Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary wałka półosi lewej.


wrzostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Primerę P11.144 1.8 1999r.

Chciałem zapytać jaki jest rozmiar samego wałka półosi lewej. Ostatnio wymieniłem przegub a wczoraj ukręcił się wałek i nie wiem jaki zamówić. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz policzyć ilość zębów na wielowypuście z jednej i z drugiej strony wałka (są różne w zależności od przegubów) i taki kupić dedykowany do silnika 1,8 P11-144 (polecam zakup u Nieznajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Wjade autem na kanał i biorę się za rozbieranie. Gdzie i jak znajdę tego Nieznajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarkę Nieznajek i będziesz miał kontakt telefoniczny do niego (m.Wygnanów) :) ma części nowe i używane i zawsze służy fachową pomocą.

I nie zakładaj tłumika drgań na wałek  - zapewne tam Ci pękł (korozja).

Od razu sprawdź stan wałka prawej półosi pod metalowo-gumowym tłumikiem drgań (wyrzuć go) - jeśli ma już przewężenie od rdzy wymieniaj wałek w ciemno, jeśli  nie chcesz powtórki z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem ten wałek. Z jednej i drugiej strony ma po 32 zęby i 405mm długości. Dzwoniłem do Nieznajka i koszt wałka to 130zł tylko nie zapytałem czy to najgorszy chińczyk czy coś lepszego. Dowiem się w poniedziałek i zamówię u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie bawi się w niesprawdzone części - możesz zamawiać w ciemno. 


czyli jednak 32/32 - były też 32/25, stąd zawsze trzeba sprawdzać przed zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też zapytać Nieznajka o przycisk świateł awaryjnych, może będzie miał. Pisałem w innym dziale że chce taki kupić ale żadnego odzewu. Zmieniłem radio na niefabryczne i teraz zamiast przycisku mam dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...