Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

akumulator


Gość siano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrówka 27

Pytam dlatego bo wiem jaką firma BOSCH ma politykę w stosunku do reklamowanego akumulatora przynajmiej w Wawie. Najlepiej tylko u nich kupić akumulator a później...wszystkie inne rzeczy do wymiany tylko nie akumulator. Znałem przypadki że klient zanisósł do serwisu Bosch rozładowany akumulator ( co oczywiście nie jest podstawą do reklamacji) to z góry miał wpisane w karcie że traci warunki gwarncji..To tyle więcej nic nie mam do powiedzenia o tych akumulatorkach i tej firmir... :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reklamacjami na akumulatory faktycznie Boscha się spotkałem (ale Gigawatt baardzo rzadko).

Z drugiej strony faktycznie, oddawany akumulator do reklamacji powinien być naładowany (niejedna reklamacja która trafiała do mojej firmy była bezpodstawa, bo tak naprawdę wystarczyło podładować akumulator i wszystko grało) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli instalacja jest sprawna, napięcie ładowania odpowiednie, to nowy,dobry , przynajmniej w okresie gwarancji ( 2 lata) akumulator powinien działać bez dodatkowego doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27
(niejedna reklamacja która trafiała do mojej firmy była bezpodstawa, bo tak naprawdę wystarczyło podładować akumulator i wszystko grało)

Zgadzam się całkowicie z Tobą , lecz uważam że nie jest to powód aby pozbawiać klienta utraty gwarancji , a tak się zdażało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość satanic_mantra

śledziłem Wasza dyskusję bo sam wkrótce będę musiał wymienic aku. kusi mnie Centra futura i bosch asian silver, ale skoro mówicie, że bosch sie zepsuł ostatnimi czasy...

 

tymczasem muszę kupic sobie prostownik, na allegro znalazłem kilka ciekawych opcji;

http://moto.allegro.pl/item513480438_prost...a_promocja.html

 

http://moto.allegro.pl/item514673811_prost...ass_polska.html

 

http://moto.allegro.pl/item514696987_zima_...edaz_55_zl.html

 

skłaniam się trochę do bassa. co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość satanic_mantra

6a to prąd ładowania szczytowy, skuteczny 4a więc taki sam jak w tamtych. Zresztą już zamówiłem ten pierwszy. Chociaż może tylko wydaje mi się, że Cię rozumiem:P pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci powiem, ze do micry zakupilem boscha silver i przezyl naprawde konkretne katy... tzn samochod stal ok dwoch albo moze i trzech miesiecy nie odpalany i sie okazalo ze zapomnialem odlaczyc pewnego dosyc dobrze ciagnacego odbiornika pradu... akumulator kilka miesiecy stal rozladwony do zera... stal bo mialem probelmy ze skrzynia i sprzeglem. Gdy wkoncu zaciagnalem samochod do mechanika to wszytko mi zrobili ale powiedzili ze akumulator niestety musze nowy kupic bo ten juz sie do niczego nei nadaje... nie mogli go nawet naladowac prostownikiem... no to mowie im zeby mi odpalili samochod ja juz sobie pojade do sklepu w ktorym kupilem aku... bo jeszcze na gwarancji byl i zobaczymy... a moze jak przejade warszawe w szerz to sie podladuje... i tak walsnie sie stalo... dojechalme do sklepu gdzie kupilem ten akumulator... zgasilem silnik... odpalam i zakrecil rozrusznikiem tak szybciutko jak gdy go kupilem... i do tej pory zadnych problemow... dlatego teraz do SX'a tez kupilem boscha silver... wiec z wlasnych doswiadczen... polecam akumulatory boscha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6a to prąd ładowania szczytowy, skuteczny 4a więc taki sam jak w tamtych. Zresztą już zamówiłem ten pierwszy. Chociaż może tylko wydaje mi się, że Cię rozumiem:P pzdr:)

Jak dobrze widzę to pozostałe dwa mają podane właśnie prądy szczytowe, które są mniejsze od prądu skutecznego w tym trzecim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...