Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Oleje, filtry i wszelkie płyny


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Chce zrobić cała podstawę, czyli pełen serwis olejowy z filtrami. Nie tylko te podstawowe rzeczy, ale również olej w skrzyni biegów, płyn do wspomagania, płyn hamulcowy.

 

Olej myślałem o Mobilu 10w40 diesel - taki był lany.

 

Filtry - wiadomo coś z bosha , bądz coś zbliżonego.

 

Olej skrzyni biegów - ktoś kiedyś mi poradził Mobil mobilube 75w90

 

Płyn do chłodnic - prestone

 

Co z plynem hamulcowym, i płynem do wspomagania? Jaki powinien być? Przypomnę tylko ze to micra k11 1.5 d z 2001r.

 

Jeśli również mogę prosić a ktoś z Was się orientuje to napiszcie ile tego wszystkiego wchodzi w dieslu z tego rocznika. Próbowałem użyć google ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej silnik 5w40 badz 5w30

plyn hamulcowy dot-4 moze byc z k-2 jedna butalka powinna wystarczyć ale wiadomo czasem gdzieś kolo nie bedzie chcialo sie odpowietrzyć i lepiej brać 1litr

wspomaganie dexron 2 lub 3 wchodzi coś koło 0,7

2 mineralny 

3 syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze olej lany był 10w40 to nie zalewać go znowu 10w40?

 

Hamulcowy Dot 4 motula może być?

Płyn do wspomagania dexron to lepiej mineralny czy syntetyk? Zupełnie się na tym nie znam a jutro chce nakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji producenta z 1998r :

1.5d - 5w30,

dla benzynowyh olej w silniku dla zakresu temperatur -20stC wzwyż ma być 10w40 lub 15w40, natomiast 5w30 jest dla zakresu temp. do +15stC. Pamiętajcie że nissan ma automatyczną ciśnieniowa regulację luzów zaworowych więc właściwa lepkość ma znaczenie, to nie honda gdzie zawory reguluje się ręcznie i leje olej 0w20 który jest rzadki niemal jak woda.

 

Co do skrzyni biegów to ma to być olej zgodny z GL-4 aby nie uszkodzić elementów wykonanych z materiałów nieżelaznych. Np. Shell Spirax S4 GL-4 75W90. Do skrzyni silnika benzynowego wchodzi dokładnie 3L.

 

Oczywiście najlepiej lać syntetyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co teraz? Wylać stary olej, przepłukać i lac zawsze 5w30?

 

Olej do skrzyni biegów może być Mobil Mobilube 1 75W90? Tu na forum pare miesięcy temu mi go doradzali właśnie do mojej Micry k11 i taki tez kupiłem czyli oddać go i kupić tego sheela czy ten mobil tez się sprawdzi?

W tym oleju do skrzyni biegów Mobilu z tylu jest napisane „olej do samochodów wymagających olejów klasy API GL4 lub API GL5 czyli można wlać go bez obaw czy lepiej zmienić na tego sheela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 lepiej juz lej 5w40 silnik zawsze w zime bedzie lżej kręcił i ciszej na zimnym pracował płukanke można zawsze zastosować napewno nie zaszkodzi

firma oleju to kwestia własnej decyzji 75w90 bedzie odpowiedni 

gl4 nie może być wlany do skrzyni ktora jest przewidziana do gl5 i na odwrót 

a jak jest z tymi uniwersalnymi to nie wiem może bedzie dobry może nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie K11 są przystosowane go GL-4. Np. Shell Spirax S4 Gl4 75w90

Ja bym nie lał tego "uniwersalnego", nie wiem czy nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...