Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek oleju, pompa podciśnienia, chłodzenie


vodkabols88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

prośba o jakieś sugestie od czego zacząć. Po przegazowaniu auta na postoju usłyszałem jakiś strzał z komory silnika, następnego dnia zrobiła się duża kałuża oleju(kolor czarny). Pomyślałem sobie, że silnik poszedł się j... natomiast olej w silniku dalej jest na odpowiednim poziomie i go nie ubywa. Po podniesieniu auta widać zalany silnik od spodu ale bardziej od strony skrzyni biegów. Ciężko mi jest zdiagnozować dokładne miejsce wycieku. Zrobiłem tym autem jakieś 70km i dalej jedzie. Dziś zacząłem słyszeć dziwny dźwięk z pompy podciśnienia natomiast po przegazuwaniu ten dźwięk ustał. I tu moje pytanie ponieważ nie znalazłem na forum czy w pompie podciśnienia znajduje się olej który mógł wyciec po przegazowaniu auta? jeśli tak to gdzie mogę sprawdzić jego poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj o co biega, bo pompy podciśnienia występują w dieslach.

Może odma zamarzła, zrobiło się ciśnienie w skrzyni korbowej i wyrwało jakiś wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to stąd ten olej wyciekł skoro auto dalej jezdzi? Olej w silniku jest, hamulcowy jest, płyny są. Micra k11 benzyna 1.0. kałuża oleju była dosyć spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej/płyn jest jeszcze w układzie wspomagania kierownicy. Sprawdzałeś stan w zbiorniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia biegów może? Nie jestem znawcą. sugeruje tylko. czarny olej to raczej nie ze wspomagania (chyba) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wspomaganie ok, skrzynia biegów nie mam jak sprawdzić ale wydaje mi się że też czerwonym olejemsię zalewa. Przegazowywałem auto na postoju na biegu jałowym i wtedy coś strzeliło więc skrzynia biegów chyba może być wykluczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...