Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik się poci z prawej strony.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawej stronie silnik się poci olejem.

Nie wiem jaka jest tego przyczyna, jeszcze niedawno, gdy oglądałem wóz od spodu to było sucho, a teraz jest spocony i pojawiają się nieduży krople oleju na przednim moście, przedniej części skrzyni biegów i prawej stronie silnika.

Niedawno wymieniałem olej i może nalałem go za dużo.

Jest gdzieś po prawej stronie silnika coś przez co mógłby się sączyć ewentualny nadmiar oleju?

Poradźcie coś, bo nie chce mi się ślepo szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokrecenie filtra może się obluzował,lekko spływa a wiatrak ładnie wszystko rozprowadza.

Z prawej strony silnika. Lewa jest sucha, a niemal cała prawa strona spocona. Po stronie rozrusznika. Tam nie ma filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie siedząc w aucie :) . Na pewno to olej?

Może ropa leje z przelewu?( Musisz być pewny co to jest)

Ja tak miałem.

Musisz to zmyć np.zmywaczem hamulcowym i obadać skąd leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie siedząc w aucie :) . Na pewno to olej?

Może ropa leje z przelewu?( Musisz być pewny co to jest)

Ja tak miałem.

Musisz to zmyć np.zmywaczem hamulcowym i obadać skąd leje.

Na pewno olej silnikowy.

Wężyki paliwowe wymieniałem rok temu, zresztą paliwo lałoby się intensywniej, no i jest rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  prawej strony leciało z pod pompy mieszało się z brudem i wyglądało jak olej, może u ciebie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik umyłem i nie widać by coś ciekło czy kapało. Jedyne co da się zauważyć to nieznacznie opryskana olejem okolica kanału dolotowego pierwszego cylindra. Chyba trochę wydmuchało uszczelkę pod kolektorem ssącym. Tyle, że to jest dziwne, bo jakiś czas temu była wymieniana.

 

No i po tym myciu znów wóz stracił wigor. Niby jedzie, na autostradzie rozpędził się do 150km/h ale mułowato przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...