Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xtronic, a chip


Kamiljuke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy ktoś z forumowiczów posiada Juka 1.6 T 4x4 xtronic po wirusie? Ciekawi mnie jak się sprawuje autko, ale w szczególności skrzynia CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olbrzymie możliwości dawałby chip tuning, samej skrzyni CVT, która jest szybsza od zwykłej skrzyni oraz innych automatów, a jest mocno ograniczana przez producentów. 

 

łatwość z jaką producent potrafi zmieniać oprogramowanie w tej skrzyni, wpływające na jej charakterystykę,  daje duże pole możliwości ....

 

Williams testował CVT w Formule 1 i skrzynia była szybsza .

 

Jeśli ktoś by Ci chipował silnik i skrzynię to miałbyś niezły wymiatacz w tym Juke.

 

myślę że chipa silnika na tą chwilę ogarniesz bez problemu, gorzej z pomiarem  mocy CVT na hamowni, choć czytałem że są już nowe hamownie jakoś to ogarniające (tylko kto to w Polsce ma ?)

 

CVT zaczeli montować Hondziarzom, Subarowcom i oni już kombinują jak ugryźć temat tuningu, więc niedługo może być spory postęp ...

 

Subaru WRX  CVT, Honda 1.5 CVT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może gdzie takie zabiegi robią w woj. Lubuskim, dolnośląskim lub wielkopolskim? Zdaje sobie sprawę, że silnik i skrzynie trzeba razem "usprawnić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Czy ktoś z forumowiczów posiada Juka 1.6 T 4x4 xtronic po wirusie? Ciekawi mnie jak się sprawuje autko, ale w szczególności skrzynia CVT.

 

Juke Nismo RS w wersji ze skrzynią ręczną i napędem na przód ma 280 Nm momentu obrotowego, Juke Nismo RS AWD ma skrzynię CVT i tylko 250 Nm - to tak pod rozwagę: pewnie jest jakiś powód, że wersja AWD ma ten moment obrotowy mniejszy o ~10%.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...