Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do 1.6 dci R9M


ktuszyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olej Nissan jest dostępny na znanym portalu aukcyjnym za 140zl /5l i 40 zł/1l. Oferentów jest co najmniej kilku - hurtownie olejowe. O ASO nawet nie pomyślałem, tam mają marże rzędu kilkuset %.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej sorcia to jaki jest ten najlepszy olej  bo czytam czytam i z tego wszystkiego to już się zakręciłam

mam 1.6 dci 360 z 2013r I

wiem ze kijowa wersja ale jeździ 🤭

Edytowane przez Emcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz FAP (filtr cząstek stałych), normalnie powinien być, ale może wycięli. Ja mam FAP i leję orlen 5W30 C4. W miarę tani i jakościowo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cezzar1 napisał:

Pytanie czy masz FAP (filtr cząstek stałych), normalnie powinien być, ale może wycięli. Ja mam FAP i leję orlen 5W30 C4. W miarę tani i jakościowo dobry.

Nie wiem ale wątpię ale ten Orlen to jest całoroczny bo przyznam się ostatnim razem nie robiłam bo nie miałam kiedy :( 🫣 a dużo jezdze w ciągu 3,5 R zrobiłam 70tys 🫣🫣mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 17:16, Emcia napisał:

Nie wiem ale wątpię

Jak wciśniesz gaz do dechy, to zostawiasz zasłonę dymną? Jeśli nie, to masz FAP.

W dniu 9.09.2022 o 17:16, Emcia napisał:

ten Orlen to jest całoroczny

Tak. Ale Ty w milach liczysz odległość, więc raczej nie kupisz oleju orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezzar1 napisał:

Jak wciśniesz gaz do dechy, to zostawiasz zasłonę dymną? Jeśli nie, to masz FAP.

Tak. Ale Ty w milach liczysz odległość, więc raczej nie kupisz oleju orlen.

No nie ale jestem w pl teraz na 4 tygodnie przyjechałam i wolnej chwili robię sobie auto do tego zaciski mi jeszcze doszły :( ale da się to ogarnąć w wolny wieczór.

ok czyli mam FAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Emcia napisał:

ok czyli mam FAP

I aby sobie nie narobić z nim problemów, musisz mieć olej z oznaczeniem C4, 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aby sobie nie narobić z nim problemów, musisz mieć olej z oznaczeniem C4, 5W30.

Ok dzięki to mówisz najlepszy z Orlenu tak dla pewności Orlen c4 5w30


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Motula z normą RN0720 i Acea C4, ale szczerze mówiąc nie czuję specjalnie różnicy w stosunku do tego co było zalane wcześniej. Jedyne co zauważyłem to autko odrobinę oleju pije, ale raczej w granicach dopuszczalnej normy, (nie wiem czy na poprzednim też piło, bo od razu po kupnie zmieniłem olej) więc się nie przejmuję. Chyba na następny raz też przerzucę się na Orlen, zmieniam z racji przebiegów co 7-10kkm razem z filtrem, więc tak naprawdę czego bym nie zalał byle spełniał normy to będzie dobrze pewnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chłopaki co mam zrobić mój tata zrobiła mi niespodziankę i zabrał auto na serwis a tam wlali me elfa zostawić czy wymienic ????? 🫣🫣


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf też jest 5W-30 z normą RN0720 Acea C4 więc jak taki zalali to bym się absolutnie tym nie przejmował i jeździł, ja opinii o Elfie nie mam, ale np znajomy leje Elfa do innego auta i problemów nie ma, także co człowiek to opinia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 stronie tego wątku macie polecane oleje z normą 0720, przy czym u mnie wchodzi ponad 6l a nie 5,2.

Olej do silnika musi spelniac norme acea c4 i być low saps, (norma renault 0720), oleje które spełniaja te wymogi masz poniżej, ja bede lał valvoline albo millers, do naszego silnika wchodzi ok 5,2 litra, wymiana co roku lub 15-20 tys, 30tys to za dużo, pozdr
1) Olej silnikowy Valvoline Synpower Xtreme MST 5W30 C4 5L ok 140zł
2) Olej silnikowy Millers Oils XF Longlife C4 5W30 5L ok 190zł
3) Olej silnikowy Elf 5W30 Evolution Full-Tech FE 5L ok 120zł
4) shell ar-l 5w30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, piterros napisał:

przy czym u mnie wchodzi ponad 6l

Bo masz J11. To jest forum J10 i do silnika R9M w tym modelu wchodzi ok 5.5 litra (nie pamiętam dokładnie, sprawdzę w instrukcji w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cezzar1 napisał:

 To jest forum J10 i do silnika R9M w tym modelu wchodzi ok 5.5 litra (nie pamiętam dokładnie, sprawdzę w instrukcji w domu)

U mnie dokładnie 5,5 do górnej kreski na bagnecie wchodzi w 1.6 dci w J10 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie oleju i wszystkich filtrów... Olej poszedł właśnie Millers XF Longlife C4... Weszło 5,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy na bogato... Różnica między np.Elfem a Millersem była ok 70 zł na 6L więc myślę że to żadna oszczędność jeśli raz na rok się wydaje pieniądze 

A kolega @cezzar1widzę że ma już większe doświadczenie z QQ(nie ironizuje oczywiście) więc może Ty byś zerknął na mój drugi post z tempomatem? Bo jak dotąd cisza, nie wiem co go gryzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...