac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz53, a ktos o to pytal? :) Ale jak juz mowimy o tym sklepie to maja dziwne oznaczenie - wkladka klapy bagaznika HB 5d. na moje oko 5d to liftback. Szukam wkladki do hatchabackowej klapy. Nie wiem czy sie czyms roznia. w sklepie tez nie wiedza. Znasz jakis inny sklep gdzie mozna to dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuler w drzwiach jest otwor wycentrowany do nakretki klamki wkladasz tam klucz nasadowy taki dluzszy i odkrecasz, nie potrzbne rece japonskiego robotnika ;)

 

[ Dodano: Sro 14 Mar, 2007 15:35 ]

a wkladki od drzwi i do klap nie sa takie same przypadkiem, chodzi mi oczywiscie o obudowe wkladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skuler - rozumiem, że jak się włamywali to w pierwszej kolejnosci z wkładki złom. Nie polecam używanych, bo są kiepskie i trzeba je regenerować.

Adres który podałem to jedyne miejsce jakie znam, gdzie można w rozsądnej cenie kupić zamienniki wkładek, jeśli znasz inne to podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hermoll - tak kombinowalem ze ten otwor do czegos sluzy :D .. problem w tym ze nei mialem nasadowej 10tki :/ powalczylem z tym kluczem plaskim.. dlugo to trwalo.. ale klamka juz siedzi z nowa wkladka :)

 

Co do wkladki bagaznika - sama wkladka jest taka sama.. nie wiem czy takie samo jest to "skrzydelko " trzymajace cieglo. I tak kombinuje ze musi byc jakis powod dlaczego jest drozsza niz drzwiowa .. przynajmniej w doaut.pl. Wymienilbym najachetniej sam wklad.. ale "skrzydelko" u mnie jest w zlym stanie.. przyrdzewiala do niego zawleczka.

 

EDIT - mam obie wkladki przed soba - z klapy i drzwi.. roznia sie obudowa niewiele ale znaczaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamkami to chyba sobie jaja robicie :D

 

Co za różnica jaka wersja?? Pewnie od N13 i od P10 tez by pasowały

 

Od razu jaja ;) jak nie wiem to próbuję się dowiedzieć. Ja posiadam 4 różne kluczyki(taki już kupiłem), powoli już mnie to doprowadza do szewskiej pasji, i chce zrobić porządek z tym pier..iem. A tak się ostatnio złożyło że leżę chory z dzieciakiem, i nie mam możliwości rozkręcenia wszystkiego(jak dzieciak muszę się tłumaczyć z niewiedzy :P ) a głownie to interesuje mnie stacyjka, bo posiada taki przycisk do blokady kierownika, czy nie ma różnicy która stacyjka z w/w linka będzie pasowała.(czy to właśnie en czarny bolec w tej wersji bez immo to ta blokada?? :oops: )

 

Wiem można w tej cenie centralny założyć ;) i kieszenie powiększyć w spodniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamkami to chyba sobie jaja robicie :D

 

Co za różnica jaka wersja?? Pewnie od N13 i od P10 tez by pasowały

 

Bombel - wkladka klapy rozni sie od wkladki drzwi, a w roznych wersjach n14tki wkladka klapy byla w roznych miejscach lokalizowana (w sedanie jest w plastikowej blendzie nad rejestracja, w hatchbacku bezposrednio w blasze) Wiec jesli roznia sie wkladki drzwi i klapy to mozna wnioskowac ze jest roznica miedzy wkladkami klap poszczegolnych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chyba nie bardzo jedynie o to chodzi ;):) jesli mowimy o tym samym "bebenku" to zamek z klapy rozni sie bebenkiem i obudowa bebenka od tego z drzwi. Poza tym zamki w roznych typach klap napewno ciagna innaczej ulozone ciegla wiec inaczej moze wygladac zaczep tego ciegla. Poogladaj sobie zdjecia zamkow na www.doaut.pl klapa sedan, a klapa lioftback to spora rozniaca :P Zreszta co sie czepiasz :D:P ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101
Centralny mam, ale otwierany z kluczyka, a nie pilota :( Wiec musze coś z tym zrobić ...

 

Wystarczy podlaczyc centralke od zamka pod centralke od alarmu :one:

kabelki te 2 dodatkowe co ida do siłowników masterów (na ogol brazowy i biały) tam gdzie potrzeba w centralce tylko trzeba zrobic tak aby przy wlaczaniu alarmu zamykal, a przy wylaczaniu otwieral

Wazne: wiekszosc centralnych ma wymuszenie masowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kup zamek i jak chcesz go otwierac starym kluczykiem to wystarczy przerobic zapadki (ja tak zrobilem) jest troche zabawy ale satysfakcja gwarantowana, no i nie trzeba miec peku kluczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dolacze sie tutaj przy okazji. Wczoraj w nocy jakis zlodziej amator walczyl z moimi zamkami. Skutek jest taki, ze obydwa dzialaja poprawnie tyle,ze od strony kierowcy ta szczelina ktora jest zakryta klapka aby nie dostawaly sie zadne syfy do zamka jest cala powyginana i pieknie bedzie mi wsyzstko lecialo do srodka do zamka. Orientuje sie ktos moze czy mozna to jakos wyprostowac w miare mozliwisci ?? Potrzeba do tego demontowac caly zamek czy moze od razy wymienic wkladki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...