Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik z Primery do X-traila - QR20


Gość jurny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Trafiłem tu bo nie bardzo potrafie uporac sie z problemem, o ktorym nizej.

Jestem wlascicielem X-Traila 2.0 i (140km) rocznik 2005 kupionym w salonie w Polsce. Tydzień temu, miała miejsce pierwsza jak dotąd, ale powazna usterka i z wakacji powrociłem z rodziną autolawetą. W serwisie orzeczono "urwanie korbowodu, przebicie bloku, silnik do wymiany". Auto pogwarancyjne, wymiana oryginalna, nie wchodzi w gre (ok 30tyś!), serwis czeka na zakup przeze mnie silnika uzywanego. Podano mi tylko nr kodowy - QR20. W internecie nie znalazłem praktycznie zadnych ofert benzyny, jedynie dwie QR20 od Primery,

ale pojawiło sie przy okazji mnostwo pytań dodatkowych: - czy bedzie pasował do X-Traila, do jakiego typu nadwozia, czy rocznik jest istotny, bo sa duzo starsze itd. To wydatek około 2-2,5tyś wiec wolałbym miec pewność ze nie trafie "obok". Moze moglibyście poradzic mi jak ugryźć ten temat, moze znacie pewne zrodło, ewentualnie inne rozwiązania.. Dzieki z gory. JE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankbkak

cześć ;;jurny;;we WROCŁAWIU jest silnik do X TRAILA QR-20 bez osprzętu cena 3.500tyś napewno można ją zbić ?gościu sprzedaje na giełdach LUBIN GLIWICE POZNAŃ

AUTO MARPO WROCŁAW tel..0713242874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie temat nieciekawy. Wpadłem na allegro, a tam wszystko w dieslu. Niby nie ma sie co dziwić, bo 2,2 jest bardzo popularny w tym modelu, ale benzyn też trochę śmiga.

 

Sam jestem ciekaw jak to się stało, że wszystko wysżło bokiem. Nie wiem czy ten silnik nie ma jakiejś wady jak pick-up z silnikiem D22.

Jak rok temu szukałem X dla siebie, to byłem zobaczyć takie auto w serwisie nissana w Gdańsku. Był to X z 2003 roku z silnikiem benzynowym. Co ciekawe sprzedajacy zachwalał że ma coś ok. 100tys, ale przy 60 miał wymieniany silnik. Nie drążyłem tematu bo miałem wrażenie że był walony w tył, więc nie interesował mnie dalej. Niemniej daje to do myślenia, choć przyczyny mogły być zgoła odmienne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich! Trafiłem tu bo nie bardzo potrafie uporac sie z problemem, o ktorym nizej.

Jestem wlascicielem X-Traila 2.0 i (140km) rocznik 2005 kupionym w salonie w Polsce. Tydzień temu, miała miejsce pierwsza jak dotąd, ale powazna usterka i z wakacji powrociłem z rodziną autolawetą. W serwisie orzeczono "urwanie korbowodu, przebicie bloku, silnik do wymiany". Auto pogwarancyjne, wymiana oryginalna, nie wchodzi w gre (ok 30tyś!), serwis czeka na zakup przeze mnie silnika uzywanego. Podano mi tylko nr kodowy - QR20. W internecie nie znalazłem praktycznie zadnych ofert benzyny, jedynie dwie QR20 od Primery,

ale pojawiło sie przy okazji mnostwo pytań dodatkowych: - czy bedzie pasował do X-Traila, do jakiego typu nadwozia, czy rocznik jest istotny, bo sa duzo starsze itd. To wydatek około 2-2,5tyś wiec wolałbym miec pewność ze nie trafie "obok". Moze moglibyście poradzic mi jak ugryźć ten temat, moze znacie pewne zrodło, ewentualnie inne rozwiązania.. Dzieki z gory. JE.

 

jurny - daj jakiś namiar może coś znajdę

lguru@wp.pl

Edytowane przez lguru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

Witam

Koledzy czy silnik QR20DE(JDM)  z nissana Primery P12 będzie pasował do X-Traila T30?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy silnik QR20DE(JDM)  z nissana Primery P12 będzie pasował do X-Traila T30?

 

 

powinien pasować jeśli tam był silnik 2,0 bo jeśli był 2,5 to nie podejdzie z wieloma rzeczami (inne ECU, skrzynia itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Słupek pewnie będzie pasował, reszta nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...