Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2.0 TD - check engine błąd 18


Gość gromix

Rekomendowane odpowiedzi

Primera P11 TD 2.0

Halo,

Ostatnio moja primera postraszyla mnie przez chwilie - podczas jazdy pojawila sie kontrolka 'check engine'. Po wylaczeniu silnika i ponownym wlaczeniu nadal sie swiecila. Odlaczylem akumulator, wcisnalem hamulec, podlaczylem kleme - bez rezultatu. Probowalem odkrecic odprowadzenie wody z filtru paliwa ale z braku klucza oczywiscie bez rezultatu.. Jedynie co moglem zrobic to raz go 'pompnac'. - nie pomoglo.

Koncowo zwarlem styki na wyjscu serwisowym (tak jak jest to opisane w 'zrob to sam') i dostalem blad nr 18.

Ale.. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka znikla.. I przy ponownym sprawdzeniu bledu wyswietla sie kod 55..

 

Czy ktos moze wie co oznacza blad 18?? Zakladam ze jesli problem sam minal to nie musze go dalej inwestygowac :)) ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, z tego co widze i znam po sobie te TD lubia poswiecic, ale poki ni zapala sie czesto nie ma co panikowac, z reszta u mnie swici juz 3 rok i nie ma to wplywu na jazde, u mnie to blad czyjnika dawki paliwa na pompie, ale nie pamietam nr bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dzisiaj znowu zaczela sie swiecic. Pogmeralem troszeczke przy pompie i przestala...

Wiecie moze w jaki sposob najbezpieczniej odkrecic spod pompy, tak aby wyciekla ewentualna woda..? Tak sobie mysle, ze to moze byc przyczyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...