Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Primera diesel ciężko zapala


Gość bochen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czsu razem z moim mechanikiem walczę z moja primerką bo bardzo ciężko zapala na ciepłym silniku. Na zimnym nie ma raczej większego problemu prawie że od ręki ale jak się rozgrzeje silnik i po wyłączeniu postoi kilkanaście minut to żeby go zapalić muszę nawet kręcić 8 sekund. Założyłem nawet drugą pompę wtryskową ale to nic nie dało. Szukałem na forum ale tylko znalazłem jeden post w którym ktoś napisał o zapowietrzaniu się silnika. Proszę o jakieś konkrety co mamy sprawdzić gdzie szukać usterki. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece podejrzewam, ze w tym przypadku nie maja nic do rzeczy.Jesli na zimnym pali dobrze, to na cieplym i tak swiece krocej grzeja, a poza tym na cieplym bez grzania siwec powinien odpalac.

Ale sprobuj na cieplym silniku podgrzac 2 razy swiece, tzn. zalaczyc stacyjke i wylaczyc i nastepnie ponownie zalaczyc i dopiero odpalac i napisz jak wtedy odpala.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek503

Wydaje mi sie że świece mają tutaj duże znaczenie. Bochen przed odpaleniem na ciepłym silniku podgrzej świece ale podłączając dodatkowy przewód zasilający od akumulatora do świec żarowych na kilka sekund i wtedy zakręć rozrusznikiem, jeżeli zaskoczy odrazu to winny tego stanu rzeczy będzie czujnik temperatury płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przbiegu ma sporo moze nawet ze 350 tys. co prawda świec to jeszcze nigdy nie sprawdzałem bo jak pisałem w największe mrozy po kilkakrotnym podgrzaniu palił od ręki ale rano zobaczę ten myk z kablem dla świętego spokoju. A co jest z tym zapowietrzaniem silnika może tu leży coś na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapowietrzaniem to chodzilo o to, ze jak jedziesz i samochodl nagle gasl, a pozniej z kluczyka po jakims czasie odpalal i bylo podejrzenie ze czyms sie przewody zapychaja i sie silnik zapowietrza.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przbiegu ma sporo moze nawet ze 350 tys. co prawda świec to jeszcze nigdy nie sprawdzałem bo jak pisałem w największe mrozy po kilkakrotnym podgrzaniu palił od ręki ale rano zobaczę ten myk z kablem dla świętego spokoju. A co jest z tym zapowietrzaniem silnika może tu leży coś na rzeczy?

Daj koniecznie znać jak poszło.

 

Ja miałem ten sam problem i najprawdopodbniej trafiłeś na wątek, w którym był poruszany. Niestety u mnie było wszystko OK - świece, wtryskiwacze, układ szczelny.

 

Objawy ustąpiły po zalaniu V-Power disel. Niestety oprócz tego, że teraz odpala na ciepłym silniku bez problemu mniej nie pali.

 

Poprawy upatruję też w tym, że teraz temperatura powietrza jest niższa niż w lato i silnik szybciej mi stygnie (co widzę nawet po 15 minutach na wskaźniku temperatury). Zobaczymy co będzie jak mrozy przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, to znaczy ciepły silnik musze dłużej pokręcić 2-3 sekundy, a zimny zapala po pierwszym obrocie wału. Almera mojego ojca z takim samym motorem zachowuje się podobnie.

Co do zapowietrzania, to skutki widać zarówno jak motor jest zimy i gorący.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

u mnie zupełnie odwrotnie

na ciepłym rozruch trwa ponizej sekundy...

 

ale zwróc uwage na: (domniemam) :)

 

zobacz jakie masz obroty jak zapalisz zimny i jak zapalisz ciepły silnik

byc może masz tak wyregulowany układ zimnego rozruchu silnika (z tyłu za pompą regulacja) że jak silnik sie nagrzeję układ ten daje za niskie obroty do rozruchu kiedy jest juz ciepły

 

łatwo to sprawdzic wciskając lekko gaz przy rozruch na ciepłym silniku

jak pali ok to ...może to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...