Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak grzania tylej szyby, klapa bagaznika sie nie zamyka. Zamykanie drzwi


WhySoSerious

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jak w temacie, jak przyszla zima to zauwazylem ze tylna szyba sie nie grzeje, na liscie bezpiecznikow nie znalazlem tego odpowiedzialnego za to (czy to ten od grzania lusterek?), podgrzewnie lusterek dziala normalnie.. No i klapa sie nie zamyka przy zamknieciu drzwi. Podejzewam ze byla zmieniana i ktos zle cos podlaczyl, no i teraz jak to sprawdzic. No i te drzwi, moze tak jest w xtrail moze nie dlatego zapytam. Otwieranie z kluczyka nie dziala, jak otwieram fizycznie to otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, reszte musze otwierac guzikiem. Czy to normalne? Musze tez wymienic baterie w kluczyku moze to tylko ona i bedzie dzilalac normalnie. 

 

Probowalem znalezc temat na forum ale nic nie znalazlem.

 

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz próbnikiem złącza na szybie przy uruchomionym grzaniu. Raczej szyba jest rozłączona z instalacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w tej wiązce nie było szyby. A naprawiałem ją przecież. Raczej wycieraczka nie chodziła.


niech pomierzy najpierw, może szyba ma uszkodzone paski. Przypominam, że lusterka grzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w tej wiązce nie było szyby. A naprawiałem ją przecież. Raczej wycieraczka nie chodziła.

 

A to którędy niby ma przechodzić skoro szyby w tej wiązce nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mialem jak sprawdzic. W swieta szwagier wezmie miernik i sprawdzimy. Na szczescie sa duze lusterka i daje rade ale przydalo by sie zeby i ta szyba odmarzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylna szyba  nie  grzała "od nowości" czyli  jak kupiłem  X-a, ale  jakoś  nie  było  czasu żeby się za to zabrać,  dopiero jak  zaniemogła mi  wycieraczka tylnej  szyby to postanowiłem przy okazji czyszczenia mechanizmu wycieraczki przyglądnąć się ogrzewaniu tylnej szyby.

Miernik w dłoń i  sprawdzamy:

1. Czy napięcie 12V przychodzi do złącza z lewej strony samochodu - od strony kierowcy (żeby to sprawdzić trzeba rozebrać gumową osłonę przewodów pomiędzy karoserią a klapą, wyciągnąć złącze - rozpiąć je i zmierzyć napięcie miernikiem pomiędzy złączem a masą pojazdu) => u mnie napięcie było OK czyli bezpiecznik i przekaźnik były sprawne.

2. Z prawej strony jest złącze w którym połączona jest masa i trzeba sprawdzić czy ta masa tam jest. Rozpinamy złącze, przełączamy miernik na omomierz  lub brzęczek, i mierzymy czy jest ciągłość pomiędzy złączem (częścią od strony karoserii) a masą pojazdu. =>> u mnie tutaj był  problem.

3. W moim  przypadku  musiałem znaleźć gdzie się masa zgubiła. Niestety aby to sprawdzić trzeba było zdemontować tapicerkę bagażnika, masa jest podłączona do karoserii pod tapicerką w połowie wysokość tylnego słupka. U mnie śrubka się wykręciła albo ktoś jej nie dokręcił.

 

Najdziwniejsze jest to że przez te kilka lat jak nie miałem ogrzewania tylnej szyby cały czas "dyndała" sobie z kabel oczku pod tapicerką.

W tym  roku  jestem  szczęśliwym  posiadaczem ogrzewania tylnej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...