Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań po przejechaniu ~3500km


blackpazner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wiem czy w tym wątku była mowa o automatycznym hamulcu.

 

Dziś jadąc do pracy naszło mnie pytanie.

 

Jak zachowa się auto....

Druga będzie prosto. Na skrzyżowaniu stoi auto na prawoskręcie który jest przedłużeniem pasa na wprost. Mój pas omija go prawa stroną.

 

Ciekawe czy rozpozna po pasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma rozpoznać po pasach?

Nie bardzo rozumiem.... 

 

A tego:

"Druga będzie prosto. Na skrzyżowaniu stoi auto na prawoskręcie który jest przedłużeniem pasa na wprost. Mój pas omija go prawa stroną."

To chyba sam auto nie rozumie... lub jest kamikadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy te systemy sa jakos polaczone i analizowane pod katem ryzyka zdarzenia.

Czesto sa takie sytuacje przeciez. Wjazd na most pod katem "prawie" prostym i mocny luk w prawo do pasa rownoleglego.

Mialem taka sytuacje ale to nie system tylko kobiecina siedzaca na miejscu pasazera spanikowala jaka mnie zobaczyla ze jade prosto na nia ;) Facet (zapewne) maz zaczal trabic i tak mnie to rozbawilo, ze nie moglem powstrzymac sie od smiechu, moze niezbyt grzecznie ale... Odsunela sie od drzwi i prawie zaslonila twarz rekoma w akcie paniki i bezradnosci. Po numerach doszedlem pozniej ze chyba niezbyt czesto jezdza po miescie, ale na poczatku myslalem ze to Oni sobie ze mnie jaja robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma rozpoznać po pasach?

Nie bardzo rozumiem....

 

A tego:

"Druga będzie prosto. Na skrzyżowaniu stoi auto na prawoskręcie który jest przedłużeniem pasa na wprost. Mój pas omija go prawa stroną."

To chyba sam auto nie rozumie... lub jest kamikadze.

No że się nagle pas zawija w lewo lub w prawo.

Czujnik zmiany pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed takimi dylematami warto zaczął od przeczytana instrukcji, w któej jest napisane jak i kiedy działa ten system, w szczególności polecam fragment, na co nie reaguje.


No że się nagle pas zawija w lewo lub w prawo.
Czujnik zmiany pasa.

 

To w takim razie pomyliłeś całkowicie tematy. Tak, jeżeli przekroczysz linię ciągła/przerywaną bez włączonego kierunkowskazu i powyżej (chyba, z głowy piszę) 60 km/h - to system zapika, bo czemu nie. On wykrywa tylko przekroczenie linii na jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, gdzieś zaginął mi zaczep który trzyma dywanik od strony kierowcy, orientujecie się czy można gdzieś taki zaczep, pstryczek czy jakkolwiek to nazwać dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie o lusterka ( naszło mnie  w innym temacie na forum).

 

Lusterko elektryczne. Czy jest możliwość złożenia się przy np zahaczeniu o inne lusterko na wąskiej ulicy czy u murek w garażu?

Kiedyś miałem syt w starym samochodzie że na wąskiej uliczce gość jechał środkiem i stłukł mi lusterko. ale odgięło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie mam wrażenie że nie włączają mi się stosunkowo często przednie czujniki parkowania .no i kamera.

PodjezdzAm kilka razy w tyg do Biedronki i dziennie pod bramę.

Dziś ani razu się nie włączyły. Nie zapipczaly, kamera się nie włączyła.

Gdy rano ruszam z garażu włączają się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię mojego 15 letniego Seata.

Nic nie piszczy.

Ale przepraszam. Wycieraczki też czasem żyją własnym życiem .

 

Trochę techniki i się gubię. Może nie tylko ja.

Jak ja lubię mojego 15 letniego Seata.

Nic nie piszczy.

Ale przepraszam. Wycieraczki też czasem żyją własnym życiem .

 

Trochę techniki i się gubię. Może nie tylko ja.

A jak u was z wybieraniem stacji radiowych z kierownicy.

Kierownica działa tylko jako wyszukiwarka. Tzn po kolei stacje wg skali radiowej.

Nie ma opcji zmiany kanałów zaprogramowanych?

W sxie miem raz nacisnąć to z zapamiętanych.

Przytrzymać to wyszukiwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Brzyk za potwierdzenie. A już myślałem że jestem jakiś upośledzony

Czyli nie umiemy wcisnąć guzika na 1 lub 2 sek? Hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie mam wrażenie że nie włączają mi się stosunkowo często przednie czujniki parkowania .no i kamera.

PodjezdzAm kilka razy w tyg do Biedronki i dziennie pod bramę.

Dziś ani razu się nie włączyły. Nie zapipczaly, kamera się nie włączyła.

Gdy rano ruszam z garażu włączają się .

Kiepsko to działa podjeżdżam pod bramę i nie działają, przejeżdżam przez podwórko na 1-2 biegu wjeżdżam do garażu nie działają generalnie lipa z tymi czujnikami jest rozumiem że czegoś zmienić w ustawieniach nie można... ? 

Jakość kamery cofania fatalna ale są jeszcze gorsze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak was czytam to przestaję żałować, że nie mam czujników, kamery, tego czegoś od zmiany pasa i hamulca awaryjnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak was czytam to przestaję żałować, że nie mam czujników, kamery, tego czegoś od zmiany pasa i hamulca awaryjnego... :)

U mnie z racji uboższej wersji (Accenta) tego nie było, udało mi się jednak w salonie wynegocjować tylne gratis. W sieci kosztują ok 250 zł i póki co działają ok w różnych warunkach pogodowych. W poprzednim samochodzie kupiłem jakieś za 80 zł na allegro i sam je zamontowałem. Też działały bez problemu przez kilka lat. Jeśli potrzebujesz to sam możesz to sobie dorzucić do wyposażenia, nie wiem jak to jest z gwarancją bo w zderzaku musisz jednak 4 dziury wywiercić.

 

Co do reszty udogodnień typu asystent pasa czy awaryjne hamowanie to też nie uznałem tego jako coś niezbędnego, ale w następnym samochodzie dobrze byłoby to jednak mieć. Człowiek się starzeje, będzie chorował więc taki asystent w jednym kluczowym momencie może jednak życie uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak was czytam to przestaję żałować, że nie mam czujników, kamery, tego czegoś od zmiany pasa i hamulca awaryjnego... :)

A ja nie,mam tylko kamerkę wstecz i dalej wszystko zależy ode mnie.Miałem w zastępczakach te bajery i powiem szczerze czasami brała mnie !@#$%^&*(!!! jak to zaczynało piszczeć,pipcyć,pikać i cholera jedna jeszcze wie co jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też jestem przeciwny takim nowościom.

Z pomocą ok.

Jednak wychodzę z założenia że to bardziej ogłupia niż pomaga

Ja mam bo już nie było uboższej wersji na wyprzedaży.a zamówić nie można bo już lifty lecą.

 

Do garażu i tak wjeżdżam na lusterkach.Kamer nie używam.

 

Zgadzam się że się starzeję. Pewnie za pl roku zmienię zdanie.

 

A jak widać technika jest mocno zawodna w tym przypadku.

 

Ale pewnie jest tak. Ci którzy mają takie udogodnienia od początku nie kupią już bez.

My starsze pokolenie gdy nie było jeszcze takich wynalazków nie potrzebujemy tego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja. Wiadomo że należy myśleć podczas korzystania z udogodnień ale czasami pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...