Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie X-Trail 16_benzyna 2018R


Jarek_L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy posiadaczem Nissana X -Trail 16 benzyna 2018r.  Ciekawy jestem jak wygląda spalanie waszych.

Mój Nissan w zimę przy temperaturach -5/-15 na krótkich trasach 1-2 KM /5-8 KM po mieście (Warszawa) spala 11,5L mierzone przy tankowaniu od odbicia do odbicia pistoletu. Na komputerze wskazywało 10L.

Według mnie jest to bardzo dobry wynik na tak duży samochód i krótkie trasy.

Proszę napiszcie mi jak wygląda wasze zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazuje apx 9.5, ostatnio przy tankowania matematyka pokazała 12 z groszami, trasy głównie miasto i korki do 10km

mb

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tę wersję - 1,6 T32. Przy spokojnej jeździe po mieście spokojnie osiągam 7.8-8.5. Przy korkach oraz ostrym ruszaniu spod świateł - 10,5-11. Autostrada - 120 km przy śr v. 130-140 km/h - 8,2 do 9.5 (pod silny wiatr!). Na razie najlepszy wynik to 5,9 na odcinku 25 km na drodze krajowej, bardzo spokojna jazda. 

Mój bardzo dobry znajomy jeździ Hondą CRV z silnikiem benzynowym 2.0, rocznik 2017. Przy spokojnej jeździe po mieście samochód ten nigdy nie zszedl mu poniżej 10 l/100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie srednia z 26.000 km to 7.32 liczone wg karty paliwowej. Jazda 70% stolica i srednio 10 km w jedna strone a reszta to drogi krajowe i gminne oraz od czasu do czasu szybkiego ruchu. X z poczatku produkcji 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy bardzo delikatnej jeździe wynik dawał:  8,2 - 8.6 L.  

Panowie, ale w  życiu nie chodzi o to aby się toczyć tylko jechać, a wtedy spalanie wzrasta do 9.2-9,6 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze po wawie czy cisnies czy w miare inteligentnie czas dojazdu prawie ten sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy posiadaczem Nissana X -Trail 16 benzyna 2018r. Ciekawy jestem jak wygląda spalanie waszych.

Mój Nissan w zimę przy temperaturach -5/-15 na krótkich trasach 1-2 KM /5-8 KM po mieście (Warszawa) spala 11,5L mierzone przy tankowaniu od odbicia do odbicia pistoletu. Na komputerze wskazywało 10L.

Według mnie jest to bardzo dobry wynik na tak duży samochód i krótkie trasy.

Proszę napiszcie mi jak wygląda wasze zużycie paliwa.

Po 7kkm... komp pokazuje 8, ale z matemattki 9... 90% miasto.

 

Jak dla mnie super!

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset spalania: czy Koledzy resetują pomiędzy tankowaniami czy podajecie średnią dla całego przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetuje przy każdym tankowaniu... (1) oraz (2). Dane natomiast zbieram do programu w smartfonie, gdzie liczy jak to naprawdę jest z tym spalaniem :) bo komputer pokładowy - menda - zaniża wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniza to powiedziec o wrzatku ze jest ledwo ciepły. U mnie menda srednio 0.7-0.8 zaniza czyli jakies 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie średnie pokazuje na poziomie 7,5l/100km.

Wyliczone z tankowań i przebiegu ok 8-8,2l/100km.

Jazda mieszana z przewagą dłuższych tras pokonanych z prędkościami autostradowymi.

Lubię tempomat w akcji.

Edytowane przez mixokret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...