Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory Full Led


Bajer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nic nie skopiesz przy montażu,a ingerencja nie jest widoczna to na bank nie połapią się.Oni nie są zainteresowani grzebaniem w aucie po to tylko by znaleźć haczyk na klienta.Działają zero jedynkowo.Jest klient na przegląd? Zrobić i wypad.Co innego jak coś skopiesz,no to już trzeba myśleć nad tym jak nie dać się złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałe, że jak tylko podstawowa obsługa to nikt się nie będzie zagłębiał w instalację. Gorzej jak wystąpi w okresie gwarancyjnym jakaś usterka elektryczno-elektroniczna. Moje pytanie czy światła przeciwmgielne są na jednym obwodzie, czy na dwóch?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świateł,nie wiem.Co do ingerencji...miałem na gwarancji odcięte ładowanie aku i zrobione po swojemu,miałem elektronicznie wyłączane SS...i nic :D przed odstawieniem do serwisu na wykup (a Kaśka stała tam w naprawie) zażyczyłem sobie odebranie auta na dwie godziny celem usunięcia przeróbek...zrobili oczy,że takie coś było,ale dostałem ją i usunąłem.Później dochodzili co było robione... :D  ale bez konsekwencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem zdjęcie ile widać z mojej pozycji siedzenia pod sufitem świateł przeciwmgielnych. Niestety z racji kształtu maski i wysokości samochodu raczej niewiele.

DSC_1168v2.thumb.JPG.f6fc4171b9d465006fd1c953600dee07.JPG

 

Ze światłami głównymi

DSC_1170v2.thumb.JPG.f41b745c1c6593cd81e4cd54fa379050.JPG

Gdybym był niższy to widział bym jeszcze mniej a użyteczna prędkość dla takiej widoczności w gęstej mgle jest bardzo niewielka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMA piszemy o dwóch różnych sprawach.  Mi chodzi o opcję  doświetlenie zakrętów (światłami przeciwmgielnymi) jak ma to wiele aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Czech napisał:

RAMA piszemy o dwóch różnych sprawach.  Mi chodzi o opcję  doświetlenie zakrętów (światłami przeciwmgielnymi) jak ma to wiele aut. 

A ja właśnie pokazuję, że z pozycji kierowcy niewiele zakrętu w światłach tego samochodu zobaczysz. Nawet w funkcji do której są przeznaczone :P

Ale może u Ciebie będzie lepiej niż u mnie. Chociażby z prawym światłem bo musiałem wyjść z samochodu żeby zobaczyć że w ogóle świeci. A ryzykowny skręt w prawo to jest to, co zwykle boli mnie najbardziej. :)

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw.Halogeny w Kaśkach są dość głęboko umieszczone stąd za bardzo nie widać tego doświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałem przciwmgielne przy światłach mijania i jednoznacznie widzę poprawę doświetlenia na boki tak na około 3-4m i oto mi chodzi. Chcę żeby to działo się automatycznie i tylko po stronie w którą skręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga otwarta, :D Opiszesz doświadczenia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonam to pewnie opiszę. Wpierw muszę wyczajić czy żarówki są zasilane przez niezależne obwody, jeżeli tak to podłączenie powinno być teoretycznie proste. Jeżeli są na pojedynczym obwodzie to trzeba dodatkowo zamontować dwa przekaźniki. Muszę również zbadać gdzie można się podłączyć do CAN.

Idzie zima i czasu będzie dużo, ale garaż mam nieogrzewany i może z tego powodu nie starczy chęci, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież sprzedawca w ofercie zaznaczył,że przygotowują pod konkretny model przed sprzedażą,więc nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to konfiguracja modułu pod dany model auta. Tak wie wybiera się markę, model, czy sterowanie przez załączenie kierunków czy ze skrętu kierownicy. Wybiera się zakres od którego dopiero może reagować na skręt kierownicy, prędkość i jeszcze kilka innych parametrów. Natomiast sama elektryka auta to moja brocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JACKO29 napisał:

Co do świateł,nie wiem.Co do ingerencji...miałem na gwarancji odcięte ładowanie aku i zrobione po swojemu,miałem elektronicznie wyłączane SS...i nic :D przed odstawieniem do serwisu na wykup (a Kaśka stała tam w naprawie) zażyczyłem sobie odebranie auta na dwie godziny celem usunięcia przeróbek...zrobili oczy,że takie coś było,ale dostałem ją i usunąłem.Później dochodzili co było robione... :D  ale bez konsekwencji.

 

Jacku tak z ciekawosci.. zostawiales stara Acente w nissanie i wziales nowa? Jesli tak to jak nissan wycenia samochody? Zanizaja ceny? Pytam bo mysle o wymianie ale na X i w sumie opcja wymkana + doplata bylaby super, nie musialbym eie bujac i zapraszac na wizytacje chetnych:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama -  nasze różne poglądy na temat świateł przeciwmgielnych może wynikają z tego że mamy auta z różnych roczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Czech napisał:

Rama -  nasze różne poglądy na temat świateł przeciwmgielnych może wynikają z tego że mamy auta z różnych roczników?

Rocznik może różny ale model ten sam. (Zaktualizowałem opis u siebie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czech napisał:

Od stycznia 2018 był FL i światła przeciwmgielne się zmieniły.

Trochę już OT ale FL był od sierpnia 2017 i jego symbol to J11B  a do sierpnia 2017 J11.

A moje przeciwmgielne/przeciwmgłowe wyglądają tak:

DSC_1179v2.thumb.JPG.212be9e73b244eb30363ded8cfd42324.JPG

DSC_1180v2.thumb.JPG.eb34888638f310708cf76104ed5922d9.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do sierpnia 2017 model się nazywał J11E, a potem J11B.  Przecież to logiczne, że najpierw E, a potem B.

Ja planuję do przeciwmgłowych zamiast H8 35W włożyć LEDy H11 16000 lumenów (72W!!!). Może się da i będzie lepiej świecić.
W J10 były tam żarówki H11 55W i dawały radę, a tutaj klops. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...