Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z silnikiem w N13


Gość jaroslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże ponieważ nie wiem już gdzie znaleźć jakąś pomoc. Na początku dane mojego auta na podstawie VIN:

Model code RBLN13DFQT44

Internal color K - CHARCOAL GRAY

External color 531 - WHITE

Production year/mon 8709

Model start year 8606

Model finish year 9010

Model NISSAN SUNNY N13

Description

TRANS - 5-SP MANUAL TRANSMISSION

GRADE - LX TYPE

ENGINE - E13S TYPE ENGINE

BODY - 3 DOOR HATCH BACK

WHL DRV - 2 WHEEL DRIVE

A mój problem polega na tym, że silnik pali mi tylko na dwa cylindry. Wymieniłem już kopułke i palec oraz świece i przewody na nowe i ciągle jest to samo. Silnik chodzi na dwa ostatnie(licząc od skrzyni biegów) cylindry. Czy możliwe jest aby wydmuchanie uszczelki pod głowicą było przyczyną takiego zachowania? Sprawdziłem zawory i rozrząd i wszystko działa. Albo zatkanie w jakiś sposób gaźnika - tego jeszcze nie sprawdziłem.

Poradźcie cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość maciejka_sz
NO ja właśnie jutro jade na pomiary :( Słonko mimo wymiany kopułki palca i świec (kable tez prawie nowe) [jest iskra!!!] nie pali na 4 cylinder :/

O kicha panie.. kicha... trzeba sie brac za naprawe bo zaraz zima bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

a kiedy Ty zajechales ten silnik jak cie nie bylo w PL? Jak to mozliwe? Padl silnik bo samochod stal w garazu??

 

Proponuje wymienic na E16S... tanie pieniadze a jazda bedzie ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Ne.. ne.. ne... to taki sam silnik jak sprzedawalem... Silniki GA maja inne mocowanie do skrzyni biegow.

Dodatkowo do tego silnika potrzebny bylby Ci jeszcze komputer, wiazki przewodow, pompa paliwa w zbiorniku... za duzo kombinacji.

Mysle ze w Twoim przypadku trzeba jedno wyjac a drugie wsadzic... plug & play.

Poza tym drogi cos ten motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, że 10.0 to za mało to uświadomienie E13S ma stopień sprężanioa 9.0 :D Bombel skąd w takim układzie u ciebie 10.0?? czyżby jednak uszczelka pod głowicą?? Wiesz jakbyś był bliżej, to sam mógłbym Ci to zrobić :D A jak już zrobisz tego swapa to opiszesz mi wszystko co i jak to może sam się za to wezmę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Bombel ale czapka przez mechaniora zostala zwalona czy tylko zrobil pomiar przez wykrecone swiece? ja najpierw zanim kupilbym silnik pofatygowalbym sie zajrzed do starego co tam jest grane... moze rzeczywiscie to tylko uszczelka? Trzeba to oblukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez nie mialem sprezania na 3 i 4 cylindrze. po zdjeciu glowicy okazalo sie ze uszczelka poszla. idac za krokiem zostala wymieniona uszczelka. co sie potem okazalo jeszcze zaczely panewki grac marsz pogrzebowy. no to trzeba bylo zrobic przeszczep. ale dalszy ciag to juz wszyscy znaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel... no co tam? Co z motorem?

 

motor jest ale mnie nie ma :D Prawdopodobnie dzisiaj mial byc montowany :D

No to czekamy na jakiekolwiek informacje. Kiedy "biala strzala" bedzie smigac?

 

 

No jak tam? Jakies postepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No naprawic jest lepiej bo widomo co sie ma wtedy pod maska ale to chyba nie bedzie tanie...

 

450 zl :/

bombel.. cos to za tanio jak za naprawe... tyle to sie bierze za rozkrecenie silnika... a gdzie jakies szlify, pierscienie, tloki?

Co to za naprawa w koncu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...