Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odpala na zwore ;/


Zbendul

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może ktoś wesprze pomysłem ,

 

problemy z alarmem i kluczykiem udało się rozwiazac , i mam kolejny

 

po przekręceniu zapłonu pompa paliwa nie podaje   , jak zrobie zwore na przekaźniku na tych dwóch pionowych pinach działa w kolko i odpala samochod , no w sumie i tak jezdze ale wolalbym żeby dzialalo prawidłowo z przekaźnika , poratuje ktoś pomysłem ?

 

bezpieczniki sprawdzone , przekaźnik również

 

silnik 2,0 benzyna , 2002 rok   przekaźnik niebieski w słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  stacyjkę sprawdziłeś,  to chyba ona podaje napięcie do przekaźnika a może jakiś gryzoń narobił Ci roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable przy stacyjce wygladaja jak nowe   :/  ciezka zagadka będzie cos tak czuje

 

 

....myślisz ze może być to wina kostki stacyjki ? ze kable ladnie wygladaja to nie znaczy ze daje impuls na przekaźnik ( jeśli w ogole ma dawac ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na początek połączenie między stacyjką a przekaźnikiem, czy jest przejście, jak wspomniał wd40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślanemu jeszcze o błędzie kluczyka i wklejam tekst z internetu;

  •  
  • Po włożeniu kluczyka z wbudowanym transponderem (nadajnikiem) do stacyjki i włączeniu zapłonu następuje wymiana sygnałów (danych). Sygnał jest wysyłany z kluczyka do immobilizera (do urządzenia sterującego). Sygnał ten jest analizowany; gdy sygnał się zgadza, immobilizer przesyła swój sygnał do kluczyka zapłonu, który uruchamia w transponderze proces obliczeniowy (sprawdzający). Gdy sygnały są identyczne (w transponderze i urządzeniu sterującym immobilizera) kluczyk zostaje uznany za właściwy. Wówczas immobilizer i urządzenie sterujące pracą silnika wymieniają się sygnałami kodowymi; jeśli są zgodne następuje dezaktywacja blokady, z kolei na blacie licznika, rzadziej na desce rozdzielczej, lampka ostrzegawcza gaśnie. Blokady mogą być różne. Najczęściej występuje odcięcie zasilania pompy paliwowej, przez co paliwo nie płynie do silnika lub odcięcie zapłonu, ewentualnie (bardzo rzadko) odcięcie całej elektroniki. Cała wymiana danych (pomiędzy transponderem, immobilizerem i urządzeniem sterującym pracą silnika) trwa kilka milisekund.

     
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku miałem z tym problem ( odpinany alarm był ) ale zrobiłem wg instrukcji i jest ok , otwiera z pilota , kontrolka gasnie , chwilowo ulewe mam jak się uspokoi poszperam czy przejście ma miedzy stacyjka a przekaźnikiem tak jak mowiliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...