Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wycieraczki się nie zatrzymują.


senegal_rulez

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,


Mam w swojej almerce problem z którym borykam się od dłuższego czasu.

Otóż pewnego dnia chciałem wyłączyć przednie wycieraczki, ale powrót manetką do pozycji 0 nie spowodował ich zatrzymania - dalej chodziły na pierwszym biegu.  Zauważyłem że wycieraczki się zatrzymują, kiedy w czasie gdy są na dole wykonuję delikatny ruch manetką do góry.  Innym sposobem na zatrzymanie wycieraczek jest zgaszenie I ponowne uruchomienie silnika.

 

Myślałem że to wina przepalonej manetki, natomaist wymiana manetki na inną nie pomogła - dalej jest ten sam problem... Czy może to być wina spalonego przekaźnika ? W którym miejscu w Almerze N16 szukać przekaźnika od wycieraczek ?



Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź i oczyść połączenia z masą odpowiedzialne za pracę wycieraczek (przy prawym reflektorze (strona pasażera) oraz na lewym kielichu amortyzatora (strona kierowcy).

Przekaźnik od wycieraczek masz w skrzynce przekaźników przy prawym kielichu (ozn. FRONT WIPER lub FF WIPER) - podmień miejscami z podobnym 5-pinowym przekaźnikiem. W opisywanym przypadku przekaźnik (cewka) nie spalił się, bo silniczek nie pracowałby - bardziej prawdopodobne jest "klejenie się" styków. Innym powodem niesprawności może być silniczek wycieraczek na podszybiu (często zamakają) lub brak działania krańcówki - w obu przypadkach potrzeba zdemontować i oczyścić środek silniczka (ewent. wymienić na sprawny ori - nowe zamienniki długo nie pochodzą).


To co napisałem wyżej odnośnie przekaźnika odnosi się do N16 wersji hatchback. Sedany przekaźnika do przednich wycieraczek nie mają (zasilanie bezpośrednie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro będę sprawdzał po kolei wymienione przez Ciebie rzeczy - jak nie pomoże to rozejrze się za podpięciem innego silniczka wycieraczek na probe.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem z wycieraczkami.

 

Z tym, że jakies pol roku wcześniej - n aliczniku zamiast przebiegu 139 000....zrobił się 739 000  --- generalnie zamiast 1 pokazuje licznik 7...a zamiast dwojki...cos jak odwrocone C....

niedawno wycieraczki po wlaczeniu nie dają się wyłączyć....

 

kupiłem manaetkę nową...ale nic nie zmieniła...

 

dzisiaj testowałem warianty jak wyżej kolega napisał... nic się nie zmieniło:/

po wyciagnieciu z pod kierownicy bezpiecznika front wiper - wycieraczki nie działają...

w skrzynce kolo silnika nie ma bezpiecznika od wycieraczek rzadnego

po stronie pasazera znalazlem przekazniki -- jest ich 5 w sumie...dwa po 5 pinow, dwa niebieskie po 4 piny i jeden czarny 3 piny... wypinalem je po kolei aby sprawdzic czy zmieni sie dzialanie wycieraczek.... ale kompletnie nic sie nie zmienilo.... bez jakiegokolwiek przekaznika wycieraczki dzialaja tak jak z nimi.... czyli od czego te przekazniki są??...

czy ta usterke z licznikiem mozna polaczyc razem ??

masy poczyscilem w komorze...ale obie ustarki jak byly tak są....

 

co jeszcze mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...