Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do dwusuwów ravenol jako dodatek do diesla


scanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Co sądzicie o coraz bardziej popularnych sposobach "smarowania" suchego paliwa (jakie obecnie mamy ze względu na normy eko nałożone na ON). Polega to na dolewaniu olej do dwusuwów np. Ravenol 2T do zbiornika. Stosuje ktoś z Was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do dwusuwów, stosowali kierowcy ciężarówek - dodam że chodzi o kierowców, którzy kradli paliwo.

Olej miał (teoretycznie), przeczyścić układ, aby silnik mniej palił. Dzięki temu kierowca miał więcej ukraść.

Na dzień dzisiejszy, są specjalistyczne środki do czyszczenia układu paliwowego i żadnego oleju dodawać nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że chodzi o kierowców, którzy kradli paliwo.

 Dzięki temu kierowca miał więcej ukraść.

 

odważnie :D to tak z własnego doświadczenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też trochę podróżowałem i nigdy mi nie wpadło do głowy aby kupić/załatwić olej do dwutakta i wlać aby ściągnąć paliwo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca i "uniwersytet parkingowy" to bardzo niebezpieczna mieszanka...

Jakiś czas temu, wpuściliśmy 12tyś netto w wtryskiwacze, bo jeden postanowił sprzedawać ON, zalewając kotły opałem.

Bystrzak ;)

 

Można by opowiadać noc całą... :drinkchampagne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no to sprawa na policję :D i do zwrotu za naprawę :D inaczej tego się nie zlikwiduje bo ile by się nie zapłaciło to i tak za mało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalewam 250ml do każdego tankowania (56-57L ON) LM1052 2T.

Taki zabieg stosuje już od ponad 20tys km,  na forum Megane III (silnik 1.5 Dci) tez kilka osób używa albo LM albo Ravenol.

Generalnie ma to ne celu lepsze smarowanie układu wtryskowego, jego lepszą pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wymieniał kiedyś uszczelkę pod głowicą, to koniecznie zrób zdjęcia wnętrza, przed skrobaniem nagaru. ;)

Nagar, no i owszem, ale większy wpływ na jego powstawanie ma temperatura pracy silnika i krótkie dystanse między uruchomieniami.

Edytowane przez ferguson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 65L zbiornik to taka proporcja wychodzi,

Dokładnie tak.

Ja leję od czasu do czasu coś koło tego, nie mierzę w menzurce ;)

Jak się przeleje to też nic się nie stanie.

 

A co do lania opału... gość nie był w temacie że zwłaszcza tam trzeba lać mixol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklana butelka 250ml jest idealna do odmierzania.

A co do używania oleju 2T to zdania są oczywiście podzielone, jedni używają i się nie chwalą, inni nie używali a komentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja leję Ravenol scooter do laguny dci z fap. Nic się nie dzieje, ani na plus ani na minus. Koszt niewielki a może przedłuży życie pompy i wtryskiwaczy. Do nowego qq też będziemy lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...