Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Używa ktoś świec NGK VL14/BKR6E (serii V Line)?


Gość maglev

Rekomendowane odpowiedzi

(...) V-Line nr 14 Świeca zapłonowa z nacięciem w kształcie V w elektrodzie środkowej.

Technologicznie zasada jest genialnie prosta i nader skuteczna . W elektrodzie środkowej świecy zapłonowej V-Line wykonane jest nacięcie typu V. Dzięki temu iskra przeskakuje na krawędź zewnętrzną elektrody środkowej. W tym miejscu znajduje się więcej mieszanki paliwowo-powietrznej niż bezpośrednio między elektrodami . Poza tym mniejsze jest zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe, a więc wzrasta niezawodność zapłonu.

Szczególnie w nowoczesnych silnikach, których mieszanka paliwowo-powietrzna jest bardzo uboga ze względu na konieczność redukcji emisji substancji szkodliwych, konstrukcja NGK zapewnia zawsze niezawodny zapłon mieszanki, także w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych...

 

V-Line nr 14 oznaczenie świecy zapłonowej BKR6E-11

 

używa ktoś takich świec? :shock: jak to się spisuje bo się zastanawiam nad ich kupnem kosztują 21 zł sztuka a zwykłe BKR6E - 12 zł/szt :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Maglew. W najbliższej przyszłości planowałem założyć zgodnie z katalogiem BKR6E ( czyli V-Line 28 ) i nie eksperymentować. Ale po tym co napisałeś to sam jestem ciekaw jakie to daje efekty w praktyce :-k .

Pozdrawiam

P10 GA16DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Maglew. W najbliższej przyszłości planowałem założyć zgodnie z katalogiem BKR6E ( czyli V-Line 28 ) i nie eksperymentować. Ale po tym co napisałeś to sam jestem ciekaw jakie to daje efekty w praktyce :-k .

Pozdrawiam

P10 GA16DS

a co to za oznaczenie te przeklęte V Line 11 lub 28? :shock:

no właśnie się zastanawiam czy są takie dobre te świece czy pic na wodę fotomontaż :-k :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-line to uproszczone kody w numeracji NGK , (zdaje się, oznaczające bardziej chodliwe świece). V-Line to po prostu komplet 4 sztuk świeczek (np V-Line 28 to 4 szt. BKR6E). Kody oznaczające ciepłotę, np. BKR6E można z NGK kupić na pojedyncze sztuki. I tyle :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoover ma rację. Dodam jeszcze, że wszystkie świece V-line mają nacięcie na elektrodzie środkowej.

P.S.

V-14 nie pasują bo mają zbyt duży odstęp elektrod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-line to uproszczone kody w numeracji NGK , (zdaje się, oznaczające bardziej chodliwe świece). V-Line to po prostu komplet 4 sztuk świeczek (np V-Line 28 to 4 szt. BKR6E). Kody oznaczające ciepłotę, np. BKR6E można z NGK kupić na pojedyncze sztuki. I tyle :)

Pozdrawiam.

Hoover, Kristobal mówicie o tych? BKR6E

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...