Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pawcio - dlaczego Twój Qq J11 tak dużo pali?


Bajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to kończmy tą nierówną walkę... Mam sprzedawać czy nie? :D:P


Ale żeby nie było totalnego offtopu to załączam zdjęcie z trasy która regularnie pokonuje tylko przeważnie w piątkowych korkach wyjazdowych ze stolicy w piątek oraz w powrotnych w niedzielnym popołudniem.
Ostatnio sobotę przejechałem ja niestandardowo. Tradycyjnie do wjazdu na autostradę czyli po Ok 46km spalanie na komputerze wynosiło Ok 7,6 ale po 20km odcinku autostrady wzrosło i juz nie chciało spaść.

3bd8dfa13e8db458bb475f335da4c2f6.jpg

5d2bfac1079cf328c0ea3f46937404e1.jpg

0817ea0370e289c750816cf3562a8ee8.jpg

Wiec nie mowie ze auto nie umie mało spalić tylko mam taka a nie inną specyfikę tras i jazdy, że wychodzi ile wychodzi i nic z tym nie jestem w stanie zrobić.
Zakup hybrydy jest/byłby u mnie naprawdę uzasadniony.

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (nie mam przy sobie instrukcji!) - czy Fuel Economy 1 wskazuje spalanie od samego poczatku czy od jakiegos okresu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ostatniego tankowania a 2 od ostatniego rozruchu. Spalanie, przebieg V średnią kasuje co tankowanie. Jednym przyciskiem (poza przebiegu w Trip A/B) Reset All. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Fuel Economy 1 pokazuje od skasowania do skasowania. Nie kasuje się sam przy tankowaniu...


No to kończmy tą nierówną walkę... Mam sprzedawać czy nie? :D:P


Ale żeby nie było totalnego offtopu to załączam zdjęcie z trasy która regularnie pokonuje tylko przeważnie w piątkowych korkach wyjazdowych ze stolicy w piątek oraz w powrotnych w niedzielnym popołudniem.
Ostatnio sobotę przejechałem ja niestandardowo. Tradycyjnie do wjazdu na autostradę czyli po Ok 46km spalanie na komputerze wynosiło Ok 7,6 ale po 20km odcinku autostrady wzrosło i juz nie chciało spaść.

3bd8dfa13e8db458bb475f335da4c2f6.jpg

5d2bfac1079cf328c0ea3f46937404e1.jpg

0817ea0370e289c750816cf3562a8ee8.jpg

Wiec nie mowie ze auto nie umie mało spalić tylko mam taka a nie inną specyfikę tras i jazdy, że wychodzi ile wychodzi i nic z tym nie jestem w stanie zrobić.
Zakup hybrydy jest/byłby u mnie naprawdę uzasadniony.

Myślę, że przy takiej średniej prędkości to spalanie jest OK.

Wniosek: nie sprzedawać... :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się zastanawiam ( nie aby kogoś urazić ), ale dlaczego-- jeżeli kupiłem samochód, zrobiłem bilans minusów i plusów to potem patrzę i rozmyślam nad spalaniem. Sorry, ale jak się nie podoba to zgodnie ze starą zasadą Panów --- ODDALIĆ :) w tym przypadku sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma co robić,jak nie ma o czym gadać bo się nie psuje? to chociaż o spalaniu można pomarudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozmyślanie jest cechą istot

 

Czytam i się zastanawiam ( nie aby kogoś urazić ), ale dlaczego-- jeżeli kupiłem samochód, zrobiłem bilans minusów i plusów to potem patrzę i rozmyślam nad spalaniem. Sorry, ale jak się nie podoba to zgodnie ze starą zasadą Panów --- ODDALIĆ :) w tym przypadku sprzedać.

Sądzę, że rozmyślanie jest cechą istot rozumnych. I dlatego tak mamy (fakt, że nie wszyscy)... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja również podzielę się opinią o spalaniu. A to dlatego, że po wrześniowej akcji serwisowej tylnego nadkola i aktualizacji oprogramowania, spalanie wzrosło o jakieś 0.6-0.8 l/100 km. Inna jest charakterystyka i nie ma kangura na starcie, a w trasie przy wyższych prędkościach jest żwawszy, ale jednak przy oszczędnej jeździe po krajówkach ciężko zejść poniżej 6 l/100 km. Wcześniej było to osiągalne bez problemu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...