Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odpowietrzanie sprzegla p12 1.9 dci problem


kawasyki

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni panowie i panie.To moj pierwszy post dlatego prosze od razu nie wieszac psow. Mam problem chcialbym wymienic plyn w ukladzie sprzegla ogladalem juz w autodacie schematy ale dalej nie wiem jaki jest patent na odpowietrzenie sprzegla czy ktos mi moze wytlymaczcyc gdzie owy odpowietrznik jest lub jak to odpowietrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Plyn w obwodzie sprzegla jest ten sam co w obwodzie hamulcow czyli musisz wymienic caly plyn hamulcowy. ja mam troche inny model primy ale w temacie z instrukcjami znajdziesz moj post z linkiem do instrukcji do mojego modelu i twojego.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61253-primera-instrukcje/page-4?do=findComment&comment=1171411

Samemu troche ciezko to zrobic i bedzie ci potrzebny zestaw do odpowietrzania, pojemnosc ukladu to okolo litra/ 1.5 litra ja zuzylem ponad 2 litry bo chcialem miec pewnosc ze caly stary plyn zostal sciagniety.

Wymiane plynu najszybciej i najlatwiej zrobic we dwoch ale do sprzegla najlepiej uzyc takiego narzedzia:

https://www.ebay.co.uk/itm/Hand-Held-Brake-Bleeder-Tester-Set-Bleed-Kit-Vacuum-Pump-Car-Motorbike-Bleeding/182621780363?epid=1756744762&hash=item2a851b398b:g:roEAAOxydlFSuVvP

Pamietaj ze bardzo wazne zeby nie mieszac roznych plynow, jesli byl DOT4 to taki sam masz uzyc, poza tym musi byc nowy! nie taki ktory zalegal na polce w garazu bo jest higroskopijny i traci swoje wlasciwosci.

Dokladny opis jak wymienic plyn znajdziesz na forum.

Jakby cos to pisz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za pomoc posiadam vacum do hebli tylko instrukcja jest ang ciężko mi coś zrozumieć chodzi mi gdzie się odpowietrza najlepiej bo wiem że kalamitki nie ma w primerce możesz jakoś troszkę przyblizyc sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za pomoc posiadam vacum do hebli tylko instrukcja jest ang ciężko mi coś zrozumieć chodzi mi gdzie się odpowietrza najlepiej bo wiem że kalamitki nie ma w primerce możesz jakoś troszkę przyblizyc sytuację?

Witam.

Jest kalamitka do odpowietrzania, oznaczenie mojego silnika to YD, twojego to QG lub QR.Reszta w zalaczniku.

Cylinder powinien znajdowac sie na skrzyni biegow.

Pozdro.

post-104848-0-91687100-1511118251_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wysprzeglika tylko łożysko oporowe z wysprzeglikiem i powiem ci tak że te obraznki mi nic nie mówią to jest pompa przy pedale?bo raczej wątpię....

Obajsnij mi to troszkę....wiem że to może dziwne pytanie alr przy skrzyni mam same przewody

Obajsnij mi to troszkę....wiem że to może dziwne pytanie alr przy skrzyni mam same przewody

Będę szukać w sobotę tej kalamitki i odpisze jak sobie poradziłem bo wszędzie piszą że trzeba jakiś przewód odłączać i tym popuszczać i najlepiej oringi założyć nowe. Zgłupiałem jak tylko to opanuje zaraz dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam. 

Kolego, pomimo ze mamy inne modele to jednak zasada dzialania w obu przypadkach jest taka sama, przynajmniej wedlog instrukcji serwisowej ktora posiadam i ktorej zrzut z ekranu ci wkleilem. To znaczy jest kolo zamachowe, tarcza, wycisk i lozysko oporowe ale to bez znaczenia bo nie o tym mowa. Masz dwa cylindry polaczone przewodem/ wezykiem jeden glowny za pedalem sprzegla i pomocniczy na skrzyni biegow i tam nalezy szukac odpowietrznika. Jak nie mozesz znalezc to popros kogos zeby naciskal i puszczal a ty szukaj ktory element sie wtedy porusz, ja tez nie moglem znalezc bo rysunki sa faktycznie niezbyt obrazowe.

Tak jak pisalem wczesniej ja mam inny model wiec wiecej ci chyba nie pomoge.

Powodzenia, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No inaczej inaczej ja mam wycisk hydrauliczny ty masz wysprzeglik na łapie skrzyni chyba jednak to odpowietrzanie odbywa się przewodem o który tyle szumu jest heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...