Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kto jezdzi w zimie na alu?


pedroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z Was jezdzi w zimie na alusach? Poprzednia wlascicielka mojej Almy jezdzila, a ja sie zastanawiam nad zakupem stalowych wlasnie na zime. Pytanie wiec brzmi: jezdzic na alu czy szukac stalowych? Jakie za i przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was jezdzi w zimie na alusach? Poprzednia wlascicielka mojej Almy jezdzila, a ja sie zastanawiam nad zakupem stalowych wlasnie na zime. Pytanie wiec brzmi: jezdzic na alu czy szukac stalowych? Jakie za i przeciw?

Ja zimą zawsze na stalówkach zakrytych kołpakami. Przyczyny zasadniczo dwie. Aluminium bardzo cierpi w starciu z solanką ( stal niby też, ale w razie potrzeby stalówkę się zawsze dokupi taniej ), a druga sprawa, że zimówki mam o rozmiar mniejsze i trochę głupio by wyglądały na alu ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze zawsze na alusach.

Mam oryginalne od maximy na zime ,a na lato inne , nie zauwazyłem zeby cokolwiek złego sie działo z tymi felgami , a nawet wygladaja znacznie lepiej niz letnie. Dziwne ale nawet nie mam rysek na tych felgach , nie ma zadnych przebarwień i odprysków .

No i samochód troszke lepiej wyglada niz na stalówkach i kołapakach.

Tak wiec jesli chodzi o moje zdanie to jestem za alusami na zime .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dobrej jakości alusy, a nie pseudoalusy z marketu za 999zł komplet, to jeździł śmiało. Odradzam natomiast jazdę zimą z alusami, które mają jakieś uszkodzenia, zadrapania i inne takie. Bo wtedy sól ci rozpieprzy je do końca. Jeżeli nie są zniszczone śmigaj nawet po kopalni soli do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tyż jeżdzę na stalowym zimą,

1. odpada 2 x w roku zrzutka opon to jest 80 zł

2. jazda po zamarznietych koleinach nie należy do przyjemności

3. tyż mam zimówki o rozmiar węższe

4, i istnieje możliwość teorytyczna zamarzaniu śniegu na alusach co moze powodować bicie całego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem w zimę na stalowych, ale do swojego nowego auta zakupiłem także alu na zimę, letnie koła to 215/40/18, a zima 195/65/15.

Kupiłem alu bo się trafiły w takiej cenie co miałbym zapłacić za stalowe, do któyrych musiałbym zakupić nakrętki + kołapki to wyszło by o wiele wiecej niż zapłaciłem za aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kupilem z alusami (oryginalne nissanowskie) na zimowkach a ze nie mam na razie kasy na inne to na takich bede pomykal dopoki ich szlag nie trafi. Zreszta sa bardzo ladne :) Na wiosne zmienie tylko oponki na letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na alusach zimą. Mam oryginalne od Primery. Przez 2-3 lata jeżdżenia zimą z alusami nie zauważyłem dodatkowych zniszczeń powierzchni felg. Niestety moje felgi i tak wyglądają nie najlepiej. Pewnie poprzedni właściciel musiał je potraktować krawężnikiem, bo ranty są mocno starte. Regeneracja felg na wiosnę kosztowała 90 zł/szt. No i pewnie jeszcze zdjęcie/założenie/wyważenie kół :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poprzedni właściciel musiał je potraktować krawężnikiem, bo ranty są mocno starte. Regeneracja felg na wiosnę kosztowała 90 zł/szt. No i pewnie jeszcze zdjęcie/założenie/wyważenie kół :-(

 

hehe, u mnie jedna tez jest lekko zdarta . Pewnie poprzednik nie martwil sie o wysokie krawezniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w 2 komplety opon są o wiele wygodniejsze. Zimowe mam stalowe. Ale jak ktoś ma kasę i lubi zmywać sól to niech jeździ i zimą na alusach. Zwłaszcza w Poznaniu gdzie śnieg leży 7 dni w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was jezdzi w zimie na alusach? Poprzednia wlascicielka mojej Almy jezdzila, a ja sie zastanawiam nad zakupem stalowych wlasnie na zime. Pytanie wiec brzmi: jezdzic na alu czy szukac stalowych? Jakie za i przeciw?

Ja zimą zawsze na stalówkach zakrytych kołpakami. Przyczyny zasadniczo dwie. Aluminium bardzo cierpi w starciu z solanką ( stal niby też, ale w razie potrzeby stalówkę się zawsze dokupi taniej ), a druga sprawa, że zimówki mam o rozmiar mniejsze i trochę głupio by wyglądały na alu ;)

 

pzd

.

a ja mam kolpaki a nie uzywam :wink: i zimówki tez mam mniejsz

lato alusy ATS 6 cali 165/70/13 opony firestone

zima stalówki lub stare alusy moze w tym roku roku załoze sa to RS-y 13

a opony kormoran lub dayton na ostra zime, rozmiar 155-70-13

gdzies jeszcze mam 14 RS ale wlasnie zniszczone jazami w zime , a nie so to przyslowiowe alusy za 999zł z hipermarketu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowanie zimową porą w czystości alusow ktore posiadam to koszmar :? jedną zimę pojezdziłem i starczy tej gimnastyki :wink: na tą zimę mam stalowe felgi+kołpaczki nissana i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 komplety alu i jest git - zimowe 14' lato 15 i zawsze to jakoś ładniej wyglonda jak by nie patrzeć, ale generalnie ważne żeby mieć 2 całe komplety kół a nie tylko opon bo nie trzeba becelić za wymiane tylko wrzuca się autko na podnośnik i za 15 minut śmigasz na zimowych laczach :wink:

i nawet jeśli będzie chwilowe ocieplenie a potem znowu cię zaskoczy i dowali śniegu to nie ma proba żeby się przezbroić na szybko.

 

PEACE 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...