Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

komu padły wycieraczki


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no mi padlła juz rok temu tylna wycieraka, ale i tak jej nie używałem za często, chodzila coraz wolniej i wolniej i juz nie poszła nast. razem :) w N15 to standardino tylna wycieraka, a slyszy się , ze i przednie tez czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi padlła juz rok temu tylna wycieraka, ale i tak jej nie używałem za często, chodzila coraz wolniej i wolniej i juz nie poszła nast. razem :) w N15 to standardino tylna wycieraka, a slyszy się , ze i przednie tez czasem

ale mi chodzi o przud

ponoc belka poruszajaca wycieraczki ta co łaczyje z silniczkiem wyrabia sie i spada :? mi spadla dzis 3 raz w przeciagu miesiaca,CZAS ZMIENIC :evil: a gdzie to dostane :? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY I MNIE TO DOPADLO! W PRZECIAGU ROKU WYMIENILEM 2 RAZY.

ZA PIERWSZYM RAZEM KUPILEM UZYWKE ALE TEZ PADLA PO 8 MIESIACACH. TERAZ KUPILEM NOWE RAMIE ALE TYLKO TO PRZY SILNICZKU I JAK NARAZIE JEST OK (2 MIESIACE) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie padły przednie w pięknym stylu. Miałem do zrobienia 1200 km. Całą drogę padał deszcz. Piszczały, skrzypiały, przy większej prędkości lewa dochodziła do słupka i waliła o niego. Wytrzymały całą drogę. Następnego dnia pojechałem do mechanika umówić się na naprawę. Wiedziałem co jest grane. Wyrobiła się taka teflonowa tuleja przez którą przechodzi paluch z szyny do ramienia wycieraczki. Wszystko miało luz i latało jak nie powiem co. Umówiłem się za dwa dni bo miał z tokarzem porozmawiać. Jade sobie od niego (w deszczu naturalnie) do pracy a tu myk - i się totalnie zblokowały. Już prawie byłem na miejscu więc bardzo po omacku nie musiałem jechać. Przypomniałem sobie że jest serwis Peugeota zaraz obok, więc zajechałem. Zapłaciłem 40 zł za demontage a za dziękuje facet mi wytoczył taki piękny dinks i to z teflonu a nie ze stali jak chciał mechanik z którym się umawiałem. Ładnie mi to pracuje już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie posłuszeństwa odmówiła lewa przednia.

 

Pierw wiązałem na sznurki ten plastikowy czop do tulejki ramienia.

Zawsze po dwóch miesiącach prowizorka padała. Aż w końcu obkręciłem drucikiem czop, zacisnąłem i jest git ;-)

 

Oryginalny czop można kupić w ASO za 60 zeta.

 

ps.

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o czym piszę ;-) nie jestem pewien czy "czop" to własciwe określenie. (chodzi o łączenie - przegub, napędzający wycieraczkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie posłuszeństwa odmówiła lewa przednia.

 

Pierw wiązałem na sznurki ten plastikowy czop do tulejki ramienia.

Zawsze po dwóch miesiącach prowizorka padała. Aż w końcu obkręciłem drucikiem czop, zacisnąłem i jest git ;-)

 

Oryginalny czop można kupić w ASO za 60 zeta.

 

ps.

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o czym piszę ;-) nie jestem pewien czy "czop" to własciwe określenie. (chodzi o łączenie - przegub, napędzający wycieraczkę).

to twoje n15 to to co bylo Scyzora :?:

jak tak to sie zapytam jak sie sprawuje tylna wycierka :wink: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrow sprawa bardzo rprosta juz to przerobilem

 

Spada Ci ciegno wycieraczki, Probowalem kleic cudowac, ale to nic nie daje bo ten plastik tam sie wyrabia

 

Kupilem nowe ciegno koszt ok 100 zl u Jaworski-Gajewski na Oczapowskiego w serwisie.

 

Potem wymieniasz samo ciegno i smiga raz raz.

 

Zanim zalozysz sprawdz trzpienie czy chodza luzno i nie stawiaj oporu w razie co sluze pomoca.

 

Aha zanim zlozysz zaloz ramiona i zobacz jak chodzi, aby nie rozbierac od nowa :D

 

4 razy rozbieralem tamtej zimy zanim sie nauczylem ;) a teraz dziala raz raz

 

Wycieraczkiz tylu padaja tylko dlatego ze podczas deszczu malo ludzi ich uzywa i trzpien troszke rdzewieje. Po wyjeciu silnika trzeba przeczyścic trzpien, nasmarowac i smiga raz raz. Jak widzicie ze wycieraczka zwalnia to jak najszybciej wyjmijcie silnik i rozbierzcie trzpien do przeczyszczenia. Inaczej silnik sie spali i sa wieksze koszta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie posłuszeństwa odmówiła lewa przednia.

 

Pierw wiązałem na sznurki ten plastikowy czop do tulejki ramienia.

Zawsze po dwóch miesiącach prowizorka padała. Aż w końcu obkręciłem drucikiem czop, zacisnąłem i jest git ;-)

 

Oryginalny czop można kupić w ASO za 60 zeta.

 

ps.

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą o czym piszę ;-) nie jestem pewien czy "czop" to własciwe określenie. (chodzi o łączenie - przegub, napędzający wycieraczkę).

to twoje n15 to to co bylo Scyzora :?:

jak tak to sie zapytam jak sie sprawuje tylna wycierka :wink: :?:

 

Nie miałem żadnych problemów z wycieraczką z tyłu, gorzej było z przodu, ale 3 cm miedzianego drucika czyni cuda :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ja wymieniałem cięgno w 4-letnim wówczas aucie! dodam że przy okazji wymontowałem i rozebrałem też cały mechanizm w celu dokładnego przeczyszczenia i nasmarowania elementow ruchomych. To wada fabryczna, wg mnie winne są niedokładne uszczelnienia pozwalające wilgoci na dostawanie sie do środka i wymywanie smaru. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu zaczęły pracować dużo ciszej. skandal żeby w takim aucie były takie niedoróbki. aha, serwis ma cięgna na miejscu - o czymś to świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do klubu zepsutych wycieraczek, a dokładnie padniętego łącznika. :D:D:D:D:D:D Padły mojej Żonie podczas największego deszczu (jakieś pól roku temu). Na szczęście Żona - twarda sztuka dojechala do domu.

 

Oczywiście zamiennik nie występuje - ja kupiłem w Nissanie na Puławskiej, trafiłem na jakąś promocję wybranych części i wyrwałem za coś ok. 50/60 złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na tym trybie czasowym ( wycieraczki chodzą co pare sekund )

wycieraczki zacinają się na środku szyby lub schodzą stopniowo to któreś z tych ramion sie wyrabia? primera p-11

Bo najwidoczniej i ja będe musiał się przyłączyć do waszego klubu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na tym trybie czasowym ( wycieraczki chodzą co pare sekund )

wycieraczki zacinają się na środku szyby lub schodzą stopniowo to któreś z tych ramion sie wyrabia? primera p-11

Bo najwidoczniej i ja będe musiał się przyłączyć do waszego klubu.

 

Pozdrawiam

Może warto tam zajrzeć i zobaczyć czy przypadkiem nie poluzowało się łączenie z silniczkiem. Pamiętam podobną przypdałość w aucie znajomego. Po rozebraniu podszybia okazało się, że wyrobiony był otwór w prowadnicy wycieraczki ( ten nakładany na trzpień silnika ) i raz łapał i obracał a czasem się ześlizgiwał. Efekt tego był taki, że właśnie wycieraczki zacinały się w połowie, albo przycinały się na jeden cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no i mi padły wycieraczki a właściwie ten łącznik ,tyle że mu trochę pomogłem tzn.,otworzyłem maske a po myciu szyb miałem...odgięte ,odchylone wycieraczki ,no i spadło bo połamały się te ząbki :? i to niezły kawałek od domu,póki co wkleiłem wtopiłem blaszki i zalałem distalem ,poza tym ten łącznik jest symetryczny więc przełożyłem go tak żeby ta słabsza część wchodziła na sworzeń od góry ...i cóż trzeba będzie albo zakupić łącznik albo rozwiercić sworzeń i dać siakiś nit czy cuś he he...a i taka uwaga smar który był tak stwardniał że chyba już nie spełniał swojej funkcji,więc szczęście w nieszczęściu jak będziecie mieli chwilke zajrzyjcie tam i pszesmarujcie.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na tym trybie czasowym ( wycieraczki chodzą co pare sekund )

wycieraczki zacinają się na środku szyby lub schodzą stopniowo to któreś z tych ramion sie wyrabia? primera p-11

Bo najwidoczniej i ja będe musiał się przyłączyć do waszego klubu.

 

Pozdrawiam

 

obejrzyj trzpienie od wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tez padly i to na autostradzie przy 140km/h (nie bylo to mile) bo widocznosc zrobila sie kiepska ale udalo mi sie dowlec do parkingu gdzie domowym sposobem na czas drogi udalo sie naprawic. Po dotarciu do domu naprawil mi to mechanik ale nie wiem jak to naprawil ale zdaje sobie sprawe ze bede musial to wymienic kiedys na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi padłe prawa wycieraczka i oczywiście podczas deszczu.Przyczyną była wybita tulejka teflonowa do której wchodzi ramię, zdemontowałem całe ramienia wycieraczek i przewierciłem ramię iprzykręciłem do prowadzenia chodzi mi to już ze 4miesiące .Super działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozebrałem całe podszybie, wyciągnołem silnik od wycieraczek i testowałem go na "sucho". Efekt był taki że w pozycji czasowej bez żadnego obciążenia w czasie jednego cyklu zacina się i staje .

Może to centralka od tego trybu czasowego jest spieprzona bo jak ją rozebrałem to ta plytka jest skorodowana. Co Wy na to?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nasmaruja na nowo wszystkie połączenia jesli już rozebrałeś. Sprawdź przekaźnik i układ sterujący, gdyby problem leżał w mechanizmie lub silniczku - wyciaraczki zacinałyby się też na 2. biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

mi jakis tydzien temu też padła tylnia wycieraczka(100nx).

Dziwne jest to że jak ją włączam to słysze w kiebinie takie "cykanie"

z pod kierownicy lub jej lewej strony.

Jakby jakiś przełącznik "cykał"...

 

wiecie co to może być ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...