Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amera N16 - kompleksowe pytanie


Gość Pyzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będzie długo i trochę lamersko, sorry...

 

Jakiś miesiąc temu witałem się na forum, informując jednocześnie o moim zakupie - Almerze 1.5 N16 prod. X. 2002 (3 latka właśnie stukneły).

Samochód jest kupiony od zaufanego człowieka, który sprowadził go niecałe 2 lata temu z Niemiec i ze względów osobistych właśnie musiał sprzedać.

Samochód jest o tyle nietypowy, że jak na swoje 3 lata nie ma wogóle przebiegu tzn. 16.500 km, bo przez ostatni rok praktycznie nie był używany. Wiem, że licznik nie był kręcony.

To tak tytułem wstępu.

Teraz dalej... Samochód, z tego co wiem, nie miał przeglądu po 15.000 km i nie miał od sprowadzenia z Niemiec wymienianego całkowicie oleju.

 

Jako, że nawet taki laik jak ja wie, że raz na rok olei trzeba by wymienić, to chcę to zrobić jak najszybciej. Problem w tym, ze nie wiem jaki obecnie w tym samochodzie olej jest, bo poprzedni właściciel niestety (nie ze złej woli) nie jest w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć.

 

Co w związku z tym mi radzicie?

Wymienić na jakiś dobry sytetyk w jakimś znajomym nieautoryzowanym warsztacie, czy lepiej udać się do autoryzowanej stacji Nissana (najbliżej mam w Wawie na Oczapowskiego) i poprosić o płatny przegląd po 15.000, by przy okazji dowiedzieć się jak najwięcej o tym samochodzie (powymieniać także drobiazgi np. filtr w klimie)?

 

Przy okazji myslę o założeniu jakiejś blokady zapłonu albo odcięcie paliwa, cobym go za szybko nie stracił... :D

 

I druga sprawa... gdzie w Almerze montowane są boczne poduszki powietrzne?

Uff to na razie tyle. Jakby ktoś mógł cos konstruktywnego poradzić, to będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z takim przebiegiem jest właściwie nowy. Spokojnie lej syntetyk (nie wypłucze ci nagarów i nie rozszczelni silnika, bo skąd miałyby się wziąć zanieczyszczenia w samochodzie o małym przebiegu)?

Ja nie wiedząc na jakim oleju jeździła moja alma, którą kupiłem z przebiegiem 110 000 tyś km. zalałem full syntetykiem 5W40 SHELL. Jest super. Nie bierze ani grama. Co do filtrów to wymień sobie komplet ( to niewielkie pieniądze ) i masz samochód gotowy do drogi. Potem regularny serwis i jest git.

Co do ASO to gwarancji i tak nie masz więc polecam sensownego mechanika, który wie co robi. Ta robota to szczerze mówiąc żadna filozofia.

Poduszki boczne masz w fotelach, w zewnętrznej części lewego podparcie (kierowca) i odwrotnie u pasażera. Rozepnij zamek pokrowca to się przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje dobrego wybory auta. Na pewno bedzie służył długie lata. Jeśli chodzi o olej to wymienić warto. Co do marki to juz twój wybór. Paramenty oleju, które zaleca przynajmniej ASO w Olsztynie to 5W-40. Filtr klimy to mały wydatek, możesz kupić np. Filtrona. Wymienić na pewno warto. No i przeglądu nie musisz robić w ASO. Gwarancja się już skończyła wiec nie trzeba tobie zadnych pieczątek w karcie gwarancyjnej. A boczne poduszki poznasz to czyms ala metka wszytej w przednich fotelach w zewnętrznym szfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje dobrego wybory auta. Na pewno bedzie służył długie lata.

 

Dzięki za radę. Zrobiłem tym samochodem co prawda dopiero z 700 km, ale musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. O zaletach nie ma co pisać, bo są powszechnie wiadome w tym gronie, a z wad (raczej tego co mi przeszkadza) to mógłbym wymienić:

 

- brzęczące prawe drzwi (chyba w okolicy głośnika), - drażniący drobiazg,

- brak kontrolki włączonych świateł mijania. Dość często zdarza mi się wyłączyć silnik i nie wychodzić z samochodu..., no i aku cierpi. :-)

- brak kontrolki zaciągniętego hamulca ręcznego. Trzeba kupić cuś na skleroze :-)

 

i to by było na tyle, czyli jednymsłowem drobiazgi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zaletach nie ma co pisać, bo są powszechnie wiadome w tym gronie, a z wad (raczej tego co mi przeszkadza) to mógłbym wymienić:

 

- brzęczące prawe drzwi (chyba w okolicy głośnika), - drażniący drobiazg,

- brak kontrolki włączonych świateł mijania. Dość często zdarza mi się wyłączyć silnik i nie wychodzić z samochodu..., no i aku cierpi. :-)

- brak kontrolki zaciągniętego hamulca ręcznego. Trzeba kupić cuś na skleroze :-)

U mnie też to było. Wygłuszyłem drzwi matami i nastała cisza. Co do braku kontrolki to mi to osobiście nie przeszkadza. Tylko czemu nie masz piszczałki włączonych świateł przy otwieraniu drzwi :?:

No i jak to nie ma kontrolki zaciągnięcia hamulca ręcznego :?: Ja mam :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu nie masz piszczałki włączonych świateł przy otwieraniu drzwi :?:

No i jak to nie ma kontrolki zaciągnięcia hamulca ręcznego :?: Ja mam :!: :!:

 

Piszczałkę mam, jest w porzo, pod warunkiem, że po zatrzymaniu wozu się otwiera drzwi. Ja dość często (szczególnie fotografując wschody słońca) wyłączam silnik i nie wychodzę z wozu obserwując teren czy jest sens się rozkładać ze sprzetem... a światełka się cały czas dzielnie palą... :D

 

Co do kontrolki hamulca, to dzięki za info że takowa w N16 jest. Muszę więc organoleptycznie podrążyć temat. Może się po prostu spaliła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki hamulca, to dzięki za info że takowa w N16 jest. Muszę więc organoleptycznie podrążyć temat

 

No niestety nie wszystkie mają. Moja na ten przykład nie :roll: Było już na forum. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...