Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 Dławi się przy odpalaniu z rana


Blahblaha

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Od jakiegoś czasu mam następujący problem: auto rano przy próbie odpalenia dławi się/zacina. Rozrusznik kręci. Trochę się podławi i w końcu odpala. Myślałem, że to aku, ale wymieniłem w sobotę i jest to samo. Nasila się jak jest wyjątkowo zimno w nocy i występuję tylko z rana. Tzn. jak rano przejadę do pracy (tylko ok 4km) to po 8 godzinach odpala od razu bezproblemowo.

 

Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie wyświetla kody błędów (opis jest na forum) ale podejrzewałbym czujnik temperatury (2-pinowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć to znaczenie, skoro na gaz się przełącza dopiero po minucie/dwóch ?

 

Czy to mogą być świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć to znaczenie, skoro na gaz się przełącza dopiero po minucie/dwóch ?

 

 

A jaką masz pewność, że system odcina prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję zakręcić zawór butli z gazem w piątek i dam znać czy się coś poprawiło.

 

Chociaż wydaję mi się, że to nie to. Jakiś czas temu miałem wymieniane szczotki w rozruszniku oraz kilka miesięcy temu aparat zapłonowy. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja kiedyś w innym samochodzie miałem problem z odpaleniem, bo przeciekał parownik od gazu i silnik nie mial powietrza w dolocie tylko cały był wypełniony gazem. Dopiero jak zassał świeżego powietrza to odpalał. Pomogła wymiana parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...