Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szum w kabinie


Mike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kupna autka borykam się z szumem w kabinie podczas jazdy (tak jakby jechać z niedomkniętymi drzwiami).

 

Auto jest bo dość poważnym uderzeniu tył. Jak się patrzy na linię drzwi to widać, że lewe tylnie nie są w jednej lini z przednimi.

Jednak gołym okiem nie znalazłem żadnej szczeliny, uszczelki sprawne i na swoim mijescu. Próbowałem też regulować na zamku ale nic nic nie dało.

 

Ktoś spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój systemik audio jest całkiem w porzo, całkiem przyjemnie gra i to bez wzmacniacza 8)

 

Jednak wiesz, czasami chce sie pojechać w ciszy i skupieniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kupna autka borykam się z szumem w kabinie podczas jazdy (tak jakby jechać z niedomkniętymi drzwiami).

 

 

Auto jest bo dość poważnym uderzeniu tył. Jak się patrzy na linię drzwi to widać, że lewe tylnie nie są w jednej lini z przednimi.

Jednak gołym okiem nie znalazłem żadnej szczeliny, uszczelki sprawne i na swoim mijescu. Próbowałem też regulować na zamku ale nic nic nie dało.

 

Ktoś spotkał się z tym problemem?

 

no jesli bylo po dzwonie to sie nie dziw ze szumi

poprstu drzwi troche wystaja poza obrys i owiewajace powietrze robi swoj szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jak po dzwonie to jest problem. Mozliwe ze jak bys troche gumy naddkleil na uszczelke to wtedy by bardziej do drzwi przylegala. Tylko to zalezy czy drzwi bardzo nie dolegaja. W mojej p10 i carismie tez tak jest bo obie dostaly w drzwi kierowcy i to nie bylo wcale mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwić to się nie dziwię, tylko nie mogę znaleźć szczeliny.

 

Z zewnątrz to aż tak bardzo nie wystają poza obrys. Nie sądzę, żeby to była przyczyna...Ale faktem jest że jak się z góry patrzy (od tyłu od dachu w kierunku przodu) to widać, że "rynna" utworzona z drzwi nie idzie w linii.

 

Poza kombinowaniem z uszczelkami to ktoś wie czy to się da wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysl ale mozna wziasc kompresor i jedna osoba bedzie dmuchala po uszczelce a druga w aucie bedzie nasluchiwac w ktorym miejscu tak mniej wiecej jest przedmuch. Jak go zlokalizujecie podlozyc kawalek gumy i powtorzyc test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prościej wziąć wąż i lać wodą po drziwach :-)

 

Z tą gumą to najprostasza sprawa, tylko nie chcę niszczyć oryginalnych uszczelek a i rezygnować z otwierania tylnych drzwi też mi się nie uśmiecha.

 

Wydaje mi się, że jakby odsunąć od samochodu drzwi po stronie zawiasu to byłoby dobrrze. Tylko nie wiem czy taka regulacja jest możliwa.

Obawiam się, że słupek jest przesunięty :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że Almerki tak po prostu mają, mnie też się wydaje że jest trochę za dużo tych szumów mimo że niebyła w żaden sposób bita, jest dość głośno i co ciekawe to wydaje mi się że kiedyś była cichsza ale może za długo nią już jeżdżę

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to u mnie w słychać taki jakby świst powyżej 90km/h a jak kupowałem to tego nie było, jedyne co kombinowałem to przy ustawianiu szyb przednich bo dość nieciekawie się "kiwały" na prowadnicach podczas podnoszenia.

W Twoim przypadku Mike może być podobnie, raczej nie uszczelka drzwi do karoserii tylko szyby do drzwi. Spróbuj po uchyleniu szyby poruszać ją tak jakby do przody i do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem większą szczelinę po zamknięciu drzwi pomiedzy drzwiami a nadwoziem i też szumiało. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dokładniej przyjrzałem drzwiom i zastanawiam się czy winna nie jest czasem uszczelka. Nie przylega ściśle do drzwi i jest wyciągnięta...

Drzwi też są lekko krzywo...

 

jarkk

Co do szyb to nie omieszkam popróbować.

 

DINO,

udało Ci się rozwiązać problem z tymi szczelinami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO,

udało Ci się rozwiązać problem z tymi szczelinami?

 

jest nie do rozwiązania chyba ze przespawasz szczeliny ale ja sprzedałem moją P10 (fajne autko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sunny jest to samo. Nie był poważnie bity ale drzwi delikatnie odstają na zewnątrz. Czy ewentualna regulacja zamka albo rygla może rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sunny jest to samo. Nie był poważnie bity ale drzwi delikatnie odstają na zewnątrz. Czy ewentualna regulacja zamka albo rygla może rozwiązać problem?

 

JAK DASZ RADĘ WYREGULOWAĆ DO PRAWIDŁOWEJ SZCZELINY TO PEWNIE TAK. U MNIE BLACHARZ DAŁ ZA MAŁY PROFIL I TYLE JAK SIE POMALOWAŁO I ZACZEŁO JEŹDZIĆ TO DOPIERO SIE OKAZAŁO ŻE TO LIPA A JUŻ MI SIE NIE CHCIAŁO ROBIĆ OD NOWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dokładniej przyjrzałem drzwiom i zastanawiam się czy winna nie jest czasem uszczelka. Nie przylega ściśle do drzwi i jest wyciągnięta...

No to może ja się odezwę, ponieważ znam to autko chyba ciut lepiej ;)

Trzy sprawy. Po pierwsze to fakt, że N15 mają dość dużą szczelinę między drzwiami a nadwoziem ( kiedyś to omawialiśmy, bo komuś też bardzo przeszkadzał świst ). Taki już urok tego autka i z tym pogodzić się trzeba.

Jeśli natomiast świst jest zauważalnie głośniejszy z którejś strony auta to sugeruję sprawdzić szyber ( czasem coś podłaziło pod uszczelkę i nie domykał się do końca, choć na pierwszy rzut oka wyglądał na zamknięty ).

No i w końcu najbardziej prawdopodobna przyczyna. Otóż w tylnych prawych drzwiach faktycznie była uszczelka która wydawała się za krótka i odstawała na łuku tym nad nadkolem. Po zdjęciu plastikowego progu okazało się że wcale nie jest za krótka i dało się ją odpowiednio naciągnąć i równomiernie rozłożyć, choć przyznam że miała tendencję do "skracania" się znów po jakimś czasie. Nie wiem z czego to wynikało, bo auto z tyłu za mojej kadencji nie było bite, ale nigdy nie zwróciłem uwagi, żeby przez nią auto bardziej szumiało...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że szumi z tyłu z LEWEJ.

 

Nie bardzo widzę związek z szybrem, ale dzięki za info sprawdzę to.

 

Generalnie jak popatrzysz na lewe tylne drzwi z góry to widzisz, że nie są w linii z przednimi :-(

Ale ponieważ szpary w drzwiach nie znalazłem, za to znalazłem luźną uszczelkę, to właśnie ją podejżewam, że se szumi :-)

 

W wolnej chwili podłożę dętkę rowerową i zobaczę czy szum zniknie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...