Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera 2,2 DTI - przyszly zakup ktora wersja silnika itd.?


Gość dziubek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Jestem tutaj nowy :) i od pewnego czasu zaczolem chorowac za nissanem a dokladnie za almerka z silnikiem 2,2 w dieslu zauwazylem ze sa 2 rodzaje tego silniczka 110 i 130km optowalbym za tym drugim choc moze sie myle w tej kwesti (awaryjnosc spalanie itd).

Prosilbym wypowiedzi jak wyglada spalanie autko bedzie robilo dziennie min. okolo 100km i sporo wiecej , co najczesciej sie psuje i na co zwracac uwage przy zakupie?

I ostatnie mam nadzieje ze uda mi sie tak do 25tys znalezc takie autko lub ewentualnie sprowadzic.

 

Pozdrawiam

 

dziubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ~130KM byl dostepny w wersji po liftingu o ile mi wiadomo. (a to już common-rail). Wersja 110KM przed liftem to silnik "Di".

 

Spalanie - w cyklu miejskim (bo tylko po miescie podrozuje) 7,5l/100km.

 

Awaryjnosc? Zalezy od tego w jakim stanie kupisz auto, duze znaczenie ma pewnie przebieg. Nie wiem czy za 25tys kupisz auto z przebiegiem ponizej 100tys km. (a taki przebieg powinien chociaz w jakims stopniu zagwarantowac bezawaryjnosc - nie mowie przy tym, ze almera po 150tys km calkowicie sie rozsypie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Diesel z Miemiec z przebiegiem 100 tkm, to dopiero dotarty silnik. To tak jakbyś kupił polskiego z przebiegiem 30 tkm (i nasze kaprawe paliwo no i stan naszych dróg). Mój przy przeglądzie 125 tkm, po sprowadzeniu nie miał żadnych luzów w zawieszeniu, a silniczek też był jak igła !!!

Pozdrawiam

Alma 2,2 Di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 130KM byl dostepny w wersji po liftingu o ile mi wiadomo. (a to już francuskie dci). Wersja 110KM przed liftem to silnik nissana "Di".

dCI od Reanult w Nissanach występuje tylko w wersji 1.9 (tylko w P12), natomiast 2.2 dCI to silnik Nissana (ma tylko nazwe handlową dCI tak jak u francózów). Tyle razy o tym bylo juz :wink:

W N16 byl montowany ten mocniejszy chyba o mocy 126KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCI od Reanult w Nissanach występuje tylko w wersji 1.9 (tylko w P12), natomiast 2.2 dCI to silnik Nissana (ma tylko nazwe handlową dCI tak jak u francózów). Tyle razy o tym bylo juz

 

No właśnie :? "Szukaj" nie boli :lol: Ten mocniejszy ma common-rail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCI od Reanult w Nissanach występuje tylko w wersji 1.9 (tylko w P12), natomiast 2.2 dCI to silnik Nissana (ma tylko nazwe handlową dCI tak jak u francózów). Tyle razy o tym bylo juz

 

No właśnie :? "Szukaj" nie boli :lol: Ten mocniejszy ma common-rail.

 

Mój błąd :oops:

Ja bym szukał cr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za liczne wypowiedzi - czyli ten 110km to silnik japonczyk nie common rail :) jak dobrze zrozumialem.

Mam jeszcze pytanie o takie sprawy jak plastiki( co trzeszczy a co nie ) , fotele albo inne detale i co lubi gnic itd na co starac sie zwracac uwage w przypadku dokonywania przyszlego zakupu.

 

Pozdrawiam

 

dziubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu prawie mozna brac w ciemno ;) bo zadnej listy nie widze spalanie tez by mnie satysfakcjonowalo jesli chodzi o dieselka.

Nic pozostaje szukac i zbierac reszte pieniazkow ;)

Aha jeszcze pytanko o naglosnienie czy sa jakies rozne modele czy raczej jeden model seryjnego sprzetu glownie o cd mi chodzi i kto im to firmuje?

 

Pozdrawiam

 

dziubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrzypienie elementów plastikowych we wnętrzu to Almera nie wypada najgorzej w porównaniu z autami z tego segmentu. Ja jestem przyzwyczajony do jazdy większym autem dlatego po przesiadce do Almery poczulem pewien dyskomfort ale zdążyłem się już przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze pytanko o naglosnienie czy sa jakies rozne modele czy raczej jeden model seryjnego sprzetu glownie o cd mi chodzi i kto im to firmuje?

Z tego co wiem to byly tylko Clariony i to chyba zadna rewelacja jezeli chodzi o sprzet grajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...