Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej silnikowy do X-Traila 1,6 dCi 4x4


Yaresiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój Nissan ma już 70 tyś. przebiegu i niebawem chcę zrobić przegląd, muszę kupić m. in. olej silnikowy. Renault zaleca do tego silnika Elf 5w30 Full Tech FE lub LLX. Czy do Nissana również go polecacie, bądź też jakiś inny, np. Castrol Edge? Na serwisie ostatnio zalany był Shell. Druga sprawa to klocki hamulcowe. Jakie polecicie do tego auta (TRW, Textar, Ashika, Zimmermann)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój Nissan ma już 70 tyś. przebiegu i niebawem chcę zrobić przegląd, muszę kupić m. in. olej silnikowy. Renault zaleca do tego silnika Elf 5w30 Full Tech FE lub LLX. Czy do Nissana również go polecacie, bądź też jakiś inny, np. Castrol Edge? Na serwisie ostatnio zalany był Shell. Druga sprawa to klocki hamulcowe. Jakie polecicie do tego auta (TRW, Textar, Ashika, Zimmermann)?

ja kupowalem poza ASO filtr oleju, filtr kabinowy, olej i uszczelke korka, klocki, reszty nie dalo sie dopasowac z renault.

 

olej 5w30 elf rn0720

filtr kabinowy 272775081R

filtr oleju 152094543R =152093920R

uszelka korka 7703062062

wszystko powyzsze na motodynamic.pl

 

klocki z hamulcesklep.pl , do wersji z tarczami 320mm (dci 4x4 7os) placilem za przod 200pln z textara

Tak samo bralem z hamulcesklep tarcze wiercone przod/tyl zimmermana z klockami i wszystko bylo ok.

 

Jak cos to mam gdzies oryginalne nowiutkie tarcze 296mm na przod prosto z ASO. Dostalem w ramach gestu handlowego i okazalo sie ze mam 320mm na przodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc!!! :) Kupiłem części na aparts i ceny nawet były spoko. Tarcz na razie nie wymieniam, tylko klocki. Znajomy polecił mi olej ELF 5w30 LLX, więc zobaczymy co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zawsze byłem wierny Castrol...ale ten z ASO: "Shell Helix AR-L DPF ULTRA PROFESSIONAL 5W 30", cenowo i parametrowo też wydaje się OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy i jaki ten olej leje ASO bo chciałbym sobie kupić sam a nie przepłacać w ASO :)

Dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carp22 napisał:

Koledzy i jaki ten olej leje ASO bo chciałbym sobie kupić sam a nie przepłacać w ASO :)

Dzięki 

 

U mnie ASO leje Shell, post wyżej szczegóły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, trafyc napisał:

U mnie ASO leje Shell, post wyżej szczegóły..

Taki ten olej kupowaleś? Wszędzie jest tylko w litrowych butelkach .

Screenshot_2018-12-03-14-12-46-1.thumb.png.1f9c49c8fd9fd39f1b09017459818804.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy olej(pod warunkiem pochodzenia z pewnego źródła) będzie tak samo dobry jak  odpowiadał będzie normom podanych przez producenta.

Nie ma wiec większego znaczenia czy będzie nazywał się X czy Y .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...