Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Przygasanie świateł przednich na wolnych obrotach


IronRat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem i w necie i na forum ale nie mogę znaleźć podpowiedzi na mój problem. Postaram się podać jak najwięcej "danych" może ktoś coś wymyśli :)

Samochód: Micra K11 1.0i , wersja najuboższa (bez klimy i wspomagania), rok 1997. Przebieg...hmm...duuuży :D Lekko ponad 250 tyś ;)

 

Autko mam od 4 lat. Auto jeździ sporo. Jest to drugie auto ale jakoś nie ma czasu postać :D Jakieś półtora roku temu wjechało w kapliczkę przodem. Skończyło się pogiętą tablicą rejestracyjną i ciut maskownica grila podjechała do góry. Poskutkowało to tym, że po bokach maski pojawiły się szczeliny około centymetra. Ale ponieważ zamek maski trzyma a autko jest, że tak powiem autkiem zapasowym to nie było to robione i jeździ w takim stanie w jakim jest. Jakieś 3 miesiące temu przeszło przegląd, filtry, oleje, płyny i takie tam. Nic nie cieknie ze Złomka (taką ma ksywkę;). Ogólnie jest a raczej było ok.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na wolnych obrotach przygasają światła przednie. Po dodaniu gazu wracają do normalnej jasności. Normalnie bym sobie darował ale zaczynają się dziać coraz ciekawsze rzeczy. Na przykład podczas hamowania gaśnie radio jak by je ktoś od prądu odłączył, po dodaniu gazu wraca do życia...no lol?

Ale dziś zamieniła mi się Micra w kameleona :D Stoje sobie za jakimś autem i nagle widzę, że reflektory przednie zaczęły żyć własnym życiem. Gdyby oba jeszcze opuszczały i podnosiły się w tym samym rytmie to ktoś mógłby pomyśleć, że się poziomowaniem świateł bawię ale one każdy sobie, jeden w dół , drugi w górę i tak przez kilka sekund. Dodam, że nie dotknąłem pokręta poziomowania reflektorów :D

 

Te ciekawostki wydarzają się podczas opadów deszczu, wysokiej wilgoci. Chociaż reflektory przednie przygasają nie zależnie od pogody. Po prostu na wolnych słabiej świecą.

 

Ma ktoś pomysł o co chodzi? Zwracia w puszce bezpieczników? Regulator napięcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przygasania, to alternator do przeglądu (regulator napięcia i szczotki). To poziomowanie reflektorów będzie związane z kiepskim połączeniem przewodów lub masy. Zapewne wcześniejsza stłuczka miała na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przygasania, to alternator do przeglądu (regulator napięcia i szczotki). To poziomowanie reflektorów będzie związane z kiepskim połączeniem przewodów lub masy. Zapewne wcześniejsza stłuczka miała na to wpływ.

Oki, dzięki za podpowiedź. Posprawdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...