Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Włącznik swiateł


Gość red orange
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość red orange

Witam!!

Posiadam P10 1,6 od około tygodnia i niby wszystko jest ok oprócz włacznika świateł tzn: gdy włanczam swiatła mijania to zapala sie tylko lewy reflektor a prawy albo po dłuzeszej chwili albo w pozycji włacznika "pomiedzy" mijania a pozycyjne. I stad pytanie: czy da sie sam włacznik rozebrac i sprawdzic co go boli czy to juz tylko wymiana całego zestawu. Moze ktos sie spotkal z czyms takim??

I druga drobnostka: moze ktos ma instrukcje do P10 w j. angielskim lub (najlepiej) w polskim i byłby w stanie mi ja podesłac.

Z góry dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte tak jak bonzo (od tygodnia) i póki co działa,ale pewnie przez to za jakiś czas padną oba światła mijania... Na wszelki wypadek dokupiłem zapasowy przełącznik.

A jak chcesz w nim grzebać, tu masz dokładny opis http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...nik+%B6wiate%B3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo w Almerce. Ponoć standardowa przypadłość Almerek i Primerek. U mnie skończyło się na wszczepieniu dodatkowego przekaźnika i oba światła chodziły na jednym obwodzie.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange

Dziekuje wszystkim.

Jutro spróbuje go rozebrac i zobaczymy czy to cos pomoze. Jeszcze zostaje mi zrobic podswietlanie przyciskow z nawiewów bo raz swieca a raz nie, a instrukcje jak sie to robi juz znalazłem.

A tak przy okazji. moja primka jest wersia najubozsza i nie ma nawet obrotomierza. Czy kupujac cały zestaw wskaznikow (znakazłem na allegro za 100zl) mozna podmienic szybkosciomierz aby miec ten z tego auta czy jest to nie rozbieralne?? Czy trzeba w jakis sposob przystosowac ja do obrotomierza czy wszystko jest przygotowane (instalacja elektryczna)??

Dzieki wielkie za rady.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpięte tak jak bonzo (od tygodnia) i póki co działa,ale pewnie przez to za jakiś czas padną oba światła mijania... Na wszelki wypadek dokupiłem zapasowy przełącznik.

A jak chcesz w nim grzebać, tu masz dokładny opis http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...nik+%B6wiate%B3

umnie już dwa lata świecą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem to samo z wlącznikiem świateł.dzis wogole nie zadziałało prawe światło naprawa tego zajęła mi godzinke ale zobaczymy na jak długo.korzystałem z "zrób to sam" wszystko elegancko opisane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w mojej primerce nie dziłalo swiatlo mijania z jednej strony ( swieciło sie postojowe), elektryk podpiął pod jedną kostkę i jak narazie świeci. nie mam tylko jednego światła długiego na stałe ( działa tylko na tzw mrygnięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Paweł Banaszek
Witam!!

Posiadam P10 1,6 od około tygodnia i niby wszystko jest ok oprócz włacznika świateł tzn: gdy włanczam swiatła mijania to zapala sie tylko lewy reflektor a prawy albo po dłuzeszej chwili albo w pozycji włacznika "pomiedzy" mijania a pozycyjne. I stad pytanie: czy da sie sam włacznik rozebrac i sprawdzic co go boli czy to juz tylko wymiana całego zestawu. Moze ktos sie spotkal z czyms takim??

I druga drobnostka: moze ktos ma instrukcje do P10 w j. angielskim lub (najlepiej) w polskim i byłby w stanie mi ja podesłac.

Z góry dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

 

 

Ciekawi mnie jak się z tym kolego uporałeś mimo, ze bylo to dwano temu bo ja mam ten sam problem teraz. Jezeli mozesz daj mi odpowiedź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Posiadam P10 1,6 od około tygodnia i niby wszystko jest ok oprócz włacznika świateł tzn: gdy włanczam swiatła mijania to zapala sie tylko lewy reflektor a prawy albo po dłuzeszej chwili albo w pozycji włacznika "pomiedzy" mijania a pozycyjne. I stad pytanie: czy da sie sam włacznik rozebrac i sprawdzic co go boli czy to juz tylko wymiana całego zestawu. Moze ktos sie spotkal z czyms takim??

I druga drobnostka: moze ktos ma instrukcje do P10 w j. angielskim lub (najlepiej) w polskim i byłby w stanie mi ja podesłac.

Z góry dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

 

 

Ciekawi mnie jak się z tym kolego uporałeś mimo, ze bylo to dwano temu bo ja mam ten sam problem teraz. Jezeli mozesz daj mi odpowiedź. pozdrawiam

Ja robiłem to już dwa lata temu i działa do dzisiaj. Porozbierałem go w mak, wyczyściłem papierkiem ściernym styki a te od świateł dodatkowo zacynowałem lutownicą, podoginałem troszkę blaszki i działa. Można też ewentualnie nie robić tego tylko dołożyć przekaźnik który będzie zastępował ten wytarty styk włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje rozebrać i przeczyscić i założyć przekaźnik.

jak nie chcesz rozbierać konsoli i mulitiprzełacznika - na działającym obwodzie zakładasz przekaźnik (w skrzynkach na przekaźniki powinno być jeszcze jedno miejsce jak nie posiadasz ABS-u) i od przekaźnika ciągniesz przewody do żaróweczek- patent niezniszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maykel132

najlepiej jest rozebrac i przeczyscic. główki na tych obwodach w przełaczniku maja tendencje do wycieranie a wiec trzeba bedzie podolutowywac główki. Mi ostatnio padły światła, świuecił sam tył i z przodu jedna postojówka. po wyczyszczeniu działa normalnie, czasem gaśnie ale wtedy wystarczy wyłączyć i włączyć światła , ale to i tak lepsze niż fakt że elektryk za to chciał 100zł.

poznawam wyznawców zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy mogł by ktoś opisac na czym polega ten myk z przekaznikiem jak on wyglada i jak to wszytsko złożyć? Ja mam taki problem ze oba mi sie nie zapalaja swiatła przeszlifowałem styki przełacznika trzy dni bylo ok teraz nie łapie trzeba wł/wył.

Bede próbował to jeszcze polutować. Mimo wszystko wolał bym wrzucic przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...