Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] 1.4 16V - 75KM - jak podkręcić moc silnika


Gość mario_k3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! mam pytanie do grupowiczów:

Czy ktoś może wie jak odblokować te małe koniki w silniku bo podobno można coś takiego wykonać. Samochód jest z rynku z niemieckiego w celach podatkowych obniżano moc. Może znacie jakiegoś mechanika, który wykonałby takie podrasowanie. Podobno po takiej operacji samochód poza odzyskaniem mocy mniej zużywa paliwa.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Mario, nie tylko ja propnuję Ci użyć "szukaj" (filtr kabinowy pamiętasz ?). Nie przejmuj się tak tą mocą, tak naprawdę i tak jest więcej niż się spodziewasz. Nigdy też nie jest tak dużo, żebyś nie chciał mieć więcej, prawda ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Mario, nie tylko ja propnuję Ci użyć "szukaj" (filtr kabinowy pamiętasz ?). Nie przejmuj się tak tą mocą, tak naprawdę i tak jest więcej niż się spodziewasz. Nigdy też nie jest tak dużo, żebyś nie chciał mieć więcej, prawda ?.

 

no apetyt rośnie w miarę jedzenia ................ i zaczyna swędzieć by coś wzmocnić autko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mniejsze palenie bym sie nie nastawiał.

Chociazby dlatego ze im wiecej mocy tym kierowca chce zwawiej jezdzic ;)

Szkoda ze do dzis nikt nie podjal sie odblokowania tych kucy bo znajomek tez wlasnie sie mnie oto pytal co ma zrobic.

Moze przyprowadze go na spotkanie nastepne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie przytoczę jeszcze cytat z "Auto Świata" - "Obydwa silniki występowały w dwóch wariantach mocy: 1.4 w wersji 75 i 86 KM, 1.6 - 90 i 99 KM. Motory słabsze oferowano na rynku niemieckim. Obniżenie mocy uatrakcyjniało ofertę rynkową, gdyż opłaty podatkowe u naszych zachodnich sąsiadów zależały też od mocy silnika. W rzeczywistości jednostki dysponowały wyższą mocą, a w opinii serwisantów ASO Nissana różnicy po prostu nie ma."

Przychylam się do tej opinii. Jest bardzo prawdopodobna. Artykuł na stronie: http://autoswiat.redakcja.pl/wydania/artyk...sp?Artykul=8725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym filtrem kabinowym to bardzo Ci Zbyszku dziękuję. Już do niego się dobrałem i jest na razie dokładnie odkurzony. Na wiosnę kupię nowy (95zł (:

 

95pln za filtr :shock: Weź rozejrzyj się dobrze - kupiłem za bodajże 50PLN miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze do dziś nikt nie podjął się odblokowania tych kucy....

 

Sławku jak do tej pory jedynym pomysłem było wymienić procesor komputera.................. ale to może być bez sensu jeśli to co napisano w artykule jest prawdziwe. Wydech i filtr stożkowy (odpowiednio dobrane oczywiście, a to odrębny temat jakie dobrać by dało to realny efekt) to z tego co pamiętam 94 KM (bodaj coś takiego jak ma Bort).

 

A tu pomarzyło by się jakieś 100 kucyków ......... oczywiście bez wielkich nakładów i rewolucji pod maską :-). Chip tuning ? A moze jakieś inne wynalazki lub pomysły?

 

Niestety w kategorIi TUNING brak nam ustsematyzowanej informacji na temat modów i ich efektów w poszczególnych modelach. Coobcio jedynie jakiś czas temu próbował przeztrzegać ogólnie przed tym czego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech i filtr stożkowy (odpowiednio dobrane oczywiście, a to odrębny temat jakie dobrać by dało to realny efekt) to z tego co pamiętam 94 KM (bodaj coś takiego jak ma Bort).

 

.

 

Jeżeli dając tylko filtrt stożkowy i zmieniając wydech osiągnął 94KM, to raczej z wyjściowych 87KM a nie 75KM. To by dowodziło tezy, że te 75KM to tylko na papierze (u mnie w Brieife 90KM, pomiary Scyzora wykazały 103).

 

Może przy homologacji autka w Niemczech dali jakąś Almerkę zduszoną do 75KM a potem na rynek słali normalne zdrowe N15 87KM? :-D

Najlepiej jechać na hamownię i się przekonać, Coobcio organizuje za 50 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją Almere poprzedni właściciel kupił w salonie więc chyba jest to "normalna" wersja 86km, ale gdzieś tak rok temu auto zaczeło tracić moc a ja odnosiłem wrażenie jakgdyby ją coś przytykało.Pojechałem do mechesa od wydechów aby się zorjętować ile kosztyje nowy katalizator. Cena okazała się zaporowa już miałem się obracać na pięcie gdy meches zaproponował mi strumienice łuskową w obudowie katalizatora za o ile dobrze pamiętam 120zł z montażem.....pół sekundy na zastanowienie się i poczyniłem pierwsze kroki w dziedzinie tuningu :lol: Najważniejsze jest jednak to że Almera zaczeła poprosu jezdzić a ja jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy.Pzdr.

 

ps. jak ktoś chce adres tego serwisu tłumików (kraków) to mogę podać na PW lub na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pamiętam, jak Coobcio przestrzegał przed montażem strumienic...

Podobno najprościej po prostuu wywalić kata i wpsawać rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje z niemiec. Wywaliłem kata wstawilem rurke i przelot na tylnej puszce. Nie powiem zaczął sie lepiej zbierac. Niedlugo jade na hamownie wiec powiem wam jak to bedzie z tymi konikami czy jest mniej czy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze do dzis nikt nie podjal sie odblokowania tych kucy bo znajomek tez wlasnie sie mnie oto pytal co ma zrobic.

Moze przyprowadze go na spotkanie nastepne ;)

 

Czuje się wywołany do tablicy :D No ja akurat trafiłem chyba na wersje 75PS choć pewny nie jestem. Auto jest z Niemiec ale w Briefie mam wpisane Almera Europe i (NL) oznaczenie czyli holandia. Poprzednim moim samochodem była Corsa A GSI 100PS więc jeżeli chodzi o dynamikę to porównania nie mam żadnego ... i tak jest wolno. Zobaczymy jak już załatwie wszystkie sprawy związane z clem itp to ja stestuje :D

 

@dawca

Czekam na twoje dane z hamowni ... ciekawy jestem czy coś się udało wycisnąć jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: "Auto jest z Niemiec ale w Briefie mam wpisane Almera Europe i (NL) oznaczenie czyli Holandia". Może ktoś potrfiłby wyjaśnić ten zagadkowy skrót. W briefie majej N15 też jest wpis NL, ale wiem, że kupiona była w Hamburgu. Co więc oznacza ten skrót NL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma chyba też 87 KM bo jeździ super. Jest niestety trochę paliwożerna. Wyszło mi tak ok. 11 l (przy jeździe w mieście 70% 30 % trasa).

Czy te silniki można jakoś podregulować by były trochę oszczędniejsze?

 

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz jutro jak sie uda zamieszcze wykres z hamowni w dziale Tuning :)

 

Moja N15 GA14DE sprowadzona z niemiec dysponująca 75KM ( w papierach) okazała się bardziej żwawa niz przypuszczałem :):):):):):):):)

 

Mam wywalony katalizator i wsadzoną rurkę i pusty przelot tłumika widać na zdjeciu poniżej, reszta to seria i bardzo sie ucieszyłem bo na hamowni mi wyszło ze mam 89 KM :twisted: jak widac 75 KM w niemieckiej wersji było potrzebne tylko i wyłącznie do homologacji, a na rynek szły samochody o mocy 87 KM wiec mysle że temat mocy, i odblokowywania dojcze version almera GA14DE jest już wyjaśniony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...