Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pocenie się lamp Qashqai 2016


dsalata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich użytkowników. od września tego roku zaczął występować problem tj w tytule. deszcz, myjnia lampy zaparowane. samochód na gwarancji. byłem w serwisie w Białej Podlaskiej i w Warszawie (oddysey) stwierdzono, że tak ma być i zaparowanie będzie znikać. czasami znika, ale to jest bardzo wkurzające, bo przecież auto roczne i na gwarancji i niestety problem ten dla serwisu to nie problem.  To tak w skrócie. Czy ktoś może coś poradzić w tym temacie? z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Daniel

post-109377-0-66238800-1514365851_thumb.jpg

post-109377-0-17111700-1514365859_thumb.jpg

post-109377-0-02596000-1514365869_thumb.jpg

post-109377-0-23093600-1514365885_thumb.jpg

Edytowane przez elsebo
Dot. J11, przenoszę do właściwego działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega co prowadzi sklep opowiadał mi, ze zamienniki lamp od razu zaleca pociągnąć silikonem po zgrzewach. Oryginalny nie sprzedaje. Pewnie taka jakoś tego..

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniej ale też tak czasami mam i to podobno normalne zjawisko. :) U mnie za każdym razem para znika. Gorzej jak zaczyna skraplać się woda. Tak miałem poprzednio w J10 i wtedy była wymiana gwarancyjna reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie "podobno normalne zjawisko" ale bardzo wkurzające bo człowiek płaci kawałek grosza jednak za auto a tu wkurzające rzeczy się dzieją. No to chyba nic się z tym nie zrobi, tylko czekać na wodę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie "podobno normalne zjawisko" ale bardzo wkurzające bo człowiek płaci kawałek grosza jednak za auto a tu wkurzające rzeczy się dzieją. No to chyba nic się z tym nie zrobi, tylko czekać na wodę:-)

Czasami samochody stojąc przed sprzedażą na parkingu :łapią:wodę,wilgoć wszechobecną.Prawdopodobnie lampy po jakimś czasie same mają odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz foto z mojego obecnego wehikułu.

Zaparowana góra jak i dół lampy, co zaznaczyłem w kółeczkach. :P

Tak więc parowanie lamp nie dotyczy tylko Nissana. Nissan i tak był na tyle uczciwy, że napisał wprost w instrukcji obsługi, że klosze lamp w pewnych warunkach mogą się parować. Jednak póki wewnątrz nie skrapla się woda póty w ASO nic nie zrobią. Zwykła para natomiast zejdzie sama, bo lampy mają swoje odpowietrzenie.

Byle do wiosny. :D

post-87564-0-92592400-1514398769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to porażka. Tyle aut wcześniej miałem wiekowych i w żadnym zadna lampa nie parowala..

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekowe były robione zgodnie ze sztuką inżynierską, nowe zgodnie z księgową. :D

W wiekowych reflektor zwykle wyglądał jak na reflektor przystało czyli stosunkowo nieduża lampa z mocno nagrzewającą się żarówką starego typu, która przez to nie dopuszczała do parowania klosza. A w nowych lampa ma ładnie wyglądać i stąd często zajmuje pół dziobu auta, a wewnątrz zimne diody dające tyle ciepła co kot napłakał. I jak to ma nie parować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś z podwórka Hyundaia.

Dwa razy zaraz po kupnie, wymieniali trzecie światło stop i dopiero za trzecim, po wymianie spryskiwacza tylnej szyby na nowy typ( zintegrowany z światłem) lampa przestała parować. Przy okazji zauważyli, że jedna z lampek podświetlenia tablicy też zapakowana- wymieniali na nową.

Tydzień temu wymieniali mi olej po 12mc/ 15kkm (na moje życzenie, normalnie co 24mc/30kkm) i zauważyli, że para jest w jednym z przeciwmgielnych tylnych, na samej krawędzi nie w komorze żarówki, też wymiana na nowe. Dodam, że to inne ASO hyundaia,a podejście identyczne.

Reflektory mam ledwie, a nie parują, w mazdzie 6 xenony a też zero pary, jak i w mikrze czy było w tiidzie.

Reasumując, nie przekonuje mnie takie pokrętne tłumaczenie, że to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to tym z centrali Nissana, którzy na tę okoliczność zabezpieczyli się nawet stosownym wpisem w instrukcji obsługi. :D

Widocznie w Hyundaiu nie byli tak przebiegli i teraz cierpią, gdy manixio do nich jedzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie mogłem się powstrzymać. Skopali budowę lamp i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powinni je wymieniać a nie ściemniać. Ja jezdzilbym co dzień do Aso z pytaniem kiedy ta para wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parujące lampy to jest problem z ich klejeniem.Nie jest dokładnie podklejone szkło do obudowy i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colins mnie uprzedził.

Rzeczywiście dokładnie pisze wszystko w instrukcji. To opisali.

A specyfikacji opon np już nie ma. ( jeżeli to oczywiście trzeba uznac za ważną sprawę ).

U mnie po zakupie także od razu zaparowały.

Poniewaz mało myję samochód - teraz rzadziej obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

U mnie również występowało zjawisko parowania reflektorów co mnie strasznie irytowało. Podszedłem do problemu w następujący sposób, a mianowicie żarówka od świateł długich z reflektorów na bok i na zmianę podgrzewałem z zewnątrz suszarką do włosów. Powtórzyłem tą czynność kilka razy na zmianę raz jeden reflektor raz drugi, nawet jak już nie było śladu pary. Starałem się równomiernie podgrzewać całą powierzchnię reflektora. Od kilku miesięcy od wykonania tej operacji nie występuje zjawisko parowania.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pocenie również to występuje. Zgłoszone na serwisie i odpowiedź - ten typ tak ma... Na pocieszenie mam też Opla Astre z 2017 r i tam również jest ten "problem" zgłoszę to na najbliższym przeglądzie i zobaczymy co Opel na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J11 na szczęście pocenie lamp mnie ominęło ale miałem to samo w N16. Zgłosiłem na przeglądzie i lampy wymienili na nowe,ale to było 12 lat temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś we fiatach Bravo - też parowały - tez wymieniali. Oczywiście nic to nie dało aż się gwarancja skończyła.

W punto też wymieniali.

Ale to było 8 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...