Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K12 zderzak tylny


pepolek36

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się.

Czy jest tu ktoś kto powie jak zdemontowac tylny zderzak w k12? Caly internet juz ogladnalem i nie ma nic nawet po angielsku.

Pewien Pan zarzucil fotke jak to wyglada na tzw rysunku technicznym.Do mnie to nic nie mówi .potrzebuje na chlopski rozum :)

W nadkolach i od spodu sa w sumie 4 srubki na krzyżaka.natomiast reszta na płaski i krecą sie w kółko jak te od spodu ogarnąć?

Ktos cos? Bee wdzieczny

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie śruby na końcach zderzaka w nadkolach. pozostałe to klipsy. klipsy mają częściowo wyciągany, wykręcany rdzeń ( jak kołek rozporowy) po wykręceniu, wyciągnięciu klipsy wyciągamy w całości. zderzak wysouwamy do tyłu z "mocowania" przy krawędzi bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziękuje za odpowiedź
Na razie trochę z braku czasu zdążyłem w tamtym tygodniu to spróbować zdjąć, ale po odkręceniu wszystkich tych klipsów śrub i pod lampami po 1 śrubie coś trzyma
Niestety nei miałem od tej pory czasu próbować dalej ,Coś trzyma już tylko po obu koncach zderzaka w okolicach nadkoli
Obawiam się czy nie trzeba będzie zdejmować koła i odkrcać tego plastiku w nadkolach i czy tam dopiero nie będzie jeszcze po 1 śrubce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilustracji widać co i jak. Jeśli chcesz opis to daj znać .

post-106750-0-72245200-1515486568_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo.
Udało się zwalczyć ten zderzak już leży zapodkładowany :)
Z tego rysunku to bodajże wkręt nr 11 trzymał po obu stronach i ściągałem koło plus to plastykowe nadkole, jak się okazało niepotrzebnie, z 2 strony nie żałuję
A mianowicie można i tak zrobiłęm 2 stronę, bez ściagania kołą odgiąć ten plastik i da się odkręcić ten nr 11
Natomiast tak czy siak ściągnąłem koło z 2 strony gdyż z między nadkola a blachy,nie do wiary , z 6-8kg ziemi wypadło ...po 13 latach trochę się nazbierało
Tak że jeśli ktoś zamierza kiedyś ściągać ten zderzak polecam jednak ściagać koła i te plastikowe nadkola :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tona" ziemi w tym miejscu to normalne.. jak robię konserwacje pojazdu to zawsze nie ważne co to za marka to jest troche lub więcej niż trochę syfu. Jak jest okazja zdjęcia i zakonserwowania tego rejony to w/g jak najbardziej się powinno to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...