Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyważać koła czy nie ma to sensu ?


Gość MIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za pare dni jade w gory i musze zalozyc zimowki, zreszta pogoda we Wrocławiu juz tez przemawia do kierowcow zeby zabierali sie do wymiany :wink:

 

I tu powstalo moje pytanie: mam oponki zimowe z felgami w piwnicy, ktore przelezaly (jedna na drugiej w poziomie) cale lato. W poprzednim sezonie zimowym zrobily nie cale 2 000km (czyli od nowosci maja 2 000). Czy jest sens albo potrzeba je wyważać? Czy poprostu zmienic samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu powstalo moje pytanie: mam oponki zimowe z felgami w piwnicy, ktore przelezaly (jedna na drugiej w poziomie) cale lato. W poprzednim sezonie zimowym zrobily nie cale 2 000km (czyli od nowosci maja 2 000). Czy jest sens albo potrzeba je wyważać? Czy poprostu zmienic samemu...

Ja zawsze po prostu wyciągałem z piwnicy i montowałem. W tym jednak roku przed montażem pojadę je wyważyć, bo od jakiegoś czasu borykam się z problemem drżenia kierownicy i chcę mieć pewność że to nie koła. ( Aluski już wyważałem dwa razy, zobaczymy co będzie po wymianie na stalówki ).

Zresztą chyba za każdym razem warto je wyważyć. Przecież to grosze, a spokój sumienia jest bezcenny ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważ, to kosztuje 50 zł za komplet. Zawsze masz pewność, ze wszystko jest ok. I jeżeli teraz po wyważeniu dalej będzie drgała kierownica, to będziesz wiedział, że to nie kwestia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyważ, to kosztuje 50 zł za komplet. Zawsze masz pewność, ze wszystko jest ok. I jeżeli teraz po wyważeniu dalej będzie drgała kierownica, to będziesz wiedział, że to nie kwestia opon.

Wyważenie 4 kół to 50zł ?? Rozbój w biały dzień. Tyle to kosztuje z przekładką opon.

 

P.S. Opony to napewno nie są bo były wymienione, jeśli coś to mam krzywą felgę ;( No ale nie kontynuujmy OT.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wyważam i przekładam w firmie bo to zaden koszt a spokuj większy kiedys bawiłem się na parkingu i cały czas było coś nie tak i już mi się nie chce. Pamietaj że jednak opona jest troche zjechana a jak ktoś mówi ze założył i nie trzeba wyważać to jakoś nie chce mi sie wieżyć. (przerobione osobiście) :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to kurde kradziaje. Tyle ostatnio zapłaciłem za wymianę całych kół z wyważaniem.

 

Ja tez bym wywazal jesli mialbym 2 komplety felg z oponami, ale niestety nie mam i musze przezuca i robie to w wulkanizacji gdzie zawsze wywazam przed zalozeniem kola na piaste.

 

Saki zmiana opon z letnich na zimowe + zalozenie na piasty do samochodu i wywazenie to koszt 50 złotych, a samo wywazenie kol, jesli dostarczysz do wulkanizacji kola z zalozonymi oponami, to koszt wywazenia jednego kola to jakies 2-4 zlote/szt.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zaznaczyć przed demontażem gdzie które koło było na przykład pp--prawy przód,ale wyważać po tym jak leżało w piwnicy?co się miało niby stać ,odważniki dostały nóg i sobie poszły ,nie róbcie sztucznego tłoku :D jak było oki na wiosne to i na zime będzie oki,poza tym po to są dwa komplety żeby oprócz męczenia opony przy demontażu coś zaoszczędzić ,za te pieniądze kupcie lepiej coś Swoim Kobietom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KeriSR a wiesz o tym, ze po wywazeniu kola jak przejezdzisz np. 10 tys km to jak wrzucisz kola na wywazarke to juz bedzie trzeba w innym miejscu lub inne ciezarki zastosowac?????

Jak nie wierzysz to zrob sobie taki tes, wiele to nie kosztuje ale sam sobie udowodnisz ze tak jest jak pisze, a poza tym kola w zimie sa o wiele bardziej narazone na znieksztalcenia w wyniku wjechania w niewidoczna jakas wieksza dziure przykryta sniegiem i moze leciutko sie felga znieksztalcic.Dlatego polecam wywazenie zimowych kół przed ich założeniem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżodżo być może masz racje ,ale tym sposobem można popaść w skrajność po każdym podjechaniu pod krawężnik jechać na zbieżność i tak dalej....,ja zresztą nikomu nie zabraniam ale jak się założy i jest ok,to po co bulić? 8) Sam robiłem sezon w zakładzie wulkanizacyjnym i wiem co się tam dzieje po pierwszym śniegu .Niezła schiza ,a już najlepsi są goście z zimówkami używanymi pare ładnych lat,zmęczonymi i twardymi jak skała ,bez bierznika ,i ufającymi że sam napis WINTER zapewni im wyśmienitą przyczepność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

 

Wczoraj sie dowiedzialem ze moj przyjaciel ma mozliwosc wywazyc mi kola u siebie w warsztacie wiec jutro po godzinach zrobi mi to za free 8)

 

Od jutra dla mnie jest kalendarzowa zima :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje zimowki 165/70/R13 lezaly sobie spokojnie w piwnicy od poczatku maja po przejechaniu jakichs 15tyskm zalozylem w te same miejsca na aucie na parkingu i jest oki.naprawde oki. nie trzesie kierownica jak na letnich 185/65/R14 zalozonych na alu.dopompowalem je tylko. chyba rzecz w tym by zalozyc je w te same miejsca skad je zdjeto. a jak komfort podrozowania wzrosl:) fakt ze teraz wyglada jakby ktos cos mu zabral:(

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dyszek to chyba cena z umyciem i nawoskowaniem auta i ewentualnie z szybką gałką na zapleczu jak kierownik ma ładną córkę :wink:

Dajcie spokój - wyważenie to jakieś groszowe sprawy.

Generalnie zawsze jak masz tylko jakieś podejżenia to trzeba wyważać bo to w zasadzie najtańsza impreza a często się zdarzą że sie cięzarek gdzieś odklei albo odpadnie więc wyważasz i po problemie - a na niewyważonych cierpi cały układ kierowniczy który jakby nie patrzeć pare złotych więcej kosztuje...

 

PEACE 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile cierpliwosci, pogawedke z kolega i dwa piwka :wink:

 

tak jak pisalem niedawno dowiedzialem sie ze moj koles ma wywazarke u siebie w zakladzie i po godzinach zrobil mi to za free :lol::lol:

pozdroofka dla niego bo czasem tu zaglada :wink: (tez nissan-maniak tylko z braku czasu nie jest klubowiczem, Bombel mial okazje go poznac i porobil pelno fotek jego bialej Almerki - fotki sa w dziale "foty i zdjecia" - "Bombel, cicho robie zdjecie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...