Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K12] N-CAP


Guest mrówa

Recommended Posts

w sumie wydawała mi sie bezpieczniejsza, ale 4/5 gwiazdek to niezle, martwi wynik przy zderzeniu przednim, ze klatka i glowa narazona :roll:

Link to comment
Share on other sites

W takim małym aucie to zawsze nie będzie zbyt bezpiecznie.

W małych autach wszystko jest kompromisem nawet w najprostrzych sprawach.

A w sprawach bezpieczeństwa nidgy nie będzie nawet dobrze. To co widzimy na zdjęciach to schemat. Zderzenie, które jest dokładnie ustawiane tzn. jak auto ma uderzyć (ciasno spasowane pasy, manekiny idealnie siedzacy w fotelach). Mozna by mnożyć te przykłady ale jednak życie i rzeczywistośc na drogach przynosi zupełnie inne warunki w jakich przychodzi się nam poruszać autami. Dlatego też uważam, że takie zdjęcia mogą dać nam tylko mglisty pogląd na to jak auto zachowa się przy zderzeniu. Przy faktycznym zderzeniu na drodze może być zupełnie inaczej. Myślę, że zawsze gorzej :(

 

 

HHA

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

A zauważyliście, że auto biorące udział w teście, to anglik (ma kierownicę po prawej stronie). Nie ma to większego wpływu na bezpieczeństwo, ale analiza prawa/lewa strona nie jest tłumaczona na warunki polskie. Warto wziąść na to poprawkę przy szacowaniu, która np. noga będzie bardziej poszkodowana ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...