Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ramiona wycieraczek - malowac?


pedroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos doswiadczenie z malowaniem ramion wycieraczek? Denerwuja mnie, bo farba schodzi z nich i wyglada to paskudnie. Najchetniej bym to pomalowal tak jak jest oryginalnie. Czym to jest malowane? A moze oddac to do malowania proszkowego? Sie nie znam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos doswiadczenie z malowaniem ramion wycieraczek? Denerwuja mnie, bo farba schodzi z nich i wyglada to paskudnie. Najchetniej bym to pomalowal tak jak jest oryginalnie. Czym to jest malowane? A moze oddac to do malowania proszkowego? Sie nie znam :lol:

Sam tego nie pomalujesz. Ja już to kiedyś ćwiczyłem w hondzie civic. Też mnie wkur... odpryskująca z wycieraczek farba. Zdjąłem badziewiartwo, całość oszlifowałem do gołego metalu, odtłuściłem i pomalowałem specjalną do tego farbą. Efekt był na dwa miesiące, farba zaczeła złazić.

Jeżeli ci bardzo przeszkadzają poodrapywane wycieraczki daj jej do lakierni proszkowej lub kup nowe jeśli to kosztuje sensowne pieniądze, a nie 200 zł za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie ladnie odnowilem ramiona wycieraczek jakies 2 lata temu i jak narazie wszystko wygląda super. ramiona dokladnie zmatowilem na mokro papierem sciernym 800, potem jeszcze oczyscilem rozpuszczalnikiem, nastepnie sprayem czarnym matowym za 7zl pomalowalem 2-3 warstwy cienkie co 1-2 godz. od tego czasu nic mi nie schodzi i wygląda jak nówki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie ladnie odnowilem ramiona wycieraczek jakies 2 lata temu i jak narazie wszystko wygląda super. ramiona dokladnie zmatowilem na mokro papierem sciernym 800, potem jeszcze oczyscilem rozpuszczalnikiem, nastepnie sprayem czarnym matowym za 7zl pomalowalem 2-3 warstwy cienkie co 1-2 godz. od tego czasu nic mi nie schodzi i wygląda jak nówki 8)

Wlasnie do czegos takiego sie przymierzam. Jakis czarny mat wpadl mi w rece. Tylko jakos nie wiem jak sie zabrac za rozbieranie ramion, bo na aucie malowac chyba nie ma sensu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos doswiadczenie z malowaniem ramion wycieraczek? Denerwuja mnie, bo farba schodzi z nich i wyglada to paskudnie. Najchetniej bym to pomalowal tak jak jest oryginalnie. Czym to jest malowane? A moze oddac to do malowania proszkowego? Sie nie znam :lol:

 

IMO tylko lakierowanie proszkowe. wlasnie swoja tylnia wycieruche przygotowuje do malowania proszkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demontażu ramion wycieraczek. To podnosisz plastykową osłonkę, odkręcasz nakrętkę mocującą ramię. Zdejmujesz ramie i do maloania. Czasami trzeba lekko uderzyć w śrubę mocującą żeby ramię zeszło. Powodzenia.

 

Pazdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N15 to chyba tradycja z farbą. Miałem to samo. Przy lakierowaniu auta, lakiernik pomalował mi ramiona i jest ładnie. :D

 

Przykręcił jednak odwrotnie, więc na tym spocie będę je przeminiał w Forcie Wola, to zrobię dla zainteresowanych krótką instrukcję z fotkami tej prostej czynności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czarny mat w sprayu, oczyściłem powierzchnię, obszar na około wycieraczki pokryłem gazetami i wszystko ładnie poszło. Wycieraczka jak nóweczka :-) Ale chętnie zobaczę instrukcję demontażu bo coś widzę że drugą trzebaby było pomalować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...