Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Odnośnie przykręcania świec


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,wymienialem swiece i przykrecilem fest nic sie nie spierdzieli??Slyszalem ze najpierw trzeba recznie a pozniej pol obrotu kluczem,jezeli tak to zajefajnie.Moglo sie cos stac??Gwintu nie przekrecilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko ok. Jak się gwint nie zerwał to nic sie nie dzieje. Swiece powinny być dobrze zakręcone, aby nie było żadnej szczeliny. A co najwyżej jak będziesz odkrecął po jakimś czasie to trochę wiecej siły użyjesz 8)

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ktoś poruszył ten temat, wydaje mi się że też za bardzo czucia w rękach nie mam, jutro zaciągam z neta klucz dynamometryczny (około 100 zł), moment dokręcania świec zapłonowych wynosi 25 Nm lub jak kto woli ~2,5 kGm :)

pozdrawiam :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
dobrze że ktoś poruszył ten temat, wydaje mi się że też za bardzo czucia w rękach nie mam, jutro zaciągam z neta klucz dynamometryczny (około 100 zł), moment dokręcania świec zapłonowych wynosi 25 Nm lub jak kto woli ~2,5 kGm :)

pozdrawiam :D/

 

2,5 kilo to mozesz sobie radio przykrecic. na kazdym opakowaniu swiecy jest instrukcja jak ja dokrecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zrobiłem jak w książkach napisano.

Wkręciłem świece do oporu bez użycia przedłużki.

Dokręciłem jeszcze 3/4 obrotu - dał się wyczyć spory opór.

Na razie nie ma prolemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ktoś poruszył ten temat, wydaje mi się że też za bardzo czucia w rękach nie mam, jutro zaciągam z neta klucz dynamometryczny (około 100 zł), moment dokręcania świec zapłonowych wynosi 25 Nm lub jak kto woli ~2,5 kGm :)

pozdrawiam :D/

 

2,5 kilo to mozesz sobie radio przykrecic. na kazdym opakowaniu swiecy jest instrukcja jak ja dokrecac

zajrzyj sobie do instrukcji obsługi swojej nyski tam jest napisane jakim momentem dokręcać i nie 2 i pół kilo bo nie mówimy o masie tylko momencie (siła razy ramię) :wink: , zresztą na dniach zamawiam świece to zobaczymy jakie będą różnice :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ziomki coscie powariowali,klucze dynamometryczne do swiec?jak kleme w akumulatorze przykrecasz to tez go uzywasz?panowie troche czucia w łapach.

 

Dokłanie to samo miałem miałem powiedzieć, niejedną głowicę dokręcałem bez klucza dynamometrycznego i do dzisiaj chłopaki jeżdżą a świece to chyba przesada, nawet w serwisie nie widziałem żeby takim kluczem dokręcali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dokręcałem świec kluczami dynamometrycznymi, ale wydawało mi się, ze dyskusja jest na temat momentu dokręcania, a nie narzędzi służących do dokręcania. Napisałem tylko co jest w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz urwalem gwint od pokrywy zaworów w alfie , naszczescie tylko kawalek , dalej byl dobry

dałem dłuższą śrube (ale juz nie ja przykrecałem:P heheh

za duzo siły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiazke napisał czlowiek-a ten jest omylny he.wiec jak mozesz dokrecic kilka srub z podobna sila to na co ci klucz(pokrywa zaworow)do glowicy to raczej go uzywam,szczegolnie po planowaniu do przesady,bo wtedy uszczelke wypierdzi moment.to chyba tyle w temacie uzywania klucza dynamometrycznego do swiec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...