Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań po przejechaniu ~3500km


blackpazner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam i powiem tak. Jak jest ok to jest ok ;) Gdy wszystko działa tak jak powinno to naprawdę ułatwia życie. Np asystent pasa trochę pilnuje Cię w czasie jazdy po autostradzie lub drodze ekspresowej (do jazdy po mieście wyłączam ten system). Kamery ułatwiają dokładne parkowanie kiedy cest bardzo ciasno. Ta pod lusterkiem dba o bezpieczeństwo rantów felgi ;)

Kamery i czujniki reagują u mnie przy wjeździe do garażu więc może masz coś z czułością tych systemów. 

Wiadomo, że dużo zależy od auty a jesień i zima nie wpływa pozytywnie na radary i kamery. Zbliża się okres "front radar obstructed"  ;)

Nissan rozpieścił mnie tym systemem i w następnym też chcę to mieć jak będzie taka możliwość ;) 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z mojej działki.

Podjeżdżam do bramy z ulicy w prawo na podjazd.

Nic nie piszczy mimo że dojechałem na 20 cm.

Wjeżdżam za dom gdzie stoi 2 auto. Na skręconych kołach podjeżdżam na cm-ry. Nic. Ani kamery ani czujników.

W garażu zawsze działają tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty udogodnień typu asystent pasa czy awaryjne hamowanie to też nie uznałem tego jako coś niezbędnego, ale w następnym samochodzie dobrze byłoby to jednak mieć. Człowiek się starzeje, będzie chorował więc taki asystent w jednym kluczowym momencie może jednak życie uratować.

 

Tylko, że ten asystent pasa zapika i jak się nie obudzisz, to i tak wywiezie Cię w pole..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten asystent pasa zapika i jak się nie obudzisz, to i tak wywiezie Cię w pole..... :D

W nowym QQ nie korygujei w pasach sam? Myślałem że to dodali To bdb dodatek w deszczu na autostradzie w nocy w tucsonie spisał mi się doskonale, z tym, że u mnie sam koryguje kierunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingu już chyba tak....

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z jaką szybkością działa tylna szyba ogrzewana.

  u mnie po 5 minutach nagrzały się 2 pierwsze linijki. dopiero po ok 10 minutach - zaczęło dochodzić do góry szyby.

2 po odpaleniu silnika rano słyszę metaliczny delikatny dźwięk . Znika w miarę nagrzewnia się silnika. Norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę 3 słowa dla potomnych QQ po lifcie 

 

Po liftingu no cóż... wg mnie nie koryguje toru jazdy robiłem testy.
Start stop działa słabo tzn jeżeli np zdusimy samochód i niechcący zgaśnie to sam nie odpali trzeba guzikiem / Honda np odpala

Fatalny czujnik deszczu jadę szyba w deszczu a wycieraczki stoją na najwyższej czułości (dotyczy wolnej jazdy i sporadycznych opadów) nie miałem jeszcze auta z tak fatalnym czujnikiem deszczu

Komputer pokładowy zaniża spalanie o 0,5L przetestowane na 4 pełnych bakach w różnych warunkach jazdy

Kamera cofania woła o pomstę do nieba fatalna słaba jakość

Niezbyt czuły system czujników i kamer przy manewrach i parkowaniu
Bardzo słaba wentylacja parują długo szyby odparowują przy deszczu / małe nawiewy

To minusy cała reszta na duży plus mega cichy wystarczająco dynamiczny relatywnie mało pali jeździ się bardzo przyjemnie. 

Edytowane przez malin_f1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu możesz poprawić w serwisie,po prostu podniosą jego czułość to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z jaką szybkością działa tylna szyba ogrzewana.

u mnie po 5 minutach nagrzały się 2 pierwsze linijki. dopiero po ok 10 minutach - zaczęło dochodzić do góry szyby.

2 po odpaleniu silnika rano słyszę metaliczny delikatny dźwięk . Znika w miarę nagrzewnia się silnika. Norma?

Wczoraj sprawdziłem u siebie. Co prawda nie było lodu na szybie a jedynie para.

Po minucie cała szyba była czysta i grzeje równo wszystkimi liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyk,metaliczny dźwięk,znikający po jakimś czasie,może świadczyć o tym że coś za późno dostaje olej i po prostu dzwoni,napinacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zerknąć pod maskę na zimnym.

Ale zawsze paski były po prawej stronie bloku. Nie wiem jak w japońcach.

Zapytam w ASO. Ale obawiam się że wiem jaka będzie odpowiedz.

Muszę zerknąć pod maskę na zimnym.

Ale zawsze paski były po prawej stronie bloku. Nie wiem jak w japońcach.

Zapytam w ASO. Ale obawiam się że wiem jaka będzie odpowiedz

 

Patrzę na net. I rzeczywiście tradycyjnie . Paski są po prawej.

Ty masz w sumie 1.2.

Ja mam 1.6.

Może tak ma być.

Może łańcuch dzwoni na zimnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak,że delikatnie szumi na początku i to slychać,ale po chwili się wycisza,więc tłumaczę to sobie ,że po prostu olej musi wszędzie dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak,że delikatnie szumi na początku i to slychać,ale po chwili się wycisza,więc tłumaczę to sobie ,że po prostu olej musi wszędzie dotrzeć.

Wnętrze wyciszone.

Ale muszę jeszcze bramę za sobą zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Start stop działa słabo tzn jeżeli np zdusimy samochód i niechcący zgaśnie to sam nie odpali trzeba guzikiem

 

           a mi sie wydawało że jak go udusiłem - to zaraz się włączył. ALe to tylko raz więc nie wiem.

 

2Komputer pokładowy zaniża spalanie o 0,5L przetestowane na 4 pełnych bakach w różnych warunkach jazdy

         

           eeeeee, to chyba standart

 

3Niezbyt czuły system czujników i kamer przy manewrach i parkowaniu

 

           też zauważyłem. ale pewnie jest dużo algorytmów. Bo nawet dojeżdżam niebezpiecznie do zderzaka w korku i nie ma buczenia. ściana biedronki - nie ma pipczenia. hmm.

 

4Bardzo słaba wentylacja parują długo szyby odparowują przy deszczu / małe nawiewy

 

            dziś chyba rzeczywiście nie umiało mi odparować szyby przedniej.

 

 

 

brama automatyczna - eeee to najprostrze rozwiązanie.

 

a szyba ogrzewana tylna niestety w zwolnionym tempie odparowuje.

 

 

 

PS czy można cytować selektywnie cytaty?

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu możesz poprawić w serwisie,po prostu podniosą jego czułość to się robi.

Niestety Jacku, nie wyregulują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba coś się nie zgadza,skoro mnie powiedzieli że poprawili czułość!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości, tak mi powiedzieli w nissanie rok temu gdy mocno brałem pod uwagę QQ. Zresztą u mnie w Tajsonie ten sam problem. I pomyśleć, że w K12 z 2005r działają doskonale i perfekcyjnie. U was przynajmniej przekrecenie potencjometrem wyzwala machniecie ramion, w Tucsonie możesz kręcić do woli i tak tylko czujnik decyduje, chyba że przełączę na ktorys poziom pracy ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odparowanie szyby przedniej to pikuś ale z bocznymi już się długo męczy zwłaszcza tylnymi... przednie wycieraczki nadają się do wyrzucenia po przebiegu 3000 dramat... jakieś zamienniki trzeba kupić
Zastanawiam się czy mu oliwę wymienić po 3000km... czym to fabrycznie może być zalane... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odparowanie szyby przedniej to pikuś ale z bocznymi już się długo męczy zwłaszcza tylnymi... przednie wycieraczki nadają się do wyrzucenia po przebiegu 3000 dramat... jakieś zamienniki trzeba kupić

Zastanawiam się czy mu oliwę wymienić po 3000km... czym to fabrycznie może być zalane... ? 

Wymień olej. Mi serwis przekazał info, żeby to zrobić po 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin,wymieniaj! Ani nie myśl o lenistwie! :D Ja też będę wymieniał,jeszcze tylko 700 przekulam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odparowanie szyby przedniej to pikuś ale z bocznymi już się długo męczy zwłaszcza tylnymi... przednie wycieraczki nadają się do wyrzucenia po przebiegu 3000 dramat... jakieś zamienniki trzeba kupić

Zastanawiam się czy mu oliwę wymienić po 3000km... czym to fabrycznie może być zalane... ? 

 

Ja nie wymieniłem i na razie odpukać spokój (34 tys.km). Z drugiej strony nigdy nie zaszkodzi, a na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień olej. Mi serwis przekazał info, żeby to zrobić po 3000.

W serwisie to oni sami nie wiedzą. Mi przekazali info że zgodnie z zaleceniami producenta czyli po roku albo 10 tyś, kolejny mówił o 3000 a jeszcze jeden o 1000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...