Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łobuzy


Pinki18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na policji dowiedziałem się że nie jestem jedyny i to jakaś zorganizowana akcja była.

I tylko tyle?Super,mają wydajność! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takich nie karał więzieniem, tylko ucinał łapy, za drugim razem. Po pierwszym dałbym szansę na opamiętanie się i poprawę. Myślę, że to by ograniczyło trochę kradzieże. Mnie jakby ktoś tak zrobił z autem to bym się chyba popłakał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby za kradzieże nie kierowali na kozetki tylko do ciężkich robót to wtedy jeden z drugim by się zastanowił a tak z powodu bezkarności kradną na potege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takich nie karał więzieniem, tylko ucinał łapy, za drugim razem. Po pierwszym dałbym szansę na opamiętanie się i poprawę. Myślę, że to by ograniczyło trochę kradzieże. Mnie jakby ktoś tak zrobił z autem to bym się chyba popłakał :)

W Dubaju przed jednym z miast stał(nie wiem czy do tej pory stoi)słup-ostrzeżenie dla złodziei.Na tym słupie ni mniej ni więcej były przybite....ludzkie dłonie!Dłonie złodziei.Policjanci byli tak wyszkoleni że potrafili amputować delikwentowi dłoń na poczekaniu w ciągu minuty!!! i puszczali go wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dubaju przed jednym z miast stał(nie wiem czy do tej pory stoi)słup-ostrzeżenie dla złodziei.Na tym słupie ni mniej ni więcej były przybite....ludzkie dłonie!Dłonie złodziei.Policjanci byli tak wyszkoleni że potrafili amputować delikwentowi dłoń na poczekaniu w ciągu minuty!!! i puszczali go wolno.

I co? I dalej kradną :P Tak jak w krajach w których jest kara śmierci za narkotyki nie powinno być żadnych, a jakoś każdego roku łapią dziesiątki osób :P

 

Najlepszym lekarstwem jest nieuchronność kary, a nie jej surowość - jak ktoś wie że może ukraść/ułamać lusterko, i policja co najwyżej wzruszy rękami bo "a panie dzieciaki się bawią" to co za różnica czy za to przestępstwo jest kara ciężkich robót czy rozstrzelania? Tak samo z jazdą na drodze - co za różnica czy mandat za jazdę po pasach/ścieżkach rowerowych/skręt za zakazie jest 50zł czy 10000zł? Jak wiesz że i tak Cię nie złapią, bo wszystkim to lata i policja nie ma na to czasu, to karą mogłoby być nawet ciężkie więzienie a i tak nic by to nie zmieniło.

 

 

 

Policjanci byli tak wyszkoleni że potrafili amputować delikwentowi dłoń na poczekaniu w ciągu minuty!!! i puszczali go wolno.

To mnie bardziej przeraża niż cokolwiek innego :P Policjant nie jest sędzią, inaczej mamy tutaj społeczeństwo ala "Sędzia Dredd" gdzie przestępca jest skazywany i karany od razu na miejscu, tylko że to nie jest definicja sprawiedliwości w normalnym kraju. Ja też nienawidzę złodziei(jakbym dorwał *** którzy mi ukradli rower niedawno to bym nogi z d*py powyrywał) ale akurat Dubaj nie jest dla mnie żadnym wzorem do naśladowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam,jest zupełnie inne społeczeństwo.Nie możemy porównywać siebie do nich i odwrotnie.Co więcej,różnica jest również tam zauważalna i to bardzo pomiędzy miastem a wsią,czy małym miasteczkiem.(U nas też ,ale to już inna bajka,i nie aż taka )


W każdym bądź razie,jak to zobaczyłem to ciary przechodziły po plecach.Piszesz o nieuchronności kary...no przecież każdy z tych ,który zostawił tam cząstkę siebie,też sobie zdawał sprawę z nieuchronności,a jednak pokusa była większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Dubaju w 1998r i byłem pod ogromnym wrażeniem uczciwości ludzi! Nikt nie zamykał samochodów, złote wyroby dosłownie były w sklepach na wierzchu,żadnych bramek, a najfajniejsze było to, że płacili mi od momentu wejścia do auta, które dowoziło mnie do portu. Na minus bardzo wysokie temperatury.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ... tylko islamu to nie chciejcie ;)

Surowość kary tak jest zakodowana w społeczeństwie , że nawet posądzenie kogoś, że jest złodziejem (po arabsku- alibaba) jest obrazą honoru ! Kiedyś w pracy zginął młot (nawet pamiętam jak się mówi po arab.) Było to w terenie i nie było czym pomóc sobie w tyczeniu więc podszedłem do najbliższego domostwa by pożyczyć tłumacząc ,że ktoś nam ukradł. Postarali się i choć nie był to nasz młot to nie chcieli swojej własności przyjąć z powrotem by ktoś araba nawet nie posądzał o złodziejstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...